» Poradna » Programy

Dalibor Kalcso - advokát České televize chce mých 10 135 Kč

Dalibor Kalcso - advokát mi poslal dopis, že dlužím 135 Kč a podle § 9 zák. 348/2005 sb. musím navíc zaplatit přírážku 10 000 Kč. Nechci Daliborovi ani České telivizi dát 10 135 Kč, protože řádné platím neúměrných 135 Kč mesíčně za to, že se dívám na mém televizoru na vysílání České televize s přemírou reklamy.

Je zde někdo podobně postižen a může případně poradit, jak s bránit tomuto jednání Dalibora Kalcso a České televize? Vynechme Černé ovce a hledejme racionální možnosti.

Odpovědi na otázku

asi jsi jeden meic zapomel zaplatit a oni nato az po velkem case prisli, anebo udelali nekdechybu pokud mate schovane ustrizky od slozenek neni co resit .

Mých taky... Taky nemám zaplacený jeden měsíc + 10 000 přirážka. Nejsem si jistá, jestli o těchto dopisech bez razítka a originálního podpisu, obálek bez pruhů, odslaných z Českých Budějovic, s uvedeným kontaktním místem Praha 3, skutečný pan Kalcso z Hradce Králové vůbec ví... že by podvod???

Já bych kontaktoval tiskové odd. ČT

Na oddělení vymáhání televizních poplatků nikdo nic neví a odkazují na pana Kalcso... ale kterého???

problém je, že tento pan "právník" je těžký externista, který ČT ale přináší nemalá peníze... nicméně pokud onen vymahačský canc neobsahuje všechny náležitosti úředního dopisu a nebyl doporučený, pak se jím vůbec nezabýval...

ještě k onomu kontaktování onoho "právníka"... není to tak dlouho, co to bylo v občanském joudovi - k němu se prostě nedostanete, ani písemně, ani telefonicky...

promiňte ale co to je za kravinu, zabývat se dopisem pouze pokud má "všechny úřední náležitosti" ? až Vám příjde žaloba, tak se budete divit....

veškerá úřední korespondence musí splňovat určité náležitosti... pokud nejsou splněny, není nutné brát to nějak vážně (když není doporučený mohl se ztratit, atd.)

no mě právě žaloba přišla televizi musím zaplatit 1000kč a jemu 4000 síla radši to zaplatím oni se neserou..

Jedná se asi o podvod. Kalcso chce mých 10,135Kč za to, že prodávám - oparvuji televizní přijímače - vysílače a uvádí, že má k dispozici podklady, kde porušuji zákon a mám toto zařízení nepřihlášené!
Na dopis reagovat musím, ale co když mi takových dopisů od různých Kalcsů přijde třeba 100. To abych si pořídil kancelář na odpovědi. Jak je možné, že si někdo vůbec dovolí se odvolávat na zákon a vymáhat peníze, když mě předtím nijak nekontaktoval. Já jsem za celý život neopravil ani neprodal žádný televizní přijímač - vysílač za účelem zisku a ani v žádné neexistující provozovně přijímač - vysílač nemám.
Trvám na uhrazení nákladů od p. Kalcsa spojené s vyzvednutím a odpovědí jeho dopisu a zvažuji podat trestní oznámení!
Co kdyby si někdo náhodně třeba dopis přečetl a pak mi zařadil do skupiny lidí, která má problémy se zákonem. Mohl bych také přijít o práci. Je třeba se s Kalcsem vypořádat co nejdříve.
VL

Tak to bych řešil viz článek na Iděs.cz ... tam taky psali že ti k0k0ti z CT chtěli po autorovi těch jejich "ostrašujících" spotů na neplatiče výpalného pro ČT nějakých snad 30 000kč...a když se tiskového debila ptali proč zrovna on, tak proto, že prej si vytáhli z jakéhosi seznamu že má živnosták na "výrobu tel. pořadů apod." ...přitom jim v klidu mohl doložit že platí výpalné....prominte "poplatky"....já být tím člověkem tak je zederu z kůže u ev. soudu!!!!!!!!!!!! [A příště by mohli ti zm*di dojít, že chtějí vyrobit nějaký spot!!!!!!!3-
Takže dle mého jste se dostal na ůseznam vyvolených" díky zápisu v živnostenském rejstříku či podobně...

