» Poradna » Web a internet

Data v cloudu

chci ze zeptat jestliže nahraju na web úložiště data zazipovaná a zaheslovaná dokáže v nich šmejdit robot ..dík za info

Odpovědi na otázku

To otázka na pana Snowdena a myslím, že už na to odpověděl: NSA prý vyvíjí kvantový počítač, který prolomí všechny počítačové šifry http://www.zive.cz/bleskovky/nsa-pry-vyviji-...

A jak by to asi dělal? Teoreticky samozřejmě může existovat špionážní robot, který se bude snažit, ale to už je potom otázka, jak silné zabezpečení zvolíš. Nevím jestli ZIP je zrovna k tomuto ideální. Spíš použij RAR a aspoň 20 znaků hesla. Nebo ideálně rovnou šifrovací program, jako Truecrypt s šifrou AES. Tam si můžeš být celkem jkstý, že při dostatečně silném hesle se nechytne ani NSA

Je otázka, jak dlouho bude trvat, než ta data z cloudu bez náhrady zmizí. Pokud se šifru nepodaří brzy prolomit, dlouho tam nevydrží.

Z tvého dotazu jsem vůbec nepochopil, co teda chceš: pokud nechceš, aby v nich někdo šmejdil (soudě podle toho, že je chceš heslovat), tak je nedávej nikam online!! ulož je bez hesla na HDD doma do skříně, lepší verze do trezoru, nejlepší verze do pronajaté schránky v seriózní bance, brutal verze: v seriózní švýcarské bance Pokud je potřebuješ mít stále online, tak holt počítej s tím, že o ně můžeš kdykoliv přijít a/nebo že se k nim (i po zaheslování) může kdokoli (s patřičným technickým a finančním vybavením) dostat, to je prostě vlastnost on-line prostoru. Pokud je to na síti, tak se k tomu ten, komu to bude stát za námahu, prostě dostane.

V datech nijak snadno určitě šmejdit nemůže. Ale záleží jak jsi to hesloval. Zda jsi zahesloval jen data nebo i hlavičku archivu. Pokud jen data, tak robot může do toho zipu vlézt a podívat se na názvy souborů.

data v cloudu = data v čoudu! Když to tam dáš nezašifrované, tak to může kdokoli ukrást, když to tam dáš zašifrované, tak ti to buď prolomí, nebo smažou.