» Poradna » Programy

Dávkové ověření platnosti záložek

Zdravím, sháním nějaký soft, do kterého bych načetl svoje např. záložky z Opery ve formátu třeba "bookmarks.adr" (nebo z Firefoxu, z IE...) a ten soft mi po spuštění sám ověřil, které z nich jsou ještě platné a které už ne. A popř. aby mi ten softík z toho souboru "bookmarks.adr" ty neplatné vyhodil a nový soubor jsem si mohl uložit. Mám několik set záložek a probírat to ručně je zdlouhavé.

Odpovědi na otázku

A jak si představuješ to ověření platnosti?Možná by to mohlo vyhodit ty, kde web server vrátí http chybu 404, že stránka neexistuje. Ale takových serverů moc není. často je tohle nahrazeno uživatelskou 404, která se prohlížeči vrátí jako normální "fungující" stránka, jen je tam nějak napsáno že stránka byla zrušena (ale tohle programově nelze detekovat, pro něj to bude funkční stránka). Případně situace, kdy je stránka nahrazena nějakou stránkou plnou reklam a podobného balastu. Opět plně funkční web. To že se tam nenajde to samé co tam bylo v době vytvoření záložky ten program nijak nemůže zjistit. Takže ve výsledku by jsi možná odstranil tak 5% nefunkčních odkazů, ale 95% nefunkčních odkazů by ten program vyhodnotil jako funkčních (sice tam nebude to co sis ukládal, ale funkční to bude) a ty si stejně budeš muset probrat ručně.