Co si ten pacholek myslí?Taky jsem nikdy neměl žádnou provozovnu,neprodával jsem ani neopravoval žádné přijímače či cokoliv jiného,a on hned požaduje částku finanční,což jest pokus o okradení,a následně vyhrožuje jen bodem ,který se mu hodí,ale ta vyhláška má bodů víc.Takže když to schrnu,podávám zítra na toho povedeného ptáčka trestní oznámení,a bylo by dobré,když tak učiní co nejvíce lidí.Navíc se prokazuje zaslanou plnou mocí České televize od jakéhosi Janečka,která jest orazítkovaná jakémsi razítkem pravděpodobně vyrobeným z brambory,neboť razítko jakékoliv organizace musí obsahovat určité náležitosti pro jakýkoliv styk,kde jest umístěno.Pokud policajti potvrdí,že se skutek trestního oznámení naplnil,podám na tohoto ptáčka žalobu.Lidi,byla by dobrá hromadná žaloba jak na uvedenéhjo,tak i na ČT,kdo jest ochoten jít do toho,napište na mou email adresu-yosan@seznam.cz.

Mám podobný problém,sice mám bazar,ale s různým starým použitým zbožím,někdy i televizi,ale ty věci nejsou moje,nýbrž zákazníků,kteří je ke mě dali do prodeje a já jsem jen zprostředkovatel,tudíž si každý ten majitel té oné televize platí poplatky sám,tak proč bych je měl platit ještě jdenou já,když tu televizi ani nepoužívám a to ani 30dnů.A p. kalcso mě samozřejmě poslal dopis,že mám zaplatit 135kč a 10 000kč .Nikdo mě ani neupozornil ani neinformoval,že mám těch 135kč zaplatit.Až teď najednou a s odměnou pro tohoto pána,mě to přišlo dne 19.5.2010.Prosím,ví někdo něco konkrétního,jak se dál zachovat?

Dobrý den,
přečetl jsem si Vaši reakci na dopis za neplacení poplatků.
Já když dostal úplně stejný jsem psal na všechny možné strany a měl pocit, že se nikdo semnou nebaví.
Kupoval jsem totiž ne pro sebe, ale na své jméno přez internetový obchod televizi a po dvou letech mi přišla výzva o neplacení poplatků.
Měl jsem silný pocit, že tyto data někdo prodává jinak si to nedovedu vysvětlit.
Tak jsem dopis hodil do koše a čekám jestli na mě někdo podá žalobu či ne, abych se bránil za špatné informace České televize, nebo jejich vymahačů.

Děkuji za info jak to dopadlo Vám.

a jak to dopadlo prosím?Procházková Zdenka

Mě taky obeslal. Zaslal jsem mu vysvětlující dopis , ale zatím jsem žádnou zpětnou reakci nezaznamenal ...tak nevím. Problém byl v tom, že jsem byl poplatníkem za TV v DOMÁCNOSTI , ale v průběhu roku jsem jím přestal být a TV se stala zařízením sloužícím k výdělečné činnosti - tedy byla umístěna v mém podniku. No a hned tu byla upomínka včetně pokuty !

PODIVEJTE se sem:
zpravy.idnes.cz ...

Také mi byl zaslán doporučený výhrůžný dopis, že jsem dlužník, řádně svoji TV platím,byla jsem
neoprávněně obviněna že jsem neplatič, chtěla bych proto na pana advokáta Kalcso podat
žalobu,ale nevím kam se obrátit . Přidám se ráda k hromadné žalobě na tohoto pána,je to nehorázná
drzost, něco je špatně v tom našem malém státě.

Také mi byl zaslán doporučený výhrůžný dopis, že jsem dlužník, řádně svoji TV platím,byla jsem
neoprávněně obviněna že jsem neplatič, chtěla bych proto na pana advokáta Kalcso podat
žalobu,ale nevím kam se obrátit . Přidám se ráda k hromadné žalobě na tohoto pána,je to nehorázná
drzost, něco je špatně v tom našem malém státě.

je to blbost.......

Mě stáhli z účtu 22tis. za dlužných 1200Kč. A ještě to nebylo za mě ale za mého 11let mrtvého dědu. Pouze shoda jmen. Už jsem si najal právníka. ČT pude do kytek, jsem ochoten investovat maximum aby se toto nestávalo. Konzultoval jsem to se třemi právníky, nezávisle na sobě, a prý to mám na 95% vyhrané. Už by měla skončit doba kdy si každej právník a exekutor dělal co chtěl!!!

