» Poradna » Ostatní

Další číslo papírového magazínu PC World již nevychází.

Obsah čísla 1 - 2009

Další číslo papírového magazínu PC World již nevychází.
Víte někdo proč končí?

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, ze nabizeli predplatne pro pristi rok skoro za polovicni cenu, kdyz se das do jejich vip klubu, tak v tom budou urcite penize, tak jako ve vsem ostatnim.

Jsou už několik let ve ztrátě. Fakt je, že je to česká mutace německého PC Welt, a zdaleka nedosahovala jeho kvalit. Vzhledem k uvedenému byl dost předražený. To co v něm bylo se dalo bez problémů najít na Internetu. A za reklamy nikdo platit pochopitelně nechce. Za ty by měli platit oni nám.

PC World zkrachoval. Poslední číslo časopisu mělo být 12-ka 2008 ale ani to se mi nepodařilo sehnat, tak to možná "zabalili" už dříve.

Jako předplatitel jsem 12/2008 poštou dostal. Uvnitř byla vložená výzva redakce, ke kompenzaci nevyužitého předplatného a) dostávat Chip b) vrácení peněz. Zbývá mi předplatné jen na dva měsíce, tak jsem nereagoval. V pondělí mi e-mailem přišla výzva, abych si určil jednu z uvedených možností. V případě vracení peněz jsem mohl zvolit poslání složenkou nebo na svůj účet. Přátelé, tohle mi vyrazilo dech, v dnešní době nezvyklý přístup k zákazníkovi.

Tak přesně totéž se stalo mě.
Byl jsem opravdu takovým komfortním přístupem zcela konsternován......
No jo - ale má smysl přejít na Chip?

Samozřejmě, já a chlapci nic jiného nekupujeme! Jedině Chipsy

Tím "komfortním přístupem" si nejsem jist, ze začátku to vypadalo na velmi slušné rozloučení, ale časem se proměnilo v podmiňování dodávání již dříve slíbených časopisů od vydavatele PCW, dodatečným souhlasem o předání osobních údajů společnosti vydavatele Chipu (Burda), které již ve skutečnosti společnosti Burda předali bez mého souhlasu! Je to škoda a nechápu, co IDG k tomuto porušení zákona vedlo.

I já nereagoval, psali že jako náhradu pošlou v tomto roce 2009 několik výtisků z vydavatelství PCW (IDG) ... a zbytek předplatného dostanu v podobě časopisu Chip, který jsem dostat neměl, protože mi předplatné PCW končilo s rokem 2008.
Pak jsem v schránce našel na mě adresovaný Chip 1/2009, po několika týdnech složenku na roční předplatné Chipu a nyní v únoru žádost od vydavatele PCWorldu abych dodatečně legalizoval jejich předání mých osobních údajů vydavatelům Chipu (Burda) na webu http://souhlasPCWnaChip.cz/... kde:
Souhlasím, aby společnost IDG Czech, a. s., se sídlem Seydlerova 2451, Praha 5, předala mé osobní údaje pro účely zpracování předplatného v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. "O ochraně osobních údajů" ve znění pozdějších předpisů, společnosti Burda Praha spol. s r.o., Přemyslovská 2845/43, 130 00 Praha 3.

Obdržel jsem zpátky peníze za nedadané výtisky v roce 2009. Přišly na můj účet, jehož číslo jsem ve zprávě uvedl.
K předání osobních údajů. Mohli předat jen adresu, případně e-mail schránku. Žádná důvěrná data přeci v předplatném nikdo nepožadoval. Tedy ani rodné číslo, velikost bot a podobně. Tak o co jde?

Kdyby o nic nešlo, tak proč IDG vyžaduje souhlas s poskytnutím osobních údajů ke zpracování osobních dat dle zákona 101/2000 Sb? A navíc, mě předplatné končilo číslem 12/2008, takže proč mě nutí Chip.

A má to pokračování, v pátek 20. února mi prišla urgence platby za časopis Chip a jak jsem si až teď všimnul, tak pro Chip to dělá zase jiná společnost, takže už mé údaje zpracovává druhá firma bez mého svolení.

"Tak o co jde?" Jde o to, že to klidně v tomto kocourkově může skončit pokud nezaplatím za časopis který jsem nepožadoval, že mě jednoho dne navštíví exekutora, když podle zákona soudní řízení mě snad dokonce podle jedné reportáže nesmí upozornit, že je proti mě vedeno exekuční řízení.

A byly Vám peníze za předplatné vráceny? Nikdo se mnou přes e-mail nekomunikuje, nevím, co je tohle vůbec za přístup.

I email či adresa je ve smyslu tohoto zákona osobním údajem - jde o to, že když ti pošlou reklamu nebudeš je žalovat - neboť jsi jim ji poskytl ty (nevyžádaná reklama není nevyžádaná reklama, když jste poskytli kontakt vy, nebo když ho získali z veřejných zdrojů)...