» Poradna » Mobily

Dálkový ovladač k fotoaparátu

Ahoj Když potřebuji dálkový ovladač k fotoaparátu když fotím přes stativ. Tak může být veliký problém když koupím neoriginální, který je za polovinu ceny .Přijde mi, že je to vlastně jen infračervené tlačítko a tam by snad neměl být v neoriginálu velký problém?

Odpovědi na otázku

1) předpokládám, že tvůj neznámý foťák podporuje IR ovládání2) musíš koupit ovládání určené pro tvůj foťák - je jedno, že je to čínské za pár dolarů - sám jedno takové mám už léta a funguje dobřeto moje vypadá nějak takhle:https://www.ebay.com/itm/IR-Wireless-Infrared-...

Není potřeba originál. Pokud je to přes IR, tak je to úplně jedno, ovšem musí být ten neoriginál samozřejmě určený pro tvůj typ fotoaparátu. Osobně jsem kupoval z eBay za 0,99$ ovladač pro moji zrcadlovku Nikon. Tedy asi 20 korun včetně poštovného a byla tam i baterie :)

Ahoj mám Nikon D5100originál je zdehttps://www.alza.cz/nikon-ml-l3-d159842.htma já přemyšlím o tomhlehttps://www.fotoskoda.cz/meike-dalkova-ir-spoust-m... fotoaparát má jak přední tak zadní infračervený přijimač , to už jsem si zjistil v návodu .

Tak přesně tohle koupíš z eBay za 20 korun :)

Tak na Ebay jsem nikdy nenakupoval , nemám s tím zkušenosti. tak ještě projedu české obchody

V tom případě mrkni aspoň na Aukro. Tam to prodávají překupníci z ebay. Sice to asi nebude za 20 korun, ale i tak by to mělo být levnější, než u Škody. A nebo si prostě založ účet na ebay a kup to tam. Když zadáš do Google "jak nakupovat na ebay", tak máš hned hromadu návodů. Je to velmi jednoduché a zrovna pro fotoaparáty tam skoro zadarmo nakoupíš hromady příslušenství.

nejlevněji za cca 150 na Aukru, ale stejně jako Fotoškoda je to překupník, co ti prodá totéž čínské ovládání jako koupíš na Ebay.Samozřejmě ti Aukro ani Ebay nedá záruku, ale s cenou kolem 20 Kč si radši koupím nové, než abych se to obtěžoval reklamovat.

jinak Ebay vřele doporučuju. Například vím, že kamarádka kupovala origo plastové víčko na Canon či co za 300 Kč, zatímco na Ebay stálo tak třetinu. Totéž plastová sluneční clona - jednu takovou neorigo používám asi 4 roky a stále v pohodě drží.Tyhle levné doplňky se tam fakt vyplatí kupovat. Stejně tak třeba ofukovací balonek, štěteček na optiku, různé krytky apod.Já tam kupuju i filtry, ale tam si je vhodné pořádně číst popis zboží protože "Genuine Hoya" je něco dost jiného než "same as Hoya"

https://www.ebay.com/itm/IR-Wireless-Infrared-...

máte pravdu Já už jsem jednou kupoval na aliexpresu tohle vypadá docela dobře https://www.aliexpress.com/item/ML-L3-MLL3-Wireless-...

no vidíš, tak ho vem z Alíka

Za ušetřené penize koupím radši novou pamětovou kartu . Akorát ta dodací lhůta je fakt ošklivá . Jelikož to mám pro ségru k narozkám a to už se fakt nestihne Za ušetřené penize ji koupím radši pamětovou kartu . Tu raději kupovat v ČR a nebo ebay nebo Aliex???

kartu bych rozhodně koupil tady v normálním shopu typu CZC, TSBohemia, Alza nebo Softcom. Dobré zkušenosti mám s Kingston.např.Kingston SDHC Ultimate 16GB Class 10 UHS-I SDA10/16GB284 Kčhttps://www.czc.cz/kingston-sdhc-ultimate-16... ze zásady kupuju radši víc menších karet, abych v případě úmrtí karty nepřišel o všechny fotky, ale jen o část.

Jasné , akorát já jsem si vždycky myslel, že právě u zrcadlovky , cím větší karta tím lépe , když vidím jak má ségra ty fotky velké , že třeba i jedna fotka 13 MB mě přijde docela dost , když já fotím jen mobilem .