Myslim, ze nejlepsi by bylo dotycneho kontaktovat at Vam dolozi na zaklade ceho vymaha uvedenou castku za kdy dluzite a potom pripadne jednat. Pokud dohledate ze mate zaplaceno jste vitez pokud ne je to na dalsi jednani. Na zaklade neceho ale ty penize muze vymahat. Takze at ukaze co ma.

Také jsem dostal to samé dnes. Pan JUDr se odvolává na par.5 odst. 5 zákona 348/2005 Sb., kde údajně podnikám ve výrobě, prodeji a opravách televizních přijímačů (nevím, jak k tomu došel). K tomu mě však živnostenský list neopravňuje. Píši odvolání a zároveň stížnost České televizi. Toto si nemusíme nechat líbit, nebo ano?

Údajně podnikám ve stejném oboru - výroba, oprave a prodej televizních přijímačů... to bych asi nezvládla ) Citace z idnes.cz: "Nejdřív dlužníky několikrát upozorňujeme, že mají zaplatit," říká mluvčí televize Ladislav Šticha". Byl někdo z vás několikrát upozorněn??? Já ani jednou. Nevím, za který měsíc nemám zaplaceno. Podnikám, ale televizi na provozvně nemám, tudíž jsem neměla co oznámit. Porovnali jste si čísla účtu ČT a "pana Kalcso"?

To je mě také divné. Nepřišla mě ani jedna jediná upomínka. Navíc mám zaplatit do 15.8.. Co kdybych byl na dovolené? Navíc mám 14 dní na vyzdvihnutí dopisu na poště. To bych šel rovnou k soudu? Toto je právní stát? Dle dopisu nemám šanci se k tomuto vyjádřit, nemohu podat vysvětlení, nemohu se hájit; prostě rovnou vinen a zaplatit. Ty vyhrůžky ohledně soudu a soudních poplatků, je mi z toho nazvracení. Též na provozovně TV ani R nemám, tudíž nemám povinnost cokoliv oznamovat.

Urcite mate ZL oprava xxx el. zarizeni, napsal bych mu dopis zda umi cist at si poradne precte zivnost , kterou provozujete , s opravy tv prijimacu jste nemela nikdy nic spolecneho,(ze jako jasnovidec by si nevydelal ani na slanou vodu) a timto povazujete vec za vyrizenou.

Na zaver dopisu bych pripojil at jde delat saska do maneze na CT1 a jako charakterni clovek nikoliv jako hulvat, nebudete po nem zadat odskondneni za ujmu.....jednoduche ucinne , ale jiste podani fundovany advokat ( idealni by bylo zajit jeste za vetsnim drzounem

Mám naprosto stejný problém. V červnu jsem dostudoval VŠ, při které jsem provozoval jako vedlejší činnost opravu el. zařízení ( v mém případě oprava PC a wifi zařízení). TV jsem nikdy neopravoval a ani opravovat nebudu. Bydlím u rodičů a máme jednu TV, za kterou rodiče řádně platí, takže nechápu, proč bych měl platit nějakou pokutu ...

Také podnikám, také mám platit za výrobu, prodej a opravy TV, ale ŽL ne toto nemám. Nevím co s tím, 15.8. mám zaplatit.

Toto by mozna mohlo lecos objasnit :

www.radiotv.cz ...

Myslím, že je to jinak...

Taky bych to tipnul na peknou boudu a habaduru, ale jen davam do placu co jsem nasel . Ze by nekdo zajel navstivit pana osobne na adrese?

Na které - Hradec Králové, Praha 3, České Budějovice????

Pan doktor se na Prazske adrese schovava za firmu BSPLP .

Zabite toho hajzla skurveneho. Je horsi ako lichva. 10 litorv navyse za pojebany nedoplatok 135kc? Nech zdochne curak nenazrany.

chlapi, me to doslo taky. co je to za kurvu? jak muze napsat, ze opravuji TV, kdyz na to nemam zivnostak? kde to ten hajzl nabral?

si precitaj zmluvu o tom plateni TV. Pokial tam neni nic konkretneho spomenute o oneskoreni a vyske pokuty, tak im tych 10 000 mozes nascpat akurat tak do pr...... U nas taketo svinstva zo zaciatku tiez STV skusala, lenze akosik neuspesne. Aspom u mna.

To si jen myslis. Tech 10 000,- navic jsou poplatky za rizeni, ktera probehla, poplatky vymahacske firme, uroky z prodleni atd. Vsechno maji urcite dolozene...

