Dataprojektor a monitor

Dobrý den,k PC je připojen monitor přes VGA port a dataprojektor přes HDMI. Pokud se spustí počítač, zůstává monitor bez signálu, ale signál je příveden do DP. Takže abych se mohl připojit k PC, musím spustit DP, přihlásít se, nastavit přes klávesu win+P klonování obrazovky a teprve pak se signál objeví i na monitoru. Přitom jsem přes ovládadí panel NVIDIA nastavil monitor jako primární a DP jako sekundární zobrazovací jednotku a podle pokynů přehodil pořadí ikon obou zařízení. Nastavil jsem klonování obrazovky, nastavení uložil. V nastavení win10 jsem rovněž nastavil možnosti pro více monitorů. Když se ale počítač restartuje nebo vypne a znovu zapne,situace se opakuje a musím se přihlásit přes DP a tak pořád dokola.Prosím napište, v čem je chyba.Díky.

Odpovědi na otázku

projektor pouzivas vzdy? Ked nie, tak ho vytiahni a pichni iba na dobu ked je treba, potom zas vytiahni.

Jo, to by zjevně situaci řešilo, ale počítač se používá v učebně několikrát denně a nemohu chtít po kolegyních, aby neustále lezli pod stůl.

tak tam odkusaj ine ovladace grafickej karty, pripadne inu graficku kartu

Díky. zkusím.

To nie je chyba, ale vlastnosť.Skús dať najskôr rozšírenie plochy, daj tú s VGA ako primárnu plochu.Potom prepni win + p do režimu klonovania.Po reštarte bude síce pri bootovaní tma, ale mala by nabehnúť aj tá plocha s VGA aj pri vypnutom projektore.