» Poradna » Programy

Dalsi dokaz ze 7 je kopia XP -> neviditelne ikony v SysTray

Presne tento problem sa staval aj v XPckach a dodnes to oooo nas slavny Microsoft NEOPRAVIL ! Uz v XP systemoch bolo jasne ze o tomto BUGu vedia... niekde na foru som tusim zahliadol aj odpoved od MS supportu, ze o tomto konkretnom BUGu vedia a ze ho neplanuju v blizkej dobe este riesit. JE TO TRAPNE !

A o co sa vlastne jedna ? Po spusteni Windows XP niektore ikony v SysTray neboli viditelne... program normalne nabehol s tym, ze ikona v SysTray oblasti (dole vpravo vedla hodin realneho casu) nebol zobrazitelna. Ak da clovek restart, ikony sa znovu zjavia. Pisalo sa vtedy o tom vela na internetovych forach. Riesil som to a hladal pred par rokmi minimalne tyzden. Neuveritelne, ze ten BUG je stale tam ! Windows ma udajne problem s tym, ze nedokaze "zozrat" ten napor spustanych programov, ktore sa doslova biju o svoje miestecko pre tu svoju ikonku do SysTray. Ak je toho na Windows prilis, tak proste na tuto ikonu "serie" a nezobrazi ju. Nefunguje tam spätne overovanie ze ci dana ikona v oblasti systray bola alebo nebola vyobrazena. Ak by fungovalo tak sa ikona zobrazi alebo v pripade chyby sa zobrazi chyba o nemoznosti pridat do SysTray oblasti svoju ikonku. Proste aplikacia dava prikaz Windowsu, ze zobrazit ikonu v SysTray... a o viac sa uz nik/nic nestara. Neveril by som, ze tento BUG zazijem este aj v novych Windows 7.

Je to dalsi dokaz toho, ze od cias NT sa vsetko iba kopiruje a zkrasluje, hlavne aby to bolo akoze nieco nove a hlavne aby ludia o tom hovorili ako to nefunguje a hlavne aby studovali nove problemy o novych Windows... ved co je nove to je dobre !?

Kamen urazu tiez je, ze vzdy (nikto nevie preco) je zmenene a upravene jadro systemu Windows a tym padom su problemy s kompatibilitou co sa tyka starsich programov opierajucich sa o spravnost behu jadra Windows XP (NT). Microsoft by sa mal konecne prebrat, lebo skonci na smetisku a prevalcuje ho Linux ktory je zdarma a stale viac popularnejsi. Popripade MAC/Apple ktory sa tiez snazi a nenapadne prenika Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Velmi, velmi zmatene.
PS: Od kdy je explorer ve Win jadro systemu?!

CTRL+ALT+DEL
naspulit oci a vyhladat beziaci proces s nazvom EXPLORER.EXE

cize kazdy proces, co vidis spusteny je jadro systemu? tak to aby som sa bal zavriet calc.exe, lebo mi zahuci cely pocitac...

1. jadro systemu sa sklada z viacero dolezitych funkcii
2. calc.exe nema so systemom nic spolocne je to iba "pridana" aplikacia od Microsoftu do OS
3. explorer.exe je neoddelitelnou sucastou Windows - sucastou jadra

zjavne nas na prednaskach z operacnych systemov ucili kazdeho nieco ine. co myslis, bezi proces explorer.exe aj ked si v nudzovom rezime v prikazovom riadku? takze tolko na margo neoddelitelnosti. explorer.exe je graficky shell. cmd.exe je konzolovy shell.

ucelom shellu je sprostredkovat ti pristup ku kernelu. je to samostatny kus softveru.

No prave. Takze ultramoudre pripisy od nekoho, kdo explorer.exe povazuje za jadro systemu je treba ... poslat do /dev/null . :o))

priatelu... no comment... ak z mozgu cloveka vyrezeme tu cast mozgu, ktora ma za ucel pohybovanie koncatinami alebo telom... bude ten clovek schopny normalneho zivota ? darmo, ze ma v cinnosti dalsie casti mozgu... darmo, ze ma v mozgu cinne jadro vsetkych jadier, ktore riadi beh jeho srdca, riadi myslienkove pochody (aby sa z neho nestal povedzme ze imbecil) proste ten clovek skoncil... explorer(.exe) je sucast Windows a chytat za slovicka mozte ist niekam inam a niekoho ineho (svoje deti napriklad)... ak trpite nejakymi komplexami a mate potrebuje utocit na ludi... chodte to robit niekam inam, nebude to prvy krat, co tu chodite iba "skumat" ludi a riesit ich nazory a povysovat svoj nazor nad vsetkymi ostatnymi -> prejav komplexmana

- odporucam psychologicku literaturu a nastudovanie terminu "taktnosť":
http://sk.wikipedia.org/wiki/Taktnos%C5%A5...

