» Poradna » Mobily

Datamanie SIM karta v mínusu

Zdravíčko, mám asi dost blbý dotaz, ale s předplacenými kartami nemám moc zkušeností.Zkrátka jsem si koupil aktuální Datamanie SIMku od O2 (100 GB za 300,-) a samozřejmě jsem ji chtěl požívat jen na data, ale než jsem v telefonu všechno správně nastavil, utekla mi jedna SMSka a jsem blbý 4,- v mínusu. Chtěl jsem je tam dobít zpátky, ale minimální dobití je 300 a jelikož neplánuji dobíjet každý měsíc (ne vždycky bych těch 100GB využil, pár GB mám i na tarifu a občas to stačí) a posílat tam tři kila se mi teď nehodí.Chci se zeptat, jestli to může znamenat nějaký problém. Právníky na mě asi kvůli 4 korunám nepošlou, spíš bych nerad, kdyby tu SIMku nadobro odpojili.Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

minimální dobití kreditu je u předplacených karet 200. Pošli je tam, za půlroku jako bys je tam našel. Oni se tam nezkazí.300 je cena toho 100GB balíčku na měsíc. Předpokládám že když tam nebude kredit min. 300 tak se ti data neaktivujou a jen se tím co pošleš vyrovná dluh a zbytek zůstane.Ale možná se pletu a od toho jsou infolinky operátorů...

u o2 jde o 300kč, za půl roku znovu 300

vy mate sluzbu, ze 100GB na pol roka za 12€ ? Preco vsade citam clanky ako ma CR najdrahsie data v Europe?

ne je to za 300 mesicne. Predplacena karta v akci.

"u o2 jde o 300kč, za půl roku znovu 300"Na předplacený karty jde dobít min. 200 korun. Dělám to občas z mobilního bankovnictví (ČSOB) jak pro Tmobile tak pro O2., Ale to je jedno.. Kdo řeší stovku když se tam stejně neztratí.

Pozor, u O2 se kredit ztratí po půl roce, pokud tedy nedobijete. Ostatní operátoři po expiraci kreditu při dobití částku vrátí a přičtou k dobitému kreditu. U O2 už jí nikdy zpět nedostanete. Jakmile vám jednou expiruje kredit, je nadobro pryč!

Minimální částka u T-Mobile je 50 Kč

to ale záleží odkud se to dobíjí.. např. z el. bankovnictví jsou to min 200. odkud se dá dobít 50 ? z terminálu sazky ?

Třeba Sazkamobil umožňuje 100 odkudkoli

Už jsi zde minimálně druhý kdo zde řeší tuto předplacenou kartu. Těch 100 GB za 300 Kč,- je očividně na měsíc, tzn. karta si příští měsíc strhne dalších 300 Kč,- aby se ti obnovilo nových 100 GB (nevyčerpaná data se bohužel nepřevedou do dalšího měsíce) . V podstatě se jedná o jakýsi paušál bez smlouvy.

No jasně. A když tam 300 nebudou, nestrhne se nic a data nepojedou. Což mi vyhovuje, jinak bych to nikdy nekoupil. Mě zajímá co se stane, když tu kartu nechám pár měsíců s kreditem -4 Kč.

nasiel som si 6 sekund casu a nasiel som ti to: O2 linka 800 02 02 02. Tam zavolaj a dostanes odpoved.

aj *11

zítra volej operátora, ted nevím, dřív by se nic nestalo, platnost karty do určené doby.

Platnost SIM je 12 měsíců, pokud jí do té doby nepoužije, tak už nebude fungovat. Platnost kreditu je 6 měsíců, pak propadne. Ale jak to je, když je v mínusu, to jsem se nikde zatím nedozvěděl.

Můžeš se na to zeptat přímo 02: https://www.facebook.com/o2cz/posts/4302119786493251

Tak to jsem tu kartu blbě pochopil :( Čili těch 100GB nen do vyčerpání ale max na měsíc ... tak jsem holt přispěl O2 300.- a karta letí do koše ...

A pritom SIM stacilo nekomu na bazaru prodat :)

Tak si vyzvedni odměnu za dobití je tam 10 kč

Tuhle odměnu jsem viděl snad jenom 2x v životě, a to jsem dobíjel minimálně 70x .

Ja jednou cele 2 stovky to mi den predtim ty 2 stovky zebrali ze jsem nedobil ba minutu vcas. A pred 10 lety 10 minut volani do ciziny. Stali pro me vsichni svato povidam kamaradovi;: Omlouvam se musim koncit nekdo mi zvoni u bytu. Cas hovoru byl 9 minut 59 vterin. Odmeny kdw bych musel doplacet nebo 10 kc v cesku neberu

Kdysi 10 minut, do ciziny, vyčerpal jsem 9 min 59 sec, ted mám 30 dní na 30 minut tamtéž, chce TO ale dobíjet pětikilo. Blbiny kde mám doplácet neaktivuji.

Jednoduché, posli 310kc a budeš mít na 2 měsíce. Dohromady budeš mít 606 kc