» Poradna » Programy

Davinci Resolve-problém s projektem

Zdravím, při mém posledním pracování na jednom projektu v Davinci Resolve mi program vyhodil chybový kód, poté program neodpovídal, nakonec ho ukončil systém Windows, teď se projekt nechce načíst, hádám že se neuložil, při otevírání projektu se načítání zastaví na 92% a po chvilce program spadne. Jak prosím projekt vrátím do poslední uložené fáze, nebo alespoň do nějaké fáze kde by bylo možno jej vyrenderovat? Davinci je aktuální verze 17, Windows je poslední verze 10.Děkuji všem za rady a pomoc.

Odpovědi na otázku

tak ak nemas ziadny sw tretej strany, ktory ti zalohuje dokumenty do verzii, tak asi nijak

Do poslední funkční fáze ho vrátíš tak, že projekt nahraješ ze zálohy některé z předchozích verzí projektu. Že si je neděláš? V tom případě nijak, můžeš rovnou začít znovu.

Jo, v tomhle je funkce autobackup v Davinci Resolve trosku hloupa - proste prepisuje dany projekt, takze pokud tam neco zasadniho domrsis, tak pak uz nemas verzi "pred" *. Na druhou stranu - muzes se kouknout do souboru toho projektu - je to normalni SQLite, takze se muzes podivat v cem je problem a opravit to.* Ted jsem se koukal a u nekterych projektu mam 2-4 verze na disku, takze je mozne, ze i ten autobackup nejakym zpusobem verzuje.

Tak teď se mi podařilo načíst zálohu, projekt se otevře ale zase po 5s přestane fungovat a celé Davinci spadne. Co tedy teď?

Mas tam neco blbe. Bud HW, OS nebo Davinci Resolve samotny (zvlast pokud v nem mas nejake pluginy tretich stran (Reactor), ktere jsou dost casto nestabilni ).

Zálohu odkud? Zjevně je už s tou chybou.

A nebo mas v tom projektu nasazene takove Fusion peklo, tak ti na tom dejede RAMet. Popravde, pokud chces pouzivat Fusion nejak vic, tak pod 32GB pameti to nema vubec sanci. Jeste jsem jednou zazil pochrumanou timeline (z nejakeho spatneho ulozeni / nasilneho vypnuti pocitace), tak pak bylo reseni jedine a to celou timeline udelat znova. Ale to se bezne nestava.

Fusion tuším vyžaduje 32GB jako minimum a to se přeplní velmi snadno, stačí pár efektů a je to. Takže na fusion raději aspoň 64