Nesvadejte na me vinu za to, ze jste se odborne znemoznil. Taktnost ma sve hranice, pokud tvrdite bludy na miste, kde mame radit laikum, budete tvrde vecne kritizovan.
PS: Dvojity smajlik leccos vysvetluje, takze Vase pycha nemusela utrpet tolik, kdybyste do toho zbytecne nestoural.

PS2: S pseudopsychologickymi traktaty bezte k sipku. Kdybyste me aspon pobavil... :o(

odbornost je termin zauzivany hlavne zbirokratizovanym svetom... to co ma clovek v hlave zo svojej vlastnej praxe alebo to ze ako rychlo dokaze najst/analyzovat problem + najst riesenie, tak to nema vobec nic docinenia s odbornostou...

stalo sa mi napr. (len tak naokraj) ze pocitacovy sietar vyuceny vo svojom "odbore" a tiez s praxou vo svojom "odbore" pocitacovych sieti riesil problem s nastavenim WiFi siete u nemenovaneho modelu "domaceho routru" asi 2 dni u mojho kamosa (3 hod. v jeden den a 3 hod. v druhy den) a ked zavolali mna, ako univerzalneho cloveka pre IT co rad veci opravuje doslova s pouzitim rozumu a integeligencie a proste mozgu... tak som to mal spravene (problem analyzovany, overeny, otestovany, spraveny) za asi 10 minut... a to sa nechvalim a ani si nevymyslam... proste tolko k tej odbornosti... hnusnemu to slovu... odbornostou sa ohanaju ludia, co maju vysoke skoly, lebo si myslia, ze aj ini ludia co skoncili vysoke skoly, su rovnaki borci ako oni, lenze casto opak je pravdou, odbornost vobec nehra ziadnu rolu, dokonca ani prax nehral rolu (na papiery), dolezity je ten zapal cloveka pre danu vec (pre informatiku) a tym padom rychlejsie ziskavanie praxe...

tak si ten zapal udrz a nespravaj sa ako maly jojo, ked ta niekto, co vie o danej veci viac, vyvedie z tvojho omylu. nie je ziadna hanba povedat 'aha, to som nevedel. budem vediet nabuduce'.

explorer.exe je naprosto bezproblémově oddělitelnou součástí jádra (respektive není součástí jádra), existuje několik GUI pro windows, které nahrazují explorer.exe .... dále současné jádro Vista/7 není klasické NT jádro (jako známe třeba z Win2k/XP), ale jedná se o MinWin kernel (naprosto odlišná stavba a systém). To, že systém traye blbne i dnes, je jednoduše tím, že programátoři z MS zřejmě využili původní koncept z 2k/XP. Nechápu proč by neměli, jakmile jednou něco funguje, tak proč bych to nepoužil i v další verzi. To, že to nefunguje vždy úplně správně je věc druhá. Hledání na Wikipedii Vám sice jde, ale jinak jste úplně mimo.

takze bezproblemovou... a kto ma asi na starosti ALT+TAB, kto ma na starosti Start-Menu,taskbar,systray,spustanie programov... stryko Alfonz snad ? neviem ako ty... ale jaaaa som si myslel, ze explorer.exe njn mudre hlavy tiez musia byt... aby mudrovali doslova aj ked nemaju zdanie o danej problematike

ano bezproblemovou. to, ze existuju aj ine graficke shelly nad windows jadrom dokazuje, ze explorer.exe je bezproblemovo oddelitelnou castou operacneho systemu windows. to, ze windows vie bezat len v prikazovom riadku bez toho, aby explorer bol spusteny je opat dokazom toho, ze to jednoducho nepatri do jadra. prosim ta, neviem, co za skolu mas absolvovanu alebo kto/co ta vzdelava v problematike operacnych systemov, ale vyhrab bud v skriptach alebo vo wikipedii, co je to kernel a co je to shell. tolko k mudrovaniu.

klavesnica a mys je podla teba tiez jadro operacneho systemu? ved ako chces bez nich spustat alebo prepinat programy to, ze nieco je nevyhnutne pre pohodlnu pracu s OS neznamena, ze je to jeho jadro...

