» Poradna » Ostatní

Datové CD s MP3 - autorádio ho nepřehraje ale starší přehraje

Zdravíčko, je to nějakej rok zpátky co jsem vypálil datové CD s MP3 do auta - funguje v pohodě. A teď mám stejnou mechaniku, stejnej software (nero), stejný medium, pálil jsem opět rychlostí 10x na stejný mechanice jako před lety, ovšem teď ho autorádio nepřehraje (zkusil jsem na další cd pálit rychlostí 24x ale v autě nejde) - respektive místo desítek .mp3 nabídne jen jednu skladbu (jakoby jedna stopa audio cd) která ukazuje čas přehrávání ale hraje ticho...CD jsem dal uzavřit, bez možnosti přidání další stopy.Máte nějaký tip ? autorádio je staré ale říkal jsem si že když to dva roky starý CD s MP3 umí přehrát, proč by nemělo nově vypálené hrát? Jak jsem psal, autorádio mi ukazuje že je na cd jen jedna stopa/písnička.Četl jsem něco o disk-at-once / DAO96 - ale to dao 96 se spíš používá u kopírování cd, čili nero jsem nechal nastavené standartně na DAO.Rád bych na pokusy zničil ještě pár médií ale nenapadá mě co zkusit/přenastavit?

Odpovědi na otázku

Je možné, že autorádio umí přehrát jen MP3 soubory s určitými parametry (např. nepodporuje datový tok 320 kbps apod.). Pro ověření zkus vypálit nové CD obsahující několik souborů ze starého a fungujícího CD.Některé starší CD přehrávače neviděly MP3 soubory, které byly na CD přidány jako další track. Muselo se proto vypalovat metodou Disk at once. Někdy pomůže vypalovat nižší rychlostí, ve tvém případě tedy menší než 10x.Zkontroluj v Neru, že písničky (MP3 soubory) vypaluješ jako normální datové soubory a nikoli jako hudební CD. V počítači by jsi měl tedy vidět vypálené CD jako disk s mnoha soubory.

díky za dobrý nápady, starší mp3 (že by fakt ten datovej tok?) vyzkoušim snad zítra až si přinesu z auta cdmenší rychlost než 10x nemůžu, asi je to minimum pro medium (verbatim)ano je to datové cd, v pc vidim složky s mp3ještě bych se zarazil u způsobu zápisu - 1.track-at-once2.disk/sekce najednou3.disk-at-once/96jednička je na audio cd, dvojka na datový cd, trojka na kopírování cdčili dávám druhou možnost správně, že ano?

Děkuji kolemjdoucímu, vyzkoušim. Divim se proč vám někdo dává minusy, ale asi lepší nevědět : )

Jsou prazdniny, tak se omladina nudi. Ale uz jim to skonci.No a nekteri davaji minusy uz jenom z principu...

Dávaj mínusy protože jsou naštvaný že jim babička nechce koupit noťas a máma nechce k večeři udělat krupicovou kaši

1) Používaš Nera - nemám s nim veľmi dobré skúsenosti! Alternatíva je napr. Ashampoo Burning Studio (staršie verzie sú dokonca FREE). Jednoducho si pridávaš súbory na vypálenie - program po overení nosiča ukazuje, ako bude obsadené, koľko voľného miesta ešte je.2) Napaľovať mp3 ako dátové súbory. 3) Nastaviť track-at-once. Pokiaľ sa nastaví disk-at-once - vypaľuje to v jednom kuse (ako jeden súvislý súbor) bez zastavenia a uzavrie disk. V track-at-once vypaľuje jednotlivé súbory jeden za druhým (je to pre možnosť, že sa potom môžu ešte pridávať ďalšie súbory). Preto sa ešte v tomto režime nastaví voľba Uzavrieť disk. T.z. súbory napaľuje jeden po druhom (prerušovaná práca laseru) a po ukončení napaľovania posledného súboru vykoná uzatváraciu stopu a disk uzavrie.

Kdyz uz, tak Disk-at-once.Jinak po kazde skladbe budes mit lupnuti...

