» Poradna » Ostatní

Dálkové ovládání k TV - přestaly fungovat některá tlačítka

Dobrý den,řeším problém se svou postarší TV (Philips 42PFL3188H/12), na dálkovém ovládání přestala fungovat většina tlačítek z prostředního sloupce. Co jsem tak hledal na internetu, často se píše, že časem dochází ke zhoršení vodivosti mezi plošňákem a tlačítkem a prý pomůže očištění kontaktů, nicméně tlačítka, která mi nefungují nebyla nijak často používána a nepředpokládám tedy jejich opotřebení.Chtěl bych se zeptat, lze ovladač opravit nebo jej můžu vyhodit a shánět nový?Všem díky za návrhy.

Odpovědi na otázku

Rozebrat to DO a vyčistit od toho svinstva co tam je.

Zasílám obrázek DO s vyznačenými nefunkčními tlačítky (možná jich bude ještě více). Při jejich stisku na ně TV nijak nereaguje, nebliká.https://ctrlv.cz/shots/2019/12/23/Vo67.png

Rozebrat, vyčistit a podívat se jestli není trhlá nějaká cestička na plošňáku.

Vyzkouším, děkuji za tip.

Takováhle "lajna" vypadá spí na poškozený plošňák nebo nějakou diodu či co tam je v "dekodéru" pozic.

pokud se nepovede čištění dle zdejších doporučení, koupil bych náhradní alternativní:https://www.dalkove-ovladace.cz

Koupit nový určitě pro tvojí značku na internetu bude.