» Poradna » Mobily

Datová SIM Egypt

Ahoj.Ve středu letím poprvé v životě na dovolenou do zahraničí. Jedeme s kamarádkou do Egypta. Četla jsem na netu,že se musí na používání internetu v EGYPTU kupovat nějaké datové SIM karty. Mohu se zeptat jak to funguje?Když mám firemní paušál od VODAFONE,ale nepoužívám data, tak si musím tu datovou sim koupit v Egyptu po příletu na letiště? Nebo to není nutné a můžu si ji koupit už v ČR? Bude mi tam funfovat internet když si koupím datovou SIM v ČR, nebo potřebuji tu co si koupím na letišti v Egyptě?Poradíte,prosím?A jak ta karta funguje? To když si dám do mobilu tu kartu, nebudu moc používat klasickou kartu? Protože dvě karty přece do mobilu nedám,ne?Dík za radu a odpověď od někoho,kdo tomu rozumí.

Odpovědi na otázku

Do mobilu na jednu SIM dáš jen jednu SIM. Takže budeš mít jiné (místní) číslo. Když nepoužíváš data v ČR, potřebuješ je na dovolené? Pokud ne, nemusíš to řešit.

Svým způsobem je nepotřebuji. Chci to jen kvůli spojení se synem. Bude nervozní,když se mu týden neozvu....

Tak mu zavolej nebo pošli SMS - to máš normálně v rámci roamingu. Na co nutně data? Jinak slušnější hotel mívá k dispozici nějaký počítač, odkud se dá poslat email - rozhraní bývá obvykle anglicky, a klávesnice taky, ale není problém se odtud přihlásit třeba na Seznam a napsat email - byť bez diakritiky...

Dobrý den,i kdyby se jednalo o slušný hotel s pc, radši bych doporučil veřejnou wifi v hotelu, nebo si zaplatit wifi v hotelu (to snad mají všechny trochu normální hotely). V pc nikdy nevíte, co tam je, přihlašovat se z veřejného pc je.... To už na té wifi je spojení (na většině normálních webů) šifrováno.S pozdravem

Jj, přesně tak. Osobně bych se z cizího počítače ke svým službám taky nepřihlašoval. Sice u většiny služeb mám dvoufaktorové zabezpečení, ale i tak.

Dobrý den,souhlasím s Vámi. Používám také, je to lepší už z důvodu, že náhodou zapomenete heslo, tak pošlou sms na uvedené číslo, jinak se na účet už nedostanete.Ale je důležité dát pozor na to, jak to dvoufaktorové zabezpečení funguje, existují 2 varianty:1. Vždy po zadání hesla se posílá ověřovací sms - podle mě bezpečné dvoufaktorové zabezpečení, ale vždy musíte mít u sebe mobil (případně jiné zařízení)2. Při prvním přihlášení z dané lokality je vyžádáno ověření přes sms. Při dalším přihlášení již stačí použít pouze heslo - relativně bezpečné, dokud se nepřihlásíte někde na cizím pc. Ale je to uživatelsky více přívětivé...S pozdravem

mno, tak můžeš si udělat separátní email na tohle...

Na posílání SMS to není třeba. Jen je třeba počítat s tím, že jedna SMS vyjde na 10-15kč. Ale zase pokud jich za ten týden pošleš jen pár, tak tě to vyjde levněji než SIM na místě.

Na to fakt není potřeba řešit nějaké složitosti s datovou SIM kartou. Ten Email, nebo SMS v rámci roamingu mimo EU sice o trochu dražší, ale na to "Ahoj, jsme v pohodě a je to tu skvělé" se to dá.

No pokud nejste v evropě, tak na českou simku by jste se nedoplatil, jak internetem tak voláním. Proto se řeší lokální simkarta, kterou dáte do mobilu a jedete za místní ceny. Pokud nemáte telefon dual sim, tak si budete muset simky vyměnit, nebo českou třeba do nějakého starého mobilu a do jiného místní simku. Jak je to s cenou dat v Egyptě třeba zde: https://egypt-informace.eu/sim-karta-v-egyptu-jak-na...

Pokut nemáš dvousimkový mobil, kup si mobilní router TP-Link M7200. V hotelu si pak kup od svého průvodce datovou mobilní kartu Etisalat (5GB za cca 10 EUR) a budeš v pohodě. Sám jsem ji před měsícem v pohodě používal v Hurkhadě, Makadi Bay. Spotřeboval jsem dvě . V naprosté většině hotelů tam funguje zdarma pomalý Internet pouze na recepci, ne v pokojích.Nekupuj SIM na letišti v Hurghadě !!!, prodají ti SIM s odčerpanými daty a těžko to pak budeš reklamovat.

Trošku drahá sranda na to, aby občas poslala domů zprávu, že je ok a užívá si dovolenou, nemyslíš?

A hlavne kdyz tazatelka ma problem uz se SIM natoz resit nejakej router atd.Prijde mi ze nekteri prispevatele jsou trosku mimo...

Ona má problém s DATAMI, ne se SIM samotnou, jak píše dál - potřebuje je občas synovi poslat zprávu že je v pořádku. Čti dál. Na to opravdu není potřeba řešit nějaké routery, datové SIM..., bohatě stačí hotelový Internet, někde mívají stále dokonce PC někde u recepce, případně na SMS obyčejný roaming.(Prijde mi ze nekteri prispevatele jsou trosku mimo... )

Edit: "jak píše dál - potřebuje jen občas synovi poslat zprávu že je v pořádku"

Tak jinak, tazatelka ma ocividne problem s technikou obecne a padaji tu takoveto nesmyslne rady....Dočela Pochybuju ze se ji podari pripojit na hotelovy internet a pokud ano, tak kdovijak bude pouzitelny.... takze bych to nehrotil, poslal jednou za cas SMS sinovi ze jsem v poradku..

