» Poradna » Programy

Davkove premenovanie TIFF suborov

Zdravim
Som uz sice postarsi 40-dsiatnik, no zatial som nenasiel softik, ktory by mi vedel davkove premenovat TIFF subory. Kedze mam s anglinou trochu problemy, tak sa preto obraciam o pomoc tu, lebo uz fakt neviem, ze ci ozaj neexistuje nieco take. Mam vyse 3000 fotiek v zbierke a chcel by som v nich doplnit v ich vlastnostiach jednotlive nazvy. Teda doplnit ich "Title" (z angliny) na karte "Suhrn" vo vlastnostiach suboru, nieco ako pri mp3-kach. De-facto skopirovat nazov suboru do toho "Title" vo vlastnostiach toho daneho suboru, ale 3000 x . Uz som zblbnuty z toho netu, hladam tu ale tyzden vseliake renamery, ale ani jeden to nedokaze na TIFF suboroch, ale zato na mp3-ky je ich ako natoto ... Pomozte mi prosim pekne, ktory softik by to dokazal, ale davkove, ze by som vybral vsetky TIFF a zadal by som aby skopiroval tie nazvy do toho "Title" ako u mp3-jok. Velmi pekne dakujem za radu alebo pomoc.

Odpovědi na otázku

Praktickou zkušenost nemám, ale mě by to umět Irfan View (je i česky).

ano Irfan View ten toho umí hodně hromadně, přejmenovat, upravit, ořezat, atd.

Umí to Zoner Photo Studio.

Zdravim Petr
Tak skusil som aj to Zoner Photo Studio, ale tam sa to tiez neda ako som to myslel ja. Lebo ak zadam "Ctrl+K"- hromadne pridanie informacii, tak mi to vobec neprida potrebne nazvy do toho "Title" na karte "Suhrn", ale mi navyse vytvori dalsiu kartu vo vlastnostiach suboru s nazvom "Exif Tags". Tak by som ta poprosil, ze ak ho mas alebo znas, ci by si mi nenapisal, ze kde a co zadat, aby mi to doplnilo tie nazvy suborov do toho "Title" na karte "Suhrn" vo vlastnostiach suboru a nepridavalo ziadne ine dalsie karty do vlastnosti. A vdaka za odpoved.

K hromadnému přejmenování používám TotalCommander. Soubory se označí a potom na horní liště > Soubory > Přejmenovat více položek. Do názvu můžu vložit i počítadlo a navolit si počet míst, počátek číslování a krok; tj. zda před/za názvem bude 0001, 0002, 0003... nebo 100, 105, 110, ..

Jestli to chapu spravne, tak nechce prejmenovat soubory, ale ten nazev souboru natlacit do vlastnosti - neco jak ID3 tagy....

Potrebuje neco, jako je napr. na MP3-ky Tag&rename...?

Blahopřeji, že jsi zvládl hromadné přejmenovávání v TC. Ale tazatel se ptá ne něco jiného. Chce do názvů tahat data z EXIFu pro tiff obrázky. TC toto NEUMÍ.

Na cteni EXIFu existuje plugin do TC. O jeho pripadne kooperaci s hromadnym prejmenovanim vsak nemam info.

Ted jsem narazil na:
www.sno.phy.queensu.ca ...

jak to tak studuju, mozna by to s tim slo...?

Zdravim Abox
No pozeral som si tu stranku, ale kedze ja nie su programator skor enem takovej zdatnej buf-ik , tak jak som si vsimol, je tam toho tolo, ze sa mi az hlava zakrutila a o tej angline uz ani nehovorim (myslim teda tej mojej). A to este stale neviem, ze co by som si mal tak stiahnut aby som si mohol premenovat (resp. upravit tie vlastnosti) tie subory. I ked nie som programator, tak ako som pochopil je to nieco na byze dajakych skriptov ??? Ale s tymi som este nerobil. Nevravim, ze by som nezvladol, ale potreboval by som trochu mensie skolenie, alebo aspon daky odkaz, kde sa nieco pise o tom-potom o zakladoch tych skriptov. Ale vdaka aj ostatnym, len poznamenavam, ze irfana znam perfektne, kedze ho pouzivam uz ale zo 5 rokov, tak cez neho sa to neda. Keby som bol zdatnejsi v tej angline, tak by som napsal tomu panu Irfanovi, ze ci by nepridal do toho svojho programku aj tutok moznost, ale takto som odkazany iba na nase stranky (ceske a slovenske), i ked nieco si v tej angline precitam, ale az tak zdatny aby som zvladol aj tento odkaz zase nie som . A TC poznam tiez takmer dokonale, takze cez neho sa to (teda pokial viem) zatial este tiez neda, teda pokym sa nenajde daka dobra dusa co by napisala taky schopny plugin, ktory by to dokazal (vopred je vdaka za to ). No ale tunak "www.totalcmd.net ... som si stiahol plugin do TC, ktory dost presne hovori o tom co som mal na mysli (aby nedochadzalo k nedorozumeniu), ale je to iba viewer (zobrazovac, prehliadac) a premenovat, resp. upravit sa s tym neda nic. Tak ak si ho nahodite (nebudem popisovat postup, lebo kto robi s kompom, tak to by uz mala byt zakladna vec, kedze je to zrejme najpouzivanejsi spravca, a nechcu se doberat o tom, ze ci dobry alebo nie, lebo mne sadol a basta) a prepnete sa do adresara kde mate dake TIFF-kace, tak vam hned ukaze ci nazov, ktory zobrazuje TC ako napr. "Manzelka+syn.tiff" je aj v jeho vlastnostiach zapisany. A plus navyse i ked to by som az tak nepotreboval, ale Ukázat celý příspěvek