Jo jo, na LINUXu, teĎ, JSEM SI na-instaloval, Kubuntu, asi nějaká verze 9.10, asi nějaká verze CZ, a už jsem, tam, rozjel, i Videa, na INTERNETových stránkách, http://www.youtube.cz/... ,což a to což, se mi předtím, v LINUXu, Distribuci Kubuntu, snad a to snad, nějaká verze 9.04, asi nějaká verze CZ, nepodařilo, nebo a to nebo, podařilo, ale u těch Videí, v tom, Operačním systému Linux, Distribuce, Kubuntu, starší, než 9.10 CZ, se mi tam, podařilo rozjet, ty Videa, na těch INTERNETových stránkách http://www.yotube.cz... ,ale, nešel mi u z nich zvuk, zatímco, ale jinak, v celém Operačním systému Linux, asi nějaká verze CZ, ano, tedy!

Přiznám se, že Vašemu problému nerozumím. Mně systray jede úplně normálně. Aplikace, které se mají minimalizovat "vedle hodin" to dělají úplně bez problému. Buďte KONKRÉTNÍ. To vždycky pomůže

samozrejme... pretoze Vy si nesledujete svoje SysTray je to ako ked dakto povie, ze jeho motor v aute ma uplne normalny zvuk, ale ak tam sadne automechanik, hned je diagnoza na aspon 3 veci co by mal dotycny clovek urobit pre istotu ako prevenciu hnusneho zvuku motora v jeho aute

- stavalo sa mi to iste vo WIN XP
- uz tu niekto na poradni opisoval znova tento problem pre WIN 7 avsak nevyriesilo sa to tu
- stava sa to uz aj na WIN 7

proste nevidite v SysTray ikonu... to je cele... nepomaha ani zmena nastaveni schovavania ikony v SysTray (zobrazovat stale, zobrazovat iba varovania, nezobrazovat)... proste nahodna ikona programu, ktore sa spustaju spolu so systemom Windows sa niekedy nezobrazia, priblizne kazdy 10ty start Windows znaci nezobrazenie jednej ikony... pred par dnami to bola ikona DaemonTools (ano je tam aj Gadget/Miniaplikace ale SysTray ikona tam ma byt tiez) a dnes to bola zase ikona Mirandy, ktora bezala, avsak bez viditelnej ikony v SysTray

:D nic si z toho nedelejte. Ja to taky nepochopil. Asi by si pral aby nedochazelo k vyvoji. Chapu to tak (a az sem jsem se docetl jen proto, abych to pochopil jinak) ze je zklamany z toho, ze ssebou vyvoj prinasi nutnost zmen veci, zavisejicich na vyvyjejici se casti (jadre).

ked je to take velke utrpenie, tak zvol nieco ine, ved moznost volby existuje stale

jasne... Linux... a zas studovat a ucit sa novy system a hry... riesit emulatory... riesit kompatibilitu... ah jo... tiez niesom ten clovek, co nainstaluje OS a pristupuje k nemu iba ako uzivatel... ja rad administrujem a instalacia ovladacov do Linux je niekedy pekelny problem... kompilovat balicky pre svoju distribuciu Linux napriklad, ked nefunguje hentaky prepinac alebo ak chybuje daktora kniznica (modul?) atd. to je na mna moc, do toho sa mi nechce i ked uz nad tym casto premyslam... nakolko zacinam mat tych kopii Windows na baze NT jadier naozaj dost... OS nesplna zakladne kriteria... ovladace starsich zariadeni nachadzam na internete pre Linux x64 no malo kedy aj pre WIN-7 x64 (webkamera, tlaciaren)

ked chces uzivatelsky pritulny OS, tak potom mozes skusit napr. MacOS X...

a je zdarma a mozem si ho nainstalovat na hocjake PC kde sa mi len zachce ? jestvuje aj "krabicova" verzia tohto OS ? sice ak by bol "zdarma" tak by to bolo jedno... priznam sa od tych MAC Apple alebo OS X ci co to je ani sam neviem... od tych som mal vzdy veeeelmi daleko... este Linux som videl a mal moznost chvilku ho testovat ale MAX Apple nikdy este, i ked sa hovori ze na co kliknes, tak to funguje jak ma... bez tych: http://www.youtube.com/watch...

Tolik vyplácaných písmen a jen kvůli takové zmatené hlouposti.

Nevím, jestli se dotknu stejnýho problému, ale faktem je, že Windows prostě "tak nějak" sem tam po startu na systray zapomene. U třetích programů by mi to nevadilo, ale pokud mi jádro zapomene zaregistrovat do systraye ikonu například pro bezpečné odebírání USB zařízení, které mám připojené před přihlášením, a člověk potom musí hledat kde jinde bezpečně odpojit externí disk, aby se provedl switchoff se zaparkováním hlaviček a podobně, je to docela problém...

