» Poradna » Programy

DAP a Opera

Mám DAP 7.4 v CZ a jako prohlížeč mám Operu 7.54. Když dám integrovat do Opery tak mi to píše, že to nelze, že nemůže najít soubor OPERA.INI. Neví někdo co s tím? Díky.

Odpovědi na otázku

Od verze Opera 6.x se ten soubor jemnuje Opera6.INITakze se zkus radeji podivat po novem pluginu, muzes zacit na strankach www.opera.com nebo mu dej cestu k tomu novemu souboru

Stejně použivání takovýchto akcelerátorů nemá význam. Když mám linku 200k tak více než 200k přes to žádný program neprotlačí. Ano, může se stát, že na nějakém serveru je mnoho uživatelů, tak každému dodává jen 50k (velmi nepravděpodobné) a tak se tam segmentově napojím 4x a bude mi 4x dodávat 50k a tudíž mi to pojede 4x rychleji,ale tady toto je velmi velmi nepravděpodobné, že by to nastalo. Toto hlavně tvrdí ti, co mají modem, že jím to urychluje, ale to je podle mě kravina. Je blbost aby nějaký server nebyl schopen dodávat data aspoň o rychlosti 5k. Tímto jsem objasnil to, co si myslím o segmentovém stahování. Ano, DAP má lepší organizaci stahování a tak se pro stahování hodí určitě lépe než klasické stahovátko v Opeře, ale používat ho jen kvůli tomu segmentovém stahování to je blbost.

Vyznam to ma, pokud stahuju napr. 100MB soubor. kdykoliv muzu stahovani prerusit a mam jistotu, ze kdyz budu pokracovat, budu mit soubor cely.

Jaký má vliv segmentové stahování na přerušené stažení souboru ?

To Mirek:O segmentovem stahovani jsi tady psal jen ty, soude podle tveho prispevku to urcite vis. Ovsem tvoje teorie o neucinnosti segmentoveho stahovani je pouze teorii, ktera se od praxe ponekud lisi. Ale kdybys Operu pouzival na stahovani vetsich souboru na relativne pomale lince a udelal by sis srovnani, tak bys vedel, ze skoro kazdy dovnload manager, ktery segmentove stahovani podporuje, stahne soubor rychleji. Vsechny takove managery maji take daleko lepe osetreno navazovani souboru pri prerusenem stahovani.PS: Zkouset poucovat Honzu Fialu v techto vecech, tak jako jsi to udelal ty, mi pripada prinejmensim usmevne...

Takže když budeš stahovat DAPem soubor ve 4 segmentech a každý segment se bude stahovat rychlostí například 120 kb, tak si myslíš že to nemá žádný význam? Tak potom si to vyzkoušej a uvidíš. Nebo si vem do ruky kalkulačku a zkus si to spočítat.

to jsem tedy vůl,sorry