Tady pozor, těch deset tisíc nejsou žádné náklady řízení apod., ale čistě přirážka ze zákona, která dopadá na každého, kdo poplatek platit měl a nezaplatil před zde popisovanou výzvou. Někde níž je kus ze zákona, který jsem sem hodil včera v noci.

Takže pokud dojde na soudní spor (prohraný), tak by se k tomu ještě navíc musely připočítat náklady řízení + náklady na pana Kalcsa plus náklady na mého advokáta, kdyby došlo na exekuci, tak ještě na exekutora (základ cca 6 500 Kč).

Těch deset tisíc se ale skoro nedá odpárat, pokud se neprokáže, že (a) vše bylo vždy řádně hrazeno, (b) vůbec jsem neměl povinnost platit.

Máš pravdu, také jsem to pak zjistil.

Měl jsem podobný případ. Přišel dopis od plzeňského exekutora, že manzelka má zaplatit 20 000Kc do 5 dnu. Obycejny nedoporuceny dopis...
Obsah: Plzensky DP (jizda na cerno) + náklady na rizeni + poplatky nekdy z roku 2005. Pritom jsme z druhe strany republiky. Probehl soud (v Plzni) a bylo to predano exekutorovi. A tohle byl prvni kontakt okolo pripadu.
Naslednymi telefony bylo pak zjisteno, ze v usneseni soudu figurovala osoba se stejnym jmenem jako manzelka, ale uplne jinym rocnikem narozeni. Bez ohledu na udaje z usneseni si exekutor vytahl z centralni evidence jmeno a adresu a uklepli se v rocniku narozeni...

Takze zachovat chladnou hlavu a hlavne se snazit komunikovat a nenechat to lezet! Sepsat a doporucene poslat advokatovi, podepsat treba 2 osobami a kopii si nechat - je to lepsi nez telefon, da se to pozdeji dokazat.

Potřebovala bych poradit - neplatím koncesionářské poplatky.
Lenka N.

To těžko,mě tento dopis přišel taky,žádnou televizi ani rádio ve svém obchůdku nemám,doma řádně za rádio i televizi platím.Prostě jen zkouší,kdo se chytne a zaplatí.

zkuste se podívat do databáze Ares, co tam o Vás píše stát. To se asi nasmějete. Já tam mám například úplné blbosti. Dobré je přečíst si i podmínky provoru databáze (Všechny údaje, které ARES zpřístupňuje, mají pouze informativní charakter a nemají charakter úřední listiny. Jejich výpis (prostřednictvím ARES) proto nemůže být použit jako průkazní materiál pro úřední jednání.) To se asi nasmějete.
wwwinfo.mfcr.cz ...

Ja sa ti cudujem: ved na SK bolo predsa presne to iste, ale oficialne, na vsetko boli so statnymi mediami uzatvorene zmluvy na vymahanie nedoplatkov...a sankcie ako hovado! Pamatame este tie ofuky...a neviem, ci to vobec uz skoncilo.

Islo to "do stratena". A u nas na to isli sikovnejsie: poslali vyhrazny dopis, ze dlzna ciastka je ~100tisic sk, ale ak dlznik do 3 dni zaplati ~5000sk, zvysok sa mu odpusti, a pravnicka firma upusti od sudneho vymahania. A naslo sa dost ludi, ktori na to naleteli, a isli si nohy dolamat, co utekali zaplatit tych 5000sk...

Ovsem treba povedat, ze sanca aby daka pravnicka kancelaria taky spor vyhrala je prakticky nulova. Ako chcu dokazat, ze niekto ten poplatok nezaplatil? Ukazu vypis zo zoznamu? To ale nie je ziaden dokaz! Navyse ja, ako zakaznik, nie som povinny skladovat potvrdenky za kazdu somarinu, co som v svojom zivote zaplatil. Ja ani nie som povinny dokazovat, ze som to zaplatil. Myslim ze aj v ceskom prave je zasada, ze tarcha dokazovania je na zalujucej strane: obzalovany nie je povinny dokazovat nevinu, ale zalobca musi bez akejkolvek pochybnosti preukazat vinu. A vypis z dakej databazy teda fakt nie je ziaden dokaz...

