» Poradna » Ostatní

Další zoufalec, který má problémy s televizním výstupem

Zdravím, mám RADEON VE a zkouším zprovoznit TVOut. Narazil jsem ale na několik problémů:1.) nemůžu změnit rozlišení pro tv nezávisle na monitoru. Nikde jsem nenašel dialog, kde bych to mohl nastavit.2.) na tv mám v obraze nějaké šmouhy - zkoušel jsem odpojit anténu, nepomohlo to. 3.) četl jsem, že pro správu obrazovek používá Radeon software HydraVision. Jestli je to ten dialog se 4 obrazovkami pod záložkou "Obrazovky" (2x monitor, flat panel a tv) tak mě to docela zklamalo. Takový TVtool pro karty Nvidia toho umí mnohem víc (a líp). Podotýkám že mi teď monitor běží v 1024x768 při 85Hz a tv v 1024x768 v 50Hz.4.) Zapojil jsem tv, ale obraz byl hrozně rozkmitaný. Zkoušel jsem nastavit kde co, nakonec se to ustálilo až když jsem tv nastavil jako primární (!) a monitor jako sekundární obrazovku - je to normální? Logicky by snad tv měla být sekundární, ne? Ono by to snad bylo i jedno kdyby:5.) DivX filmy, kvůli kterým jsem si kartu s tvoutem pořídil, se zobrazují jen na té obrazovce, která je nastavena jako primární. Prostě na té druhé vidím jen černé okno. Přitom ostatní aplikace a hry se zobrazují normálně na obou obrazovkách, čím to?Kabely mám myslím kvalitní (50ohm koaxiál). Televize je Panasonic 63cm, mám to zapojeno přes cinch zepředu - myslíte že by některé mé problémy vyřešilo napojení přes scart, který je na zadní straně tv?Kdo máte nějaké zkušenosti s kartami RADEON TVout, prosím napište.

Odpovědi na otázku

Jak do te TV muzes poustet takove rozliseni?Se ti nedivim, ze vidis hovno. Max rozliseni, ktere TV umi rozchodit je 800x600 a to jen nektera, spise se doporucuje rozliseni 640x480.

ze neumi karta generovat dve ruzna rozliseni se nedivim... ze poustis do televize 1024x768 se divim... nicmene zkusenosti s touhle kartou nemam, takze ti neporadim

Panove, v 800x600 a 640x480 mam uplne stejne problemy...