Keď už povieš A) povedz i B).Disk-at-once - napáli všetky vložené súbory ako JEDEN súbor bez prerušenia. Nebude síce počuť lupance (ale dobrý prehrávač lupance nerobí). Ale je riziko, že síce ukáže obsah, ale nebude možné preskakovať v jednotlivých súboroch (teda nebude môcť nastaviť Random replay), pretože poradie je pevne stanovené.Pokiaľ by si poznal systém napaľovania - tak by si vedel, že pred napálením sa overuje disk, potom sa naťahuje do bufferu, napaľuje sa zavádzacia stopa (kde sú všetky údaje o súbore na disku - počet súborov, dĺžka súborov, umiestnenie súborov), napaľujú sa súbory, pri uzavretí sa napaľuje uzatváracia stopa.Pri disk-at-once bude záznam o jednom súbore dĺžky... a umiestnení od-do.Pri track-at-once bude záznam o jednotlivých súboroch, ich umiestnení, dĺžke. A preto v track-at-once je možné na playeroch nastaviť náhodné prehrávanie (pri disk-at-once niektoré nebudú dávať náhodný prístup, lebo nevedia, kde je stopa ďalšej náhodnej skladby).

A i B dohromady.V prve rade - bavime se o datovem CD (s MP3 jako soubory), nebo o hudebnim CD (MP3 palene jako hudba)..?V prvnim pripade disk at once se nezadava, pripravim si data tak, abych zaplnil cely disk a vypaluji (pro stare prehravace klidne i 4x rychlostne).Pokud delam hudebni CD (treba z tech MP3), tak si to zase nachystam tak, aby se to veslo na to jedno medium. Nastavim disk at once (pro stare media opet treba i 4x) a palim.Pokud vypaluji track at once, po ulozeni skladby se vypne laser, a zase zapne. Na prehravaci pri zvysene hlasitosti slysim lupanec (prave to zapnuti a vypnuti laseru).

ano datové cd plné mptrojek (700MB). Rychlost mám limitovanou mediem (cd disk) - 10x minimum.vyřešil jsem v Nero Express - dal jsem "Hudební cd" a dále "Disk Jukebox Audio CD" - u popisu je napsáno že to umožňuje přehrání mp3 téměř všude takže jsem to zkusil a teď mi již CD plné MP3 v autě funguje...

o kousek vedle jsem psal že je to vyřešené. ale když už:1.)nero - jaký s tím máš tedy špatný zkušenosti? v neru jednoduše přidávám soubory, velikost nosiče (media) taktéž ukazuje, i kapacitu...2.) ano vypalovat jako datové cd (700MB mp3), ale to mi na autorádiu nešlo - což je hlavní otázka, čím to je (bylo)...3)proč nastavit track at once? nechci každou mp3 oddělenou, naopak jedno datové cd....myslim že jsem psal vejš že jsem dával uzavřit diskdíky za odpovědi ale sorry jsou k ničemu a nejspíš tomu rozumíš míň než já

Nero pouzivam dodnes (nejakou 6.x verzi?), pouze ho mam jeste na jednom starem PC s XP.Pokud to palis jako data, tak zadne DAO ani TAO nenastavujes (to se nastavuje, pokud ho palis jako hudebni). Jenom nerozumim tomu, ze jsi 700MB Mp3 palil jako hudebni. Hudebni prevadi Mp3 prave do normalnich audio stop, takze by se ti tam tech 700MB nemohlo vejit...to me tam trochu mate.

Klasické Nero (ne Express) když dám datové CD tak tam mám na výběr DAO i TAO a ještě jedno jak jsem psal dřív, myslim že DAO/96.Původně jsem nechtěl ani koukat do Nero Express ale pak jsem tam zavítal a procházel jsem jestli tam není něco rozumného co by mi vypálilo mp3 které pak budou hrát v autorádiu. V tomhle případě to chápu jako hudební cd díky tomu že je na tom hudba (ať už datové CD s mp3 nebo opravdové AudioCD) - proto tahle možnost není v DataCD ale AudioCD.Jestli to v neru nemáš tak na google když zadáš "Nero Jukebox CD" tak si dej fotku a uvidíš co u toho píšou...Ještě jsem trochu pátral a našel jsem "E.g. some players does not like UDF-CD - in this case you have to select ISO-CD."

