DDR 400Mhz RAM modul do staré desky

čauky,
sháním 1 GB modul RAM do téhle desky:
MSI K7N2GM2-ILSRB (MS-7051G) nForce 2 18G, DDR400, VGA+AGP8x, FW, LAN, mATX scA bulk
- web výrobce:
www.msi.com ...

píšou tam:
Main Memory

• Supports two 64-bit wide DDR data channels
• Supports a maximum memory size up to 2GB
• Supports DDR 333 memory module.

Momentálně tam dřepí 1x 512MB DDR 400MHz PC3200 A-DATA + 1 x 512 MB (typ ?, kanibalizováno z jiného kompu). Chtěl bych tu paměť zvýšit aspoň na 1,5 GB, tak se dívám po 1GB modulu (samozřejmě, když bude za výhodnou cenu 2GB kit, tak klidně vyhodím i tu druhou 512ku).

Půjde tam tohle?
Patriot Signature Line DDR 1GB 400MHz CL3 PSD1G400
pameti.heureka.cz ...

nebo tohle?

Transcend DDR 1GB 400MHz CL3 JM388D643A-5L
pameti.heureka.cz ...

Tenhle komp rozhodně upgradovat nehodlám, je to jen takový psací stroj a občasné mailovadlo/surfovadlo. Ale ta paměť by bodla.

Koukal jsem i na Ebay, ale značkové jsou tam drahé a ty levné mají dost často prapodivný popis s obrovským výčtem značek, se kterými to není kompatibilni. Což bych nerad riskoval.

dík

Odpovědi na otázku

To by musela cena konvergovat k nule. Kupovat novou je blbost. 512MB pro WXP stačí, pokud nepoužíváš nějaký nenažraný antivir.

ee, wokna na ten komp nikdy nepáchly. Jede na tom linux. Původně s KDE3, uživatel si na ně zvykl, ale po upgrade na KDE4 je to kapku líný. A přemigrovat uživatele na jiné prostředí by pro něj asi byl šok.
Můžu mít ještě za 3 kila nerozbalenýho Transcenda:
http://pocitace.hyperinzerce.cz/pameti/inzerat/5886015-1x... ...
nebo něco z tohohle:
http://pocitace.hyperinzerce.cz/pameti/inzerat/5311409-2x... ...
http://pocitace.hyperinzerce.cz/pameti/inzerat/5960795-dd... ...
tak o tom docela přemýšlím

Ook, Linux schvaluju, gratuluju k uživateli.
Nezažil jsem v posledních letech nějaké potíže s RAM DDR400/DDR333. Chodilo to vždy. Někdy se muselo zpřeházet pořadí, když byly hodně jiné.

nebo muzes pouzit jednu z tehle http://www.alfacomp.cz/php/index.php...

Jo, ty pojedou. Nebo zkuste ty, co navrhuje Andrew.
Samozrejme pojedou na 333MHz, neb vic deska neda..

 |   |  SymbianOS AppleMAC-Safari 5.0

Mám dotaz. Jsi si jistý, že pro uvedené činosti je 1GB paměti málo?

Pro KDE4 to bude opravdu dost málo.

mno, asi jo, když všechny kompozitní efekty jsou vypnuté, virtuální plocha je jen jedna a neběží prakticky nic krom Dolphinu a někdy ani to ne a stejně musím bůhvíjak dlouho čekat, než naběhne Firefox (z předchozí session max. 2 taby). Totéž s email klientem.

Ono ani ve WinXP neni 512MB se SOUDOBYMI APLIKACEMI opravdu zadny med..

512 tam bylo předtím, teď je tam 1GB. Nicméně se zdá, že ani to není nič moč.

Aha, nejak jsem se nezorientoval. ;o)
1GB uz by treba pro ty XP celkem vyhovoval. Jak to vypada pri pouziti linuxu s KDE4 nemam bohuzel osobne otestovano.

http://www.msi.com/file/test_report/TR10_597... ...

Je to samá stránka a v tlačítku "Support" to je, viz můj odkaz. je to PDF soubor a je tam sestava značek RAM modulů, jak které jsou pro tu desku vhodné a při jakém zapojení.

dík,
to mi nějak uniklo. Ten Kingston 1GB (KVR400X64C3A/1G) tam sice není, ale předpokládám, že když to funguje s 512 modulem stejné řady (KVR400X64C3A/512) a s jinými 1GB moduly jim to běhalo, tak asi nebude problém.

Ony ty seznamy podporovanych modulu na rozdil od seznamu podporovanych CPU maji jen orientacni vyznam. Pekne jste uvedl jeden z duvodu..