presne... o to ide... ak tam zabudne "namontovat" ikonu Volumouse a ja akurat v ten den sa rozhodnem ze chcem daco zmenit v systemovej utilite Volumouse a ona ta svina ikona tam nieje... je to pekne na nerva... ci uz skusit restart jadra OS, alebo restart celeho PC, alebo restart konkretneho procesu (ctrl+alt+del -> spravca procesov - apropo pouzivam ProcessExplorer) tak to uz je pekne na nerva... jeden den to je to, druhy den zas hento... je to BUG a pekne ma to uz stve... nie tne BUG, ale to, ze sa na to MS vykaslal

odobrať disk sa dá jednoducho : tento počítač->pravý klik na disk ktorý chceš odobrať-> v ponuke vybrať vysunúť

Naci veci riesit jednoducho, ked to ide zlozito. Chapes ze ide o princip? Tvoj postup je uz nieco podobne, ako skriabat sa pravou rukou za lavym uchom.

jasné súhlasím s tým že by tray mal fungovať korektne a občas nefunguje /inak v XP v práci to pozorujem pravidelne ale v 7 ktoré mám doma som si to ešte nevšimol, ale možno to je tým že sa o systém patrične starám a nenechávam spúšťať všetko možné po štarte - existje napr CCleaner alebo program AUTORUNS/ ... ja som len reagoval na to čo písal kolega jarvis141 na ktorého som reagoval: "člověk potom musí hledat kde jinde bezpečně odpojit externí disk"
chcel som mu poroadiť ako to ide celkom jednoducho

jasne. chapem :)

Toto dělalo v první verzi xp bez sp

omyl... na internete je spusta diskusii ohladom tohto problemov priamo v XP... sam som na Poradni kedysi riesil tento problem vo viacerych vlaknach (starsich) no nevyriesilo sa to... robilo to vo vsetkch SP1-SP3.. jedinym riesenim boli akesi "spomalovace" startovania jednotlivych programov po nabehu Windows tak, aby mal hlupak Windows dostatok casu na "recognize" prikazov pre pridanie ikon do SysTray, resp. dost casu na spustenie vsetkych aplikacii... na Windows musite pomaly proste... a mozno ta 64bitova verzia ktoru testujem funguje rychlejsie a tym padom vznika este vatsi problem s ikonamy v Systray... alebo ja uz neviem co

Celé to číst nebudu, sorry, ale co taková ta malá šipečka, umístěná vlevo vedle systray ikon? Při najetí kurzorem nad ni se objeví "zobrazit skryté ikony", a kliknutím se dostaneš na možnosti přizpůsobení těch systray ikon. Není to celý tvůj problém

Aha není, sry
sendo (novy) | 13. 4. 2010 22:32

ale ba.. je tam... ale pochopitelne toto som skusal a riesil ako prve a to aj v starich systemoch winXP

*starsich

http://winhlp.com/node/16... - winXP problem miznucich ikon v systray
"this is caused by a timing defect in the Windows function Shell_NotifyIcon in shell32.dll"
- je tam aj par rieseni, ale platia pre XP a aj to neverim ze by pomohli... jedno je akasi hypoteza ohladom neskoreho nahrania systray.exe do Windows a dalsie je zas nieco v zmysle casovania (ako som vyssie spominal) kde je udajne 4 sekundovy "time out" pre zobrazenie ikony... takze sa to ma zmenit na 1 minutovy time-out, lenze ani to nemusi niekedy stacit, ak napr. nejaky program overuje antivir po spusteni PC alebo ak progam dal prikaz ihned po spusteni Windows na zobrazenie ikony a ona sa zacne zjavovat az po 2 minutach... a koniec koncov... potrebujem nejake riesenie pre WIN 7 a nie pre WIN XP

Zbytecne to prozivas. ;) Neni to prvni a urcite ani posledni drobnost, ktera MS utekla a kterou nehodla resit, proste proto, ze to nestve dostatecny mnozstvi lidi.
Treba takova podpora pro ikony s vice nez 16 barvama v system tray chybela od Win95 az do do Win2000 a stacilo zmenit asi 4 bajty v explorer.exe a najednou to slo. A sam MS to opravil az v XP.
Kazdopadne te muzu ujistit, ze na Linux ani Mac zrovna kvuli tomuhle zadny vyznamny mnozstvi lidi neprejde. :)

Pokud jde o reseni, tak ten tvuj odkaz, konkretne pak http://winhlp.com/node/16... zni docela rozumne. Zbezne jsem na to koukal a pro Windows 7 by potrebny zmeny mely byt nasledujici:

shell32.dll (x86), velikost 12866560, crc 1FCAA9C5, verze 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255):

timeout: offset 0x1f50c: 58 1b 00 00 (7000 ms) -> zmenit na 60 ea 00 00 (60000 ms)
flags: offset 0x1f511: 0b -> zmenit na 09

shell32.dll (x64), velikost 14161920, crc EAA55AE5, verze 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255):

timeout: offset 0x2005c: 58 1b 00 00 (7000 ms) -> zmenit na 60 ea 00 00 (60000 ms)
flags: offset 0x20064: 0b -> zmenit na 09

