» Poradna » Počítačové sítě

DC++, Connection timeout, Karneval ???

Prosim o radu. DC++ v0.674, Karneval, verejna IP.Nastavím-li active, pokud se od někoho snažím tahat, tak mi to po 98% času píše Connecting... a po nějaké době Connecting timeout. Přitom ostatní ode mě tahat můžou... Zjevné je to u věcí, které nabízí řada lidí nebo i když stahuju seznamy souborů... hodinu se to tváří takto a pak najednou během minuty se spojím s dvaceti počítači a dotyčné soubory jsou staženy a najednou mám před sebou dvacet filelistů...Problém se projevuje stejně bez ohledu na to, zda mám či nemám zapojen firewall (Outpost nebo Kerio) a dokonce i v případě, že firewall nemám zapojen vůbec... Z toho mi vyplývá, že problém by neměl být způsoben lokálním firewallem. Stejně tak se problém projevuje stejně, když používám defautní port nebo nějaký určím.Když se přepnu do pasivního módu, tak je sice nabídka souborů poloviční, ale aspoň mi to vypíše "No slots available"... V čem je problém??? Že by provider????Díky,Wham

Odpovědi na otázku

Tak to bych chtel vedet take.Uvazuji o verejne IP adrese na karnevalu.Ale jak vidim tak si na DC moc nepomohu.

Mě hlavně zaráží ta nahodilost problému - hodinu nic a pak najednou to běhá krásně... a pak zase nic...

A tak www.prolamy.com ??? tam mate vseko co treba, alebo sa popytajte na nejakom Hube....

Diky za tip, cituji: "Asi nejjistější je zavolat svému poskytovateli připojení a zeptat se ho na to a uvést třeba, že to potřebujete vědět kvůli DC a rovnou se i zeptat, jestli náhodou neblokuje nějaké porty (neomezuje stahovani na P2P)....ale je velká pravděpodobnost, že pokud se ho na to zeptáte tak i když vás doposud neomezoval, tak začne. :))"No, a protoze predpokladam, ze nejsem sam s timto problemem, ptam se tady...

Připoj se na:http://www.grc.com/default.htmNa stránce najdi:ShieldsUP!The Internet's quickest, most popular, reliable and trusted, free Internet security checkup and information service. And now in its Port Authority Edition, it's also the most powerful and complete. Check your system here, and begin learning about using the Internet safely.Ťukni na "ShieldsUP!"Objeví se ti nová stránka, kde si vybereš jednotlivé porty, které chceš testovat.Hodnota "Open" u daného portu znamená, že je otevřený a nemělo by ti nic bránit tomu aby si byl aktivní.Druhá možnost: Pokud máš kamaráda s NMAPem, tak ti on ověří, zda zvolené porty máš otevřené.V ani jednom případě se nemusíš ptát poskytovatele, jestli jsou porty na dané adrese nějak blokované. Zjistíš si to sám.

Díky za tip, příslušný port je otevřený.... Takže mě ještě napadá, zda to není verzí DC++? Bohužel novější nebyla doposud vydána...

Takže po dni s novými poznatky, chová se to opravdu divně, bez ohledu na zvolený port a firewall, čili myslím, že v tomto problém nebude.Mám dva Huby, A a B. Hub A funguje normálně, jak má, tahání souborů od pasivních userů ok. Když se připojím na hub B, u všech souborů ve frontě mi program vypíše "No slots available" (což může být), jenže od tohoto okamžiku mi u všech soubor; ve frontě program vypisuje onu památnou smyčku Connecting => Connection timeout..., a to dokonce u souborů, které mám ve frontě z hubu A!!!! Od této chvíle nefunguje ani hub A, ani tahání filelistu od uživatele, od kterého jsem jen před připojením k hubu B tahal bez problému.CO TO KUA MA ZNAMENAT??? Je to nějaké inteligentní blokování některých hubů, či co? Typu po připojení na IP hubu B je rozpoznáno použití DC++, takže je zablokováno providerem?????????????? Má s tímto někdo nějaké zkušenosti???? Nebo jsem už paranoidní a je jiné vysvětlení?Díky.Wham

Ještě doplnění, po restartu DC++ funguje hub A opět normálně a celé se to může opakovat - že by nakonec problém s DC++ a nikoliv providerem????

Problem v poskytovateli 100%neni.Zkus zmenit klienta.nic jinyho me nenapada.BTW- Karneval rulezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Takže snad konečné doplnění: pokud jsem připojen k jakémukoliv hubu a ve frontě mám tak dva soubory, tak není problém, vše funguje v aktivním módu tak, jak má. V okamžiku kdy se připojím k více hubům a mám ve frontě třeba 10 souborů, tak na zmíněných 98% Connecting... dostanu Connection timeout. Občas se objeví i No slots avaiable, ale to je spíše výjimka, kterou vidím tak jednou za půl hodiny. Odpojit se od hubů a snížit počet souborů ve frontě nepomůže, jedině restart DC++.Vypadá to, že při příliš velkém trafficu na příslušném portu, dojde k jeho zablokování..., ostatní však ode mě tahat můžou.Stejně se chová originální DC++ v několika verzích i CZDC++. Systém se chová stejně s firewallem i bez firewallu, NOD32 v počítači nic nenašel. Donedávna fungovalo vše bez problémů, nejsem si vědom, že bych do počítače něco instalovat nebo měnil konfiguraci.... Setkal se s tím někdo? Wham