Presne tak, dokazovat vinu je povinny zalobca. Ak sa vinu nedokaze, obzalovany bude oslobodeny spod obzaloby.

da se udelat jedna vec sezente si z nejake opravny opravenky jak na radio tak na televizi muze to stat az ticovku,ale tim toho pravnika muzete vyfakovat musi to byt datovano na mesic kdy nemate zaplaceno tak dolozite, ze jste ani tv a radio nemel doma muzete se vymluvit nato ze prisel ze site nejaky vyboj a tyhle vyrobky poskodil.

mimochodem, neda se to zalovat? on nas vlastne obvinuje,. ze jsme zlodeji... to prece jen tak nemuze, nebo ano? i kdyz v teto zasrane republice se ani nicemu uz nedivim

Vazeni,
doporucuji navstevu dobreho pravnika, sice mu za konzlutaci zaplatite 500 Kc, ale to vse muzete uplatnit po vyse zminemem panovi vcetne vasich nakladu, vcetne vycisleni psychicke ujmy .

Ja osobne bych tento dopis bral jako provokaci nejakeho psychopata a vratil bych mu protiuder s vycislenim mych vydaju rekneme na 100 tisic Kc, jestlize si nekdo uctuje 10 tisic za poslani dopisu pak tech mych 100tisic je plne adekvatnich.

Já jsem ten dopis dostala také i když mám 3 roky pozastavenou činnost .Zajímalo by mě,zda vůbec je to přípustné aby se někdo naboural do osobních dat a využíval si je po svém.Já jsem měla secondhand a tam jaksi televizi nepotřebuji a televize spravovat neumím.Poplatek v domácnosti řádně hradím tak jak přišel na mě?Tohle stát všechno dovoluje, aby se na nás obyčejných lidí obohacovali takoví podvodníci s diplomem?Mám neschopenku a nemám vycházky tak jak mám běhat po úřadech a vyřizovat potvrzení ,např.živnostenský úřad že nepodnikám.Co když přijde kontrolan a já nebudu doma a kdo mi to uhradí?Podává někdo žalobu na JUDr Kalcsu?Ráda bych se připojila.

Já jsem ten dopis dostala také,málem mě trefil šlak. Okamžitě jsem reagovala,ale po nekonečných marných pokusech spojit se telefonicky s tím hajzlem,jsem napsala dopis /doporučeně/.Adresátem je pan Kalczo,po kterém požaduji omluvu a dále jsem napsala stížnost na Ceskou televizi a Ceskou advokátní komoru.Takový člověk bez morálky nemá vůbec co dělat mezi právníky.Mít ho po ruce,tak nevím,nevím.A jako perličku doplnuji,že dnes ve schránce místo reakce a omluvy p.Kalcza jsem obdržela opět stejnou výzvu!!!Co so o tom normální člověk má myslet?

v žádném případě zatím !!!!!!!! nic neplaťte - může se jednat o podvod, ve vašem případě bych kontaktoval ČT, zaslal jim k náhledu uvedený dopis od toho pana JUDr. a žádal od nich vyjádření , zda se skutečně jedná o akci, pro kterou si ČT uvedeného právníka najala; v případě dalších pochybností z vaší strany bych event. kontaktoval i advokátní komoru ČR s dotazem na uvedeného pana JUDr, pokud je uvedený právník opravdu "pravý" a pokud skutečně dlužíte pouze 1 splátku (nevím jak dlouho), pak bych na advokátní komoře ČR upozornil na výši poplatku pana JUDr. s dotazem, zda tak vysoký poplatek je v tomto případě adekvátní (on totiž adekvátní v takové výši být nemusí); v každém případě bych nějaké kroky podnikl před zaplacením tak nehorázné sumy; mirek

Nejsou ty soudní poplatky ve výši 600,- Kč a odměna advokátovy v minimální výši 11 451,50 Kč trošku nepřiměřené? Nepřipouští možnost, že můžu soud vyhrát. Nemusím shánět doklad z opravny, když televizi NEMÁM!!! Žádná možnost odvolání, krátká doba splatnosti, jen samé výzvy - k přihlášení dosud nepřihlášené televize, kterou nemám!!! Adresa K Červenému dvou, Praha 3. Skutečný je z Hradce Králové...

Od placení nejsou osvobozeni lidé bez televize už od roku 2005, máš elektroměr, tak plať!

Osvobození je do 1,4násobku příjmů, ale to se musí hlásit do 14 dnů, a pak úplně slepí a úplně hluší, kteří žijí osaměle.

