» Poradna » Počítačové sítě

Datový tok u HD Youtube

Ahojky, měním internet za rychlejší a rád koukám na videa a jelikož mám na výběr z mnoha rychlostí, tak bych se chtěl zeptat jaký datový tok mají ty nová vida u Youtube.com HD 1080px.
Bude to podle mě dost, protože můj 1mbps to absolutně nezvládá sotva to přehrává v normální kvalitě, tak kdyby byl tak někdo hodnej a napsal mi zhruba datový tok pro normální videa, HD a HD1080px, díky moc a pa.

Odpovědi na otázku

teoreticky maximalne: 1920 * 1080 * 24 = asi 49Mbps :)

Tak si to změř. Stopni si, kolik času t zabere nabufferovat video dané časové délky T, z toho to půjde spočítat -- nějak takhle

TQ = tq,

kde q je rychlost připojení a Q ten datový tok, takže

Q=tq/T.

Otázka je jestli to je dostatečně přesná metoda a zda se ten tok dynamicky nemění.