Je to pochopitelne bez zaruky, ale jestli mas dobrodruznou povahu, tak to muzes zkusit. Idealne prvne jen nanecisto v nejakym virtualnim stroji a naostro teprve kdyz to prezije.

http://en.kioskea.net/forum/affich-31257-how-to... ...
tu je zas riesenie pre WIN 7... ale asi ma ukamenujete ale ani tomuto neverim (po mnoho nezdarenych pokusoch roznych naprav v pripade este toho niekadsieho WIN XP)

Už to nehul. Nedělá ti to dobře.

dakujem, vyskusam, poradim to aj dalsim, co maju tento problem, mozno tvoja hlaska "uz nehul" pomoze celemu svetu a ten bude potom spaseny

prepac, ale ty si si naozaj myslel, ze novy softver sa dnes vyraba tak, ze vsetko, co bolo dovtedy vyrobene, sa vyhodi a cely kod sa pise odznova? vies si predstavit, ako dlho by si cakal na novy operacny system a kolko by stal jeho vyvoj?

A můžeš mi povědět jakou má souvislost tento "grafický" bug s jádrem? Jádro je úplně o něčem jiném... Že na to nabalují pořád stejnou, akorát přikrášlenou omáčku, už je věc jiná... A i kdyby to nějakou nepatrnou souvislost mělo, tak si uvědom, že číslování NT řady systémů u Microsoftu je: XP 5, Vista: 6 a 7: 6.1, či nevím přesně... Takže je jádro u 7 maximálně "jenom" o generaci a půl výše, než u XP... A některé bugy i u jiných programů než OS přetrvávají roky a generace...

to bolo myslene s tym jadrom tak, ze od kedy kopiruju troska uparvene NT a stale to predavaju (to iste) tak miesto toho aby nieco spravili a riesili, tak sa tam neustale dokolecka opakuje BUG... koniec koncov uzky suvis s jadrom to ma (na jadro sa nabaluje hodne dalsich procesov, ktore funguju jak si chcu, ano samotne jadro tvoria dolezitejsie "kniznice" ale systray...)

kasli na to radsej... skusil som si teda podla isteho fora spravit nasledujuci script (.CMD subor alebo .BAT ako chcete a skusim ho nechat spustat mojim "zpozdovacom" z plochy windowsu, ak by mi chybala nejaka ikona, snad to bude ucinne hehe)

script je troska upraveny, vynoveny, plne automatizovany, funkcny bez dotazov a otazok (aspon na mojom testovanom win7-64bit):

@echo off

reg DELETE "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /v IconStreams /f
reg DELETE "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /v PastIconsStream /f

taskkill /f /IM explorer.exe
start %WINDIR%\explorer.exe
exit

Ještě bych věděl o jednom bugu v systray Windows,při najetí na ikonu se obvykle objeví popis (u hodin třeba datum),někdy se to ovšem sekne a popisky se nezobrazují nebo zobrazují,ale za lištou (je jich vidět půlka).Ale když občas vidím kolik toho dneska mají uživatele v systray (hromada ikon které se tam prostě nějak dostaly,výpis programů po přihlášení je skoro vždy na několik stránek),tak se ani nedivím,že to lidem nevadí,protože si toho prostě ani nejde všimnout

aha, blbost, vymazi z registrov zatial nepouzijem, vymazuje to obsah cache ikoniek zo Systray + vymazuje to ich nastavenia (trvale zobrazenie, iba pri oznameni, trvale schovanie ikonky)... takze otestujem iba ten restart exploreru (obdoba odhlasit+prihlasit) v pripade ze mi ikonky zmiznu spustenim CMD (batch) suboru z plochy windows, dam vediet ako to dopadlo, i ked riesenim to nieje... ten BUG tam nadalej trva a nech si hovori kto chce co chce

To jo no Windows XP Proffesional SP3, asi nějaká verze CZ, jsou a to jsou Windows NT asi nějaká verze 5.1, a Operační systém Microsoft WIDNOWS Seven Ultimate SP1, asi nějaká 32-Bit. vezre CZ, je a to je, Operační systém MIcrosoft WINDOWS NT, asi nějaká verze 6.1 Na-Beton, a to Na-Beton, takže at o takže, je otázka, jestli a to jestli Jádro, Operačního systému Microsoft WINDOWS Seven Ultimate SP1, třeba, nějaká 32-Bit. verze CZ, není a to není na-konec a to na-konec, jen, o Generaci, novější, než a to než, to Jádro, toho a to toho, Operačního systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP3, asi nějaká verze CZ, ale to a toto, už je, a to už je, jen detail, tedy!

za cely cas co sa zivim servisom pc (cca 15r ) somsa nestretol s nicim popisovanym. Namiesto nadavania na MS by sa mal tento velkohuby amater (ano, sendo, o tebe hovorim) skludnit a ked sa mu nepaci, naprogramovat si vlastny super-duper bezchybny OS. potom moze mat nejake pravo pindat na ine OS, az si zakusi vyrobu vlastneho.