Doma i v domě (domácnosti), kde je provozovna se televize řádně platí. V provozovně není!

OK, nějak jsem pochopil, že mluvíš o bytu. Moje omluva.

To nic... Tam platím...

Je to katastrofa nic neplatit a svůj majetek darovat chudým na život stačí málo. i bezdomovec se má dobře

tady žádné nadávky ani bědování nepomůže, v tomto případě je dobré postupovat s rozvahou a chladnou myslí - zjistit fakta, fakta, fakta!!!!
naštěstí již žijeme v době, kdy soudy nějak fungují, v tomto případě by soud mohl být poslední instancí, ale předtím určitě kontaktovat ČT a v dalším kroku advokátní komoru ČR - ono totiž stížnosti na pana JUDr. zasílané na advokátní komoru by tomu panu doktorovi mohli dost ztížit život!!! mirek
P.s. postupujte dle pravidel!! každá 3. cesta v tomto případě může být velmi nebezpečná a např. z 10 000 Kč může být také třeba 50 000 Kč atd.....

mirek

to mas pravdu, ze tady nic takoveho nepomuze, ale jak si nejaky zmrd muze dovolit tohle o tobe napsat? dyt ani nema zjistene fakta on... pry podnikam v oprave TV pristroju... copak tohle je z jeho strany seriozni jednani?

A má to být seriózní????

A četli jste tohle??? Tak tomu už vůbec nerozumím
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/faq.php

to je zajimave... tak do ceske televize volat nemame... a co mame delat? zaplatit? oni si najmou takoveho zmetka, ktery nas ma vsechny za zlodeje, da nam 10dni na zaplaceni a hotovo? vyrizeno?
pokousel jsem se cely den volat na ty jeho cisla, sak to nebylo mozne se tam dovolat.
poslal jsem mu i mail, z toho jeho weboveho formulare, ale jsem zvedavy kdy odpovi
tady v teto republice obycejny clovek bude jen platit a platit az se z toho posere

Dovolat se nedá, taky jsem to zkoušela celý den. Také jsem psala mail, přišla vygenerovaná odpověď, jiné se asi nedočkám. Když zaplatíme, tak peníze už asi neuvidíme...

Volal jsem celý den, přibližně každou čtvrt hodinu, obě čísla obsazené. Spíše vyvěšené aparáty. Bez důkazů jsem byl křivě obviněn, bez důkazů odsouzen k pokutě, bez nároku na jakoukoliv možnost hájit se. Nechť takový režim jde k čertu.

Zkuste tel: 495212035

Nedá se podat hromadná žaloba za neoprávněné nařčení ?

Napište sem někdo kam přesně poslat stížnost, že by jsme jim to všichni poslali.

Staznost na presetrenie sa podava na prokuraturu,
Zaloba na sud
Trestne oznamenie na policiu.

Urcite by som zvolil bod 1,alebo 3. Za to nic nezaplatis...okrem casu a prip. cesty.

Ak toho bude viac, tak sa mozno ten lichvar docka nemileho prekvapenia. Podla mna tych 10 litrov navyse moze byt aj nedovolene obohacovanie

Jsem pro, já na něj již s právníkama připravuji trestní oznámení.

Taky bych se přidala,aby se to už neopakovalo. To by jsme za chvíli mohli platit zase za něco jiného.Taky nevím kde?M.Vydrová

Také se velice rád připojím k připravovanému trestnímu oznámení a případné stížnosti k Úřadu na ochranu osobních údajů - tohle mi za tu námahu stojí, aby se to už neopakovalo. Pokud je v našem státě umožněno se takto beztrestně chovat lidem, kteří by měli ctít zákon především, tak je asi někde chyba. A čím víc nás bude tím lépe jinak mám pocit, že to u nás zase "vyšumí" do ztracena.
Mně ta výzva přišla jako člověku, který před pěti lety podnikal v oboru poskytování SW (dělal jsem primárně školení a jiná kolonka tam nebyla) a od té doby má živnost pozastavenu.

Rád se přidám.
Skoro rok mám pozastavenou živnost a ani předtím jsem televizory nevyráběl, neopravoval ani neprodával. Provozovnu nemám.

neodpoví Vám , naopak dostanete rovnou platební rozkaz od soudu , plus samozřejmě náklady řízení cca dohromady 22 tisíc.

