» Poradna » Web a internet

Data

Dobré ráno16.7.2016 som si kupoval o2 fer kartu s 5€ Kreditom a aktivoval si dat. balicek 1000MB. Internet v mobile funguje ale strasne pomaly.Upload: 9,7kb/sDownload: 6,6kb/sPing: 917Vyčerpané dáta určite nemám (minul som len cca 160MB), neviete prečo to ide tak pomaly?

Odpovědi na otázku

Nevíme - mimochodem "super otázka na poradnu" - (bolí mě zub - nevíte čim to je? Předse se nebudu ptát zubaře.... ) :(

Opravuji - "přece" se nebudu ptát zubaře....

Co mas u sily signalu 3g, 4g, E, ci G nemuzes vsude chtit mit 10MB. Taky zalezi na rychlosti vysilace a na tom jakou pouziva technologii. 4G je nejrychlejsi, pak 3G, pak E jako edge to by odpovidalovtve rychlosti.

Mam tam G potom je sila signalu a nad tym e. Neda sa to nejako zrychlit?

G je jeste mensi. Da se. Musis zajit za operatorem a kuknout se na mapu pokryti tim rychlejsim a tam se odstehovat. Pokud neni v tve oblasti rychly internet 3g a vyse, mas smolika.

Ak mas iba E, tak skus vyst von z budovy, popripade ist blizsie ku oknu, ci ti nenaskoci 3G alebo H. Pozri sa aj na mapu https://www.o2.sk/internet/mapa-dostupnosti... klikni na Mobilny internet a sleduj tu tmavu modru farbu (to je HSDPA pokrytie). Niekedy sa mobily odmietaju same prepnut do 3G, ak je slaby signal, skus v nastaveni Mobilnych sieti zakrtnut rezim siete Iba WCDMA, mozno ti naskoci 3G/H.

Pokud není vadný telefon, tak to vypadá, že v dané lokalitě jede pouze ten nejzákladnější přenos dat GPRS (značka G). A to je v podstatě dnes už zcela nepoužitelné. V ČR toto už myslím není nikde, všude je alespoň Edge (E), což se už celkem použít dá. Ale na Slovensku mě překvapilo, že v odlehlejších lokalitách (nedávno jsem byl v Těrchové - Malá Fatra), se mi často objevovalo na telefonu právě jen G a s tím jsem nepřenesl vůbec nic, to skoro nestačí ani na messengery.

To je úmyslné, takhle ti ty data vydrží déle. Nebude to jako na LTE, že je projedeš za hodinu.