Mas pravdu, prehlidl jsem to. I v Neru 6.6.1.15 je volba DAO, TAO a DAO/96 u datoveho CD.Je pravdou, ze hudebni CD jsem uz nedelal ani nepamatuju.Kdyz jsem delal davno tomu kopie, tak jsem delal kopie celeho CD 1:1.Ted uz hudebni CD vubec. Ale vim, ze se u hudebnich davalo to DAO. U datovych netusim, proc bych nastavoval TAO..? A ten Jukebox neznam, ve starem Neru to nebylo.A MP3 bych palil normalne, jako datove CD/DVD.

"A MP3 bych palil normalne, jako datove CD/DVD."jasně, to je ale celej můj problém, že mi to pak v autě nefungovalo když jsem to smahnul jako klasické datové CD...

Nevim jak ted u CD medii, ale v tom Neru nelze nastavit rychlost paleni treba 4x (nebo ty CD maji nejnizsi rychlost paleni 10 x a v Neru to kvuli tomu nejde nastavit)..?

Když není vložené medium tak nero nabízí rychlost pálení 4x-48x. Když vložim CD medium tak to ukazuje 10x-48x (maximem si nejsem jist, maximum jsem nepotřeboval...). Takže tyhle moje starší Verbatim mají minimální rychlost 10x. Ale jak už jsem psal tady okolo - v rychlosti problém nebyl. Pálit jako Jukebox Audio CD, nebo jsem pak zjistil (ale nezkoušel) že jsem měl dát Data CD ISO (nebo možná jen Data CD a ručně nastavit jiný Typ Oddílu UDF než automatický...)

Takže vyřešeno. MP3 na fungujícím cd jsem testoval - je tam hodně druhů kódování mp3, a některý mají tok až 320kbps, takže tam problém nebyl.Nechápu proč to minule normálně šlo a teď ne, každopádně jsem to vyřešil v Nero Express jsem dal "Hudební cd" a dále "Disk Jukebox Audio CD" a teď již v autě jedou ty správný pecky : )

A opravdu tam jsou všechny, nebo jenom těch několik prvních, co se vejde do 80 minut?

zkusim to až pojedu z roboty. ale to by mi při přípravě souborů k vypalování neukazovalo Nero velikost v MB ale v minutách/hodinách..."some players does not like UDF-CD - in this case you have to select ISO-CD. " - to možná ten jukebox dělá...že je to datové cd ale s upravenejma parametrama

Správný dotaz! S největší pravděpodobností to tak bude. Vytvořil z mptrojek klasické CD.Takže mu to hraje sice všude, ale má tam jenom pár tracků co se vejdou do 80 minut.

píšu to po několikátý - kdyby to bylo do 80 minut tak by mi v Neru neukazovalo velikost v MB ale v čase....a taky v autě mi ukazuje názvy písniček a složky, odpoledne vyzkoušim jestli jdou všechny mp3 co jsem vypálil (nějakejch 680MB)https://books.google.cz/booksjestli tu jdou odkazy tak tady je "manuál pro Nero" - jsou tam fotky k tomu Jukeboxu takže se můžete sami přesvědčit co k tomu píšou...

zkusil jsem zatím přehrát 45 mp3 (45*3=105minut) a hrajou jak mají takže s větší než největší pravděpodobností jsem to udělal správně tím "Disk Jukebox Audio CD""Disk Jukebox Audio CD"Popis v Nero Express: Vytvořte disk CD se všemi oblíbenými zvukovými soubory MP3, WMA nebo Nero AAC, který budete moci přehrát ve všech počítačích čí CD/DVD přehrávačích podporujících disky MP3, WMA nebo AAC. Získáte tak nesčetně hodin hudby v porovnání s normálním zvukovým CD.Myslim že každej kdo si ten popis v Neru přečte tak pochopí že to opravdu neudělá jen pár tracků (80minut) audio cd....

Nicméně úplně jistý sis nebyl....

pravda, jistý jsem si nebyl ale byla to pro mě v tu chvíli nejpravděpodobnější/první možnost, ale jak vidno - není tu nikdo kdo by o této možnosti věděl nebo si myslel že je aspoň malá pravděpodobnost že to půjde - každého zmátlo že to je v Neru pod "Audio CD"