Tak to mám za sebou, mimosoudně za 10 tisíc tedy SMÍR a na splátky bez navýšení. Z toho nejhorší dá se říct nejlepší řešení. Vlk se nažere a kozy kousek ubyde ( to jako já ) , ale rozdýchá to. Čím déle bude naštvaní tím déle to ve Vás bude a nic se nezmění, jenom si zkrátíte život. Takže jako za starých časů p. Jánošíka - plaťme bohatým ať jsou bohatší.

Je tam číslo účtu? Komu patří může zjistit někdo v bance, nebo policajti na základě trestního oznámení.

bud hledam blble ale tady v seznamu neni

cak.aquasoft.cz ...

a jinak s tou CT je to fakt trosku divoky jak muze vymahat popaltky po nekom ze opravuje TV kdyz ten clovek na to nema ni ZL

cak.aquasoft.cz ...

A kde je chyba??? Podle ČT jsou kontaktní místa, telefony, mail stejné jako ve výzvě, ale za 1 měsíc nic nedlužím... proč zrovna jeden měsíc, proč za něco, co nemám a proč mám podnikat v oboru výroby, opravy a prodeje televizních přijímačů, když tomu vůbec nerozumím????

) Poplatník, který je právnickou osobou nebo fyzickou osobou, která je podnikatelem13) a v rámci podnikání vyrábí, opravuje nebo prodává rozhlasové nebo televizní přijímače, neplatí rozhlasový nebo televizní poplatek z těchto rozhlasových nebo televizních přijímačů; má-li taková osoba provozovny určené k výkonu této činnosti, platí rozhlasový nebo televizní poplatek z počtu rozhlasových nebo televizních přijímačů, který odpovídá počtu těchto provozoven. Tím není dotčena povinnost platit poplatky podle odstavců 1 až 4.

Tzn., že obesílají všechny obchodníky, protože kdo prodává elektro je podezřelý z prodeje tv a má platit za každou provozovnu. Nevím, jak je to teď, ale v jednu dobu byl v ŽL obor nákup-prodej, takže podezřelých bude dost.

no dobre, tohle chapu, ale nechapu, jak si nekdo muze dovolit napsat takovy dopis vsem lidem a cekat, ze se nekdo chytne??? to mi nedava smysl. jako me osobne to teda urazi. jak si nejaky hajzl muze tohle dovolit?

Proboha, to je jasné, znáš slovo PROVIZE?
A ten doplateček je ze zákona, nemůže být nižší. Stačí neoznámit, nenahlásit, nezaplatit a je to 10.000,- a ještě tam je každá věc zvlášť no potěš koště, to bude několikrát 10.000

Nemám co oznámit, televizi v provozovně nemám a nikdy jsem neměla!!!

vim co je to slovo PROVIZE, ale i tak mi to nedava smysl. advokat by mel vedet, ze to co udelal je zalovatelne... asi to bude pekny blb

Obávám se, že se na lidech, co to nemají v pořádku, pěkně napakuje.

co to je "nemají v pořádku"?

Koukni se na ten zákon, ten kdo tu televizi má, třeba jen v PC musí hlásit, platit. Kdo mění provozovny musí hlásit. Samozřejmě pořád v relaci prodejen s TV. Uteče ti měsíc a pokud platíš až na jejich upomínku - 10.000,- To mít ve smlouvě, tak je neplatná pro rozpor s dobrými mravy, na první upomínku platit takovou dardu.
v Německu bez upomínek (2) nemůžeš dát člověka k soudu, protože je to bezohlednost-je na to právnický termín.
Dofám, že mi taky něco přijde, ten papír s odhlášením je dobře uložen, jen nevím kde.

Díky za odpověď. Nemám televizi ani v pc ani jinou. Nemám prodejnu, opravnu ani servis televizí. Mám dětský second hand a televize tam nikdy nebyla a není. Tv ke své činnosti nepotřebuju. Doma řádně platím. Ten nedoplatek je údajně na podnikatelskou činnost - výroba, servis a prodej tv. Jak bych něco takového mohla dělat, když tomu vůůůbec nerozumím???