Dalej, co ma co do cinenia s kopirovanim funkcii? Ci ty tiez rad robis vsetko odznova? Naco? Pouzijem to, co je uz napisane. Setrenie casu ti asi nic nevravi a len dalej dokazuje ze mas velku papulu plnu debilin, nepodlozenu padnymi dovodmi.

Podobne pubertalne vylevy milujem, dotycny nevidel Vistu ani z vlaku (stavim sa). Ano, ma svoje chyby...ale o BSOD na win98 po vybrati cdcka pri kopirovani z neho pekne cusi. Sak naco si srat do huby, ze? Winxp bol co za odpad ked prisiel na trh? Bolo mu treba 3 SP, aby bol pouzitelny. A windows ME? Mam pokracovat?

2jjjj
podla tvojich slov by som by som si k tebe nedal servisovat ani hojdacieho konika. to ze si sa s tym nestretol, neznamena, ze ten problem neexistuje. existuje a stale sa riesi programom ktory ti povoli vybrat dlzku oneskorenia spustenia programov spustanych po starte systemu. tak si ho rychlo zozen, aby si mohol niekedy hrat pred zakaznikom majstra sveta, ako vsetko poznas a vies riesit a nastvany sendo asi nadava na vsetko naokolo, ked ho vytaca tento bug systemu. to je normalne. nepoznam nikoho kto dokaze na prvy krat urcit presnu pricinu problemu a vie okamzite aj riesenie )) asi tak

Tak takeho hlupeho servisaka ako si Ty, by som nepoveril ani cistenim vnutrajska PC. Sendo ma pravdu a nie je sam, koho sa ten problem dotkol. Taki kvazi odbornici na VT ako si Ty by mali dat dobrovolne vypoved a ist sa zivit radsej pasenim oviec.

nechajte tak... ja som zvyknuty na ludi typu "pracujem s PC 15 rokov" to je jak napisat, ze fajcim uz 15 rokov - lenze dakto fajci cigu jednu a raz za mesiac a dakto vyfajci 2 skatulky denne...

- to jjj: este mi neda spat jedno a sice...

"Dalej, co ma co do cinenia s kopirovanim funkcii? Ci ty tiez rad robis vsetko odznova? Naco? Pouzijem to, co je uz napisane. Setrenie casu ti asi nic nevravi a len dalej dokazuje ze mas velku papulu plnu debilin, nepodlozenu padnymi dovodmi."

- do huby si seres jedine ty, pretoze pises "rad robis vsetko odznova? Naco?" na margo toho, ze Windows... kopiruje vsetko... lenze... on praveze UROBIL AKOZE ZNOVA ale pritom iba OKOPIROVAL a znova to raz PREDAL... ak to nerobil znova... tak preco to predaval ako NOVU VEC ? hej ja viem... aby mali z coho zit lebo miliardy dollarov prijmy su im malo...

Ať to čtu zleva doprava či libovolně jinak, tvrdím, že jde o blábol. Důsledky, zde popisované, vychází totiž že špatných předpokladů. Nebudu se dlouze rozepisovat, nastíním to. Jde o celkem jednoduchý problém obsluhy interruptů (vstupů - lze si klidně představit obsluhu zákazníků v marketu, která vše naprosto zvládne, pokud nenastane jejich přebytek - těch zákazníků), které přichází náhodně v čase. Pokud jejich obsluha (Markovovy řetězce jistě někomu něco říkají) opravdu probíhá v "zavedených" pravidlech, nikdo si ničeho nevšimne. Ovšem jakmile přijdou Vánoce, je zle, dochází k obrovskému nárůstu požadavků provázeném zahlcením systému. A jsme u "problému", který není problémem. Start OS je provázen obrovskou zátěží, způsobenou vyřizováním požadavků, které opravdu nečekají (mnoho OS má proto možnost prokládat frontu požadavků timeouty, které řešení usměrňují). Takže protože systémy nemají nekonečné fronty pro uložení a přípravu požadavků, jejich zápis apod. (i když se zhusta o výrobci snaží), prostě nápor není zvládnut. Takže v žádném případě nejde o BUG, jak zde kolega plamenně předesílá, ale o zcela běžnou záležitost. Jistě si mnoho z vás všimlo, že poklepalo na ikonku, která např. měla spustit program, a on se, mrška, nespustil. To jen proto, že OS byl zaneprázdněn podstatně důležitějšími pracemi, tuhle (priority jsou mrchy) prostě vyhodnotil jako nezajímavou a odmítl výkon. Prostě jste za chvíli poklepali znovu. Těžké problémy nastavají, když přichází velmi důležité interrupty, je jich moc a nelze - z kapacitních důvodů - je zpracovat. Pak opravdu může nastat těžký problém - ztratí se důležitá SMS, pokyn k převodu peněz, zpráva letadlo-věž.

