» Poradna » Ostatní

Daně x kryptoměny

Dobrý den,mohl bych Vás poprosit o radu, zda někdo máte zkušenost s daněním kryptoměn jakožto fyzická osoba nepodnikatel?Zajímá mě, jestli když v tomto roce 2018 neprodám zakoupené kryptoměny, ale prodám je až v následujícím roce 2019, tak budu moct uplatit pořizovací výdaje pro výpočet zisku -> viz. příklad níže?Příklad: v roce 2018 koupím za 100CZK, pokud prodám v tomto roce se ziskem za celkovou částku 1000CZK, tak odvádím daň ze zisku 15% pouze z 900CZK.Pokud bych však prodal v roce 2019, platí úplně stejná logika nebo musím již odvést 15% z celé částky 1000CZK a nemohu uplatnit vstupní výdaje z roku 2018(100CZK)?Musím zahrnout příjem/ztrátu do daňového přiznání i pokud nerealizuji žádný zisk/ztrátu v tomto roce a směnil jsem pouze fiat na kryptoměny?Předem děkuji & hezké svátky.

Odpovědi na otázku

Škoda, že neprosíš o radu týkající se výpočetní techniky. To bys tady byl správně.

Podľa zive.cz kryptomeny spadajú pod IT oblasť

Neptá se na kryptoměny, ale na daňové přiznání.

Hledej daňovou poradkyni, které má na starosti daně pro Paralelní polis. Bylo s ní několik rozhovorů v médiích a svým dětem dává kapesné v Litecoinech. Jméno z hlavy nevím.

Zisk ze změny kurzu mezi měnami se nijak nedaní