» Poradna » Počítačové sítě

DD-WRT Buid 14896

Tak, dneska jsem zkusil dát nové firmware na Asus WL500g Deluxe a zjistil jsem, že od předchozího buildu 13064 v oblasti Services byla výrazná změna. Tak tam jsem upravil hodnoty a nechal prázdnou tu kolonku jak je nutno uvést čas. Jenže začal telefon Linksys SPA942 doslova řádit, každou chvilkou dělal reboot (restartoval se).
Usoudil jsem, že asi bude chyba v nastavení ohledně toho času, tak jsem tam dal samé devítky, nezabralo a jiné hodnoty. Nezabralo.
Tak jsem vrátil zpět firmware build 13064 a běží ok. Nevíte kde asi mohla být chyba?

Odpovědi na otázku

Me by zajimalo spise jake zmeny byly v Services. ja si ted daval upgrade na vyzsi verzi ale u TP-LINKu 1043 z nejake 13xxx na 14929 a nic nepocituju

U toho mého přibylo: Client Lease Time
V oblasti Services v Buid 14896 bylo:
MAC adresa ; Host name ; IP Address ; Client Lease Time

v 13064: jen
MAC adresa ; Host name ; IP Address

Client Lease Time - mi dělá neplechu, v domácí síti počítače nevykazovali žádný problém, jen telefon to nesnesl. Zkoušel jsem do Client Lease Time nastavovat všeljaké hodnoty, vůbec to nepomáhalo - telefon se každých cca 30s se zas restartoval. A mám podezření právě na ten Client Lease Time, protože po návratu na build 13064 zas běžel ok.

Problém vyřešen: 14929 build dd-wrt.v24_voip_generic.bin is OK for Linksys SPA942

tos dal jako WRT i na ten tel?

Ne, pro router, aby fungoval dobře Linksys SPA942. Vadný buid v routeru nějakým způsobem špatně komunikoval s telefonem.