blabol a diagnostika blabolu ako tomu ty hovoris bola urobena uz davno a to zopar systemovymi administratormi, ktorym ty nesiahas ani po clenky... tento BUG sa dial u XP a deje sa aj u 7 ... hovor si co chces a znova pre teba osobitne uvadzam link, ktory uz vyssie raz bol uvedeny (ak ti samozrejme anglictina nerobi problem) a tyka sa tohto problemu u WIN XP:
http://winhlp.com/node/16...
- mas tam hned niekolko pricin, ktore by to mohli v pripade XP (nie 7) sposobovat a je tam toho popisane dost vela od viacerych ludi (su tam uvedene aj ich mena) kapanek na vyssiej IT-urovni nez si ty, lebo ty tu vies cloveka iba zdrbat miesto toho aby si si najprv overil sam tento problem na internete, ked uz vyssie som spominal ze je toho na internete strasna spusta !

moje rozhorcenie nad tymto BUG-om uz teraz vidim ze nikam nevedie ! a ani nepovedie ! presne ako pred par rokmi ked som sa snazil riesit tento BUG v pripade este vtedy WIN XP systemov...

jedine co, tak jedna polovica tu pride mudrovat, druha polovica sa pride iba posmievat a mozno len nejakych 10% ludi v tomto threade pise k veci a pise svoj nazor na problem miznucich (nenabehnutych) ikoniek v SysTray po spusteni OS... asi to nema cenu dalej riesit... stale zabudam, ze internet je iba pre beznych ludi a nie pre ludi, ktori sa neboja zodrať svoje mozgy pre lepsiu buducnost IT.. asi to tu nevyriesim... rovnako ako som to nevyriesil pred par rokmi v pripade WIN XP (nehovoriac uz o zmienke v odpovedi od MS supportu ze o BUGu vedia a ze ho v blizkej dobe neplanuju riesit)

Tento BUG, o kterém píšeš, je velice ojedinělý - například já jsem se s ním setkal pouze 1krát u XP a to na počítači tak starém, že na něj ani XP nepatřili.
Takže jestli se ti tento problém objevuje i ve Windows 7 je smutné, ale reakce MS je naprosto logická. BUG, který se projeví jednomu člověku z 10 tisíc a nemá nějaký zásadní vliv na funkčnost systému (což JE tento případ) je nepodstatný a čas a peníze věnované jeho řešení by byly spíše vyhozené...
Co se týče nemohoucího, myslím si o něm, že je to arogantní zakomplexovaný ......, ale na druhou stranu, když už někdy výjimečně napíše něco k věci, většinou to nebývá úplně mimo mísu a tentokrát vystihl podstatu problému celkem dobře - to, že tys to nepochopil neznamená, že to není pravda. Která se samozřejmě nevylučuje ani s tím, co je uvedeno v tom tvém odkaze.

Proč jsi to vytečkoval, srabe? Já vím velmi dobře o čem mluvím, pár roků jsem takové problémy nejen řešil, a vyřešil i nevyřešil. A ten, kdo je tady prezentuje není vůl, je korunovanej. Vůbec nemá ponětí, o co se otřel.

A dokonce do názvu napíše "důkaz". Nemá Ahnung, co důkaz, jako matematická i filosofická kategorie, vůbec je, pitrýsek.