Taky mám zrcadlovku a nosívám v brašně celkem tři 16 GB karty. Má to výhodu jak v záloze při smrti karty, tak i v tom, že kdybych jednu kartu zapomněl ve čtečce u PC, tak mám pořád 32 GB k dobru.Ale netočím video. Kdybych z velké části točil video, koupím karty větší, ale opět víc kusů.

Taky to dělám jak kolega výše, vozím několik 16GB karet. Ale ono tě to s tou zrcadlovkou bude trochu krotit. Přeci jen udělat s ní fotku vyžaduje víc práce, než s mobilem, takže pokud nebudeš vyloženě používat sériové snímání, tak zase taková kvanta fotek mít nebudeš a troufám si tvrdit, že na běžnou akci (např. týdenní dovolená v atraktivní lokalitě) ti bohatě vystačí 1-2 16GB karta. Nejvíc jsem dovezl cca 2000 fotek, ale to jsem byl na Madeiře, kde zakopáváš o úchvatné scenérie na každém rohu :) Jinak běžně vozím max. 500-1000 fotek, což je u mě jedna 16GB karta. Ovšem netočím samozřejmě video, tím bych to vyplácal rychle :) Ovšem s nostalgií vzpomínám na kinofilmovou zrcadlovku, kde jsem si na 14 denní dovolenou v Karibiku vezl 5 filmů po 36 obrázcích, takže jsem se musel vejít do 180 fotek a taky to šlo, člověk si aspoň líp rozmyslel, co fotí :) A nebo ještě dříve s dvouokou zrcadlovkou Flexaret VI na filmový svitek 6x6cm, kam se vešlo jen 12 snímků a většinou černobíle :) Mělo to své kouzlo, člověk nad každou fotkou musel hodně přemýšlet a měl daleko méně odpadu, než dnes, kdy si prostě za pár stovek koupí kapacitu na dalších 1000 fotek a to vše je jednorázově, protože kartu po použití smaže. Film se nesmazal, po vyfocení se musel koupit nový a nebylo to nic levného :) Takže kašli na honbu za co největší kapacitou, spíš se snaž nad každou fotkou víc přemýšlet, budeš mít míň, ale kvalitnějších fotek.

Kartu z Číny neeee! Karty opravdu jen u ověřených českých prodejců. V Číně je to jeden padělek vedle druhého.

Díky za informace Tak že ségra dostane k narozkám novou pamětovku a ten infra objednám z číny a bude až někdy déle . Akorát aby trochu fungoval no .

pokud nebudeš mít vyloženě smůlu na defektní kus, tak nevidím problém.A defektní kus by měl jít reklamovat i na Alíkovi.

Trochu? Ovladač nemůže fungovat trochu. Buď je v pořádku a funguje normálně a nebo je vadný a nefunguje vůbec :) A není snad problém vzhledem k ceně preventivně objednat 2 kusy ;)

Tak se omlouvám za špatné vyjadření . Aby nějaký čas vydržel fungovat jsem myslel. Ale stejně asi objednám z aukra. Bude to dražší , ale za dva dny , než za dva měsíce . Nemusíš hned chytat za slovo

kvalita z Aukra / Ebay / Ali a bohužel i Škody bude stejná. Akorát že Škoda jich nakoupí pytel za méně než 20 Kč / kus a počítá s tím, že ti kdyžtak dá nový, s ohledem na to, kolik jim za to zaplatíš Pochybuju, že by Škoda dostával od číňanů nějak víc kontrolované série.

myslím, že bohatě stačí:https://www.aliexpress.com/item/ML-L3-IR-Infrared-Wi...

Na tom aukru je to samé i s poštovným okolo 130 Kč tak že dejme tomu o něco malo navic a přijde to místo za dva měsice tak za dva dny . To vypadá také rozumě Ale originál za 700 by byly asi fakt vyhozený prachy

na Aukru si dej bacha na popis - někteří chytráci ti to přeprodaj z Ebay s přirážkou, ale stejně čekáš na doručení 3 týdny, neb to nemaj skladem a maj to někde malým písmem uvedené.

https://aukro.cz/dalkove-ovladani-ml-l3-pr... třeba tady to vypadá rozumně. Snad odesilá ihned a baterka součastí . Já vím, že je to předražené oproti ceně za kterou koupil třeba na ebay , ale zas to bude dřív dodané .