V některých hotelech je ne jen WiFi, ale taky stále dole u recepce stolní PC s připojením k Internetu. Paní, podle toho co píše, jí stačí sem tam zpráva

Nesúhlasím. Mesiac dozadu som kupoval Sim na letisku v Hurghade od Orange a všetko ok, a hlavne je to podstatne lacnejsie - za 10e 20GB dát.

@BobJá jel z hotelu s jednou Maďarkou na výlet do Hurghady, která si na letišti koupila datovou SIM kartu bez dat a jela ji tam reklamovat...

Proč stále řešíte data?"Jana | 01. 09. 2019 22:32 | Microsoft Windows 10 Chrome 76.0.3809.132Svým způsobem je nepotřebuji. Chci to jen kvůli spojení se synem.Bude nervozní,když se mu týden neozvu...."Zbytečné. Stačí hotelový Internet nebo roaming na tu občasnou zprávu.

@Jiří ŠimekBýt v dnešní době 14 dní bez Internetu může být problém.

Ale houby Bez Internetu se dá v pohodě na dovolené obejít. Teda pokud nechceš hned dávat fotky třeba na Facebook Jako Internet se na dovolené hodí lidem, kteří cestují vyloženě na vlastní pěst, třeba si najít jízdní řády MHD, spoje do dalšího města a jiné věci. Ale to asi nebude případ tady paní, tip bych si že pojede s cestovkou, tam to bude mít všechno zařízené.

Pokud chcete jen poslat zprávu, že žijete a podobně, tak na to stačí SMS (cena cca od 10 Kč, u zvýhodněných firemních tarifů i méně), nebo připojení přes wifi (v lepších hotelech může být free třeba na recepci) nebo pokud tam někdo bude mít datovou SIM, tak ho zkusit poprosit Pokud opravdu potřebujete častěji přístup na internet, tak si kupte místní SIM na letišti (případně se někdy dá sehnat i v resortu, ale bude podstatně dražší). Já si kdysi kupoval v Marsa Alam kartu za cca $10 (s 12 GB dat). Pokud máte dual SIM mobil, můžete v něm mít najednou jak svoji SIM (volání, SMS), tak místní (data). Jestli ne, tak holt musíte SIM přehazovat podle potřeby.

Letos jsem byl v Egyptě, na recepci jsem zaplatil asi 9éček za týdenní přístup k wifi.Psal jsem a posílal fotky přes whatsapp dokonce i videohovor jsem uskutečňoval.Pokud nepotřebuješ mobilní net na výlety, tak tohle je pohoda.Jinak normálně si koupíš jejich SIM, bacha na podvodníky, většina mobilů dovoluje vložení dvou sim, tady pozor, někde můžeš mít jen jednu sim +paměťovku.Nastavíš si volání a SMS na své české číslo,ale nemusíš, netuším kolik to vyjde z té jejich simky, a tu jejichnastavíš na data , tedy na ní pojede net. Ale pozor zas tak dobré pokrytí nemají, je to egypt.

@PozitronNěkteří se živí např. jako živnostníci a občas musí makat i na dovolené .

Místo zavináče raději používej tlačítko odpovědět u příspěvku, na který reaguješ.

@WiQiX Bez reklam nevidím vlákna dotazu .

pak je zajímavé, že teď mu odpovídáš

Tak to tam budeš mít něco blbě nastavené, vlákna jsou vidět i bez reklam.

Umíš číst a používat to co máš na krku? Vždyť to píšu, hledání spojů A JINÉ VĚCI. Píše snad paní, že je OSVČ a potřebuje Internet? NE. Píše, data vlastně ani nepotřebuje a musí jen občas o sobě dát vedět synovi.

Zkušenosti Egypt 9/2019,Zakoupena SIM vodafone data za. 12 dolarů,letiště Hurghada,na kartě cca 5Gb,aktivace prodejcem(vždy musí aktivovat domorodec),někomu můžou dojít i 2 nastavovací sms,,ty pak potvrdit,Za 2 dny instalace apky AnaVodafone,Egypt,Pěkné kolečko s zobrazením zůstatku kreditů,domorodec ať to přehodí do angličtiny(Nahoře napravo menu,pak 2odspodu,pak 3odspodu,vyber jazyk,Data bez problémů 3G,pokud blbne Messenger,odinstaluje, nainstalujte verzi Lite,Přílet cca v 05,00,stánky otevřený,Doporučuju i koupit cigára LM 17, Marlboro 20 dolarů,hotel cca 15 km od centra,Hotelové ceny 12-2,5gb,14-4gb,atd

Ahoj.
V Egyptě koupíte SIM s daty při východu z letiště. Jsou tam 3 stánky Orange,Vodafon a další. Ty dva mají největší pokrytí v Egyptě.
Stojí to za to si jí koupit.
Můžete komunikovat třeba přes Messenger a jiné komunikační sítě a posílat hned foto či video své rodině na výletě na moři.
Nejde pouze přímé volání:!!
My jsme koupili za 10 dolaru 20 kb/ 240KČ. Je to ale velký objem dat které nevyužijete.!!!! Stačí si koupit levnější do 10kb. Prodávající ji vám dá hned do mobilu a aktivuje. Ten kdo má slot jen na jednu SIM asi to nevyužije, pokud nemá v telefonu zálohovaná tel.čisla.

Černý SkarabeusWIFI v Egyptě jako domaWIFI jak jste zvyklí - s sebou na dovolenou do EgyptaNenechte si zkazit dovolenou otrávenými teenagery, pokoutnými prodejci SIM karet nebo účtem za datový roaming.https://www.wifivegypte.cz