kasli na nich... su to vsetko ludia... ktory nainstaluju Windows... MS Office... zvukovu kartu (mixer v Systray od daneho vyrobcu zvukovej karty) a to je asi tak vsetko... viac im v Systray nenabieha... preto tento problem nemaju uz nemyslia tak ako niektori "my" trosku narocnejsi "uzivatelia" ze si tam napr. po spusteni chcu kontrolovat teploty GPU, HDD, CPU spustenim NextSensor utility, dalej ze chcu regulovat hlasitost okamzite po stlaeni CTRL+kolecko mysky utilitou Volumouse, som tiez jeden z tych, co maju nainstalovany free antivir + free firewall (podotykam ze spicky - Avira+Comodo3), som clovek ktory ma po spusteni Mirandu (alternativny ICQ klient)... tiez mam po spusteni pridany programik DaemonTools, chcem a mam tam aj ATI CCC (systray ikonu), a je toho omnoho viac... vzdy sa nieco najde... lenze nie kazdy clovek toto vsetko potrebuje, niekomu je proste u psi pr.dele, ze jeho GPU ma 120'C alebo ze jeho HDD ma cez 50-60'C co uz zacina byt rizikova prevadzkova teplota z pohladu zivotnosti HDD

ja mam v trayi aktualne 29 ikoniek. je to dost?

no fajn, teraz uz len zacat sledovat tie ikonky a kazdy den ich spocitat inac nezistis, ci ti nejaka chybla alebo nie

zatial sa mi nestalo, ze by tam nejaka ikonka mala byt a nebola. ak tam nebola, tak sa vzdy ukazalo, ze samotny ten proces z takeho alebo onakeho dovodu vobec nebezi.

No...co dodat...snad jen to, ze explorer opravdu neni jadro systemu - pri ukonceni tohoto procesu system i aplikace bez problemu bezi dal....Restart exploreru muze dopomoci spravnemu vykresleni ikon v systray. Je fakt, ze tento porblem jsem uz parkrat resil a vzdy pomohl jen restart exploreru, jednalo se ale jen o ojedinele pripady, proto jsem se jimi dale nezabyval

prosim konecne - prestante vsetci rozoberat explorer.exe (sucast jadra - ako milion dalsich volovin od Microsoftu bez ktorych by Windows sam o sebe nedokazal fungoval, ved aj samotny InternetExplorer je vyzadovany pri mnohych operaciach !) DAKUJEM !

Další důkaz, že Superb je kopie Spartaka. Bez benzínu, nebo nafty to nejede a žádný servis s tím nic nenadělá. Škodovka o tomto problému ví a nehodlá ho řešit.

10 bodu! :o)))

SuperB: inaksi motor, inaksia karoseria, inaksia vyrobna linka (firma), inaksi zakaznici... mam pokracovat ?!

Dakujem - Litestep,Blackbox- zapaluje?Nebo si přečist co fakt součast jadra je a nekvavat debility?

už to nehul,vyhravaš pro dnešek první cenu za slatinu kde se někdoé vyjadřuje k něčemu o čm nemá paru a nezná rozdíly mezi zakladními pojmy - jádro,shell atd.

ak dokazes splodit stranu textu kvoli niecomu tak bezvyznamnemu ako je systray tak mas asi prilis vela volneho casu

niekto svetom musi aj hybat, ale ludia ako ty nim nepohnu... vdaka ludom ako som aj ja sa riesia BUGy a najdu sa vzdy problemy, ktore sa nasledne na to riesia aby (! napriklad !) clovek ako ty pri pouzivani USB zariadenia s nejakym konkretnym chipsetom na maticnej doske (USB) nemal do buducna problemy s tymto zariadenim, tak musia ludia ako ja BUG riesit s vyrobcom, kedy nasledne na to vyrobca vyda napravu a ty uz si stiahnes z internetu ani nevies co... len ti to proste funguje, nic neriesis a nad nicim nepremyslas

hlavne ze si si sem prisiel vyhonit EGO a zdrbat cloveka, to je zaklad a ked sa to stane nejakemu tvojmu kamosovi, tak budes hrat mudreho, ze niekde na Poradni sa to uz raz riesilo a ze mu zistis podrobnejsie info o probleme

nejdes si kupit iPad ? alebo iPhone ? lebo jedna pani povedala, ze je to super vec a ze to musis mat ! pochybujem, ze by sa tomu tvoj selsky rozum ubranil...

Sendo, mat tvoje problemy. Investuj svoj cas rozumnejsie ako vypisovanim kravin po forach

jo a este nieco... ty giganticka koza (boze to je nick hodny 15 rocneho zasrana)... ak chces niekomu pisat o nicnerobeni... zacni napr. Mysel_1 , ktory ma uz ponasieral dostatocne na Poradni... a ktory je tu nonstop, hlavne ze ja sa nudim a ty budes (sopel) zajtra v skole rozpravat dakomu o tom, ako vselijak sa da riesit BUG miznucich ikon v Systray po spusteni Windows a ze to nevyriesil Microsoft do dnesneho dna lebo na to dlabe a ze sa to vsetko kopiruje vcetne celeho jadra a jeho kniznic az do dnesneho dna bez upravy kodu (upravy kodu sa udeju leda tak v tom smere, aby si musel pouzivat ine graficke prostredie)