No tak to svět fakt nezažil.... mám uvedeno ve svém živnostenském listu... |Specializovaný maloobchod a maloobchod s použitým zbožím - bazar. Jedná se o mobilní telefony, takže doopravdy na prodejně nemám televizi, ani PC s integrovanou či přidanou tv kartou, pouze normální PC, nesleduju na něm tv. Dále určitě neopravuju ani neprodávám televizní přijímače. Je možné spíše jisté že časem budou poplatky za mobily, které podporují sledování televize. Nemám ale zatím ani jeden na prodejně. A na trvalém bydlišti, kde je uvedeno moje místo podnikání, moji rodiče řádně platí televizní poplatky. A další věc ještě mí rodiče mají jiné příjmení, taky super.Takže doufám že po mě protože se jmenuju jinak nebudou chtít nějaký poplatek, protože je za 1 přijímač v domácnosti nutné platit 1 poplatek bez ohledu kolik lidí se na ní dívá.

Takže děkuji panu Kalcsovi a jeho tymu jakožto odborníci na slovo vzatí za nepříjemný dárek k narozeninám. Protože sem ten dopis dostala od mamky která mi ho přinesla na oslavu mých 30tých narozenin. Nejen že se po přečtení měla totálně zkaženou náladu, ale kdybych dnes nevlítla na net, tak bych asi neusnula..Určitě napíšu panu Kalcsovi dopis, že nesouhlasím s placením nějakých dluhů kterých sem se nedopustila A doufám že bude tak hodný a dá mi vědět až budu muset bejt povinna platit za provozovnu poplatek za to že to umožnují mobily. Doufám že to čte.......hezký večer

www.digizone.cz ...

No tak to dejte jinýmu advokátovi a fertig, to je jasnej bordel v databázích, nehledě k tomu, že ty postupy, co jsou tu zmiňovány, jsou napadnutelné, jako všechno, když máte v ruce podklady... Bych toho blba napad jen by to fiklo a ČT i s ním, blbce a kdyby mělo bejt husto, tak to tlačit ve velkým rozměru, ať se ty prasata chytnou za rypák... Pokud jsou ty situace takový, jak popisujete, tak se nemáte čeho bát...

ty vole to je podvod jak svina já se vtomhle státě už nedivim ničemu serte naně na sráče beztak tam maji hovno a nedá se nato čumět

Ale proč se s tím ztotožňuje čt???
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/faq.php

Pokud nemáte doklad/nedokážete, že jste vše řádně platil, případně doplatil, než přišla ta popsaná výzva, tak nemáte šanci vyhrát a zaplatíte nakonec nejenom dlužné poplatky plus 10 000 přirážky, ale také soudní výlohy, svého advokáta a náklady D. Kalcsa, a k tomu úroky z prodlení.

Ten problém je v tom, že přirážka je v pevné výši stanovená zákonem a nelze jí snížit nebo nevybrat. Nemůžete udělat nic jiného, než se vyvinit, tedy doložit, že jste vše měl zaplaceno řádně ve smyslu zákona. Nemůžete žádat o úlevu - tedy můžete, ale zákon neumožňuje jí poskytnout, je to tedy ztráta času.

Je to tvrdá úprava, ale není z ní bohužel úniku. Doporučuju zkontrolovat rozhlasové poplatky, protože tam je přirážka 5000 Kč. ČT to hodně dlouho nechávala být, teď asi spustila akci, ČRo ty peníze dokázal vymáhat vždy, ještě před tímhle zákonem.

Pro úplnost přikládám příslušné paragrafy zákona:

§ 9

Přirážka k poplatkům

(1) Poplatník, který
a) nesplnil oznamovací povinnost podle § 8 odst. 2 ve stanovené lhůtě,
b) při plnění oznamovací povinnosti podle § 8 odst. 4 nepravdivě uvedl nižší počet rozhlasových nebo televizních přijímačů nebo neoznámil zvýšení jejich počtu,
c) při plnění oznamovací povinnosti podle § 8 odst. 5 nepravdivě uvedl nižší počet provozoven,
d) uvedením nepravdivých údajů dosáhl neoprávněného osvobození od povinnosti platit rozhlasový nebo televizní poplatek,
e) uvedením nepravdivých údajů dosáhl neoprávněného odhlášení z evidence poplatníků,
je povinen zaplatit Českému rozhlasu kromě dlužných poplatků i přirážku ve výši 5 000 Kč v případě, že tak učinil v souvislosti s placením rozhlasového poplatku. Pokud tak učinil v souvislosti s placením televizního poplatku, je povinen zaplatit České televizi kromě dlužných poplatků i přirážku ve výši 10 000 Kč. Přirážka se platí za každý rozhlasový nebo televizní přijímač, za který nebyla splněna povinnost platit rozhlasový nebo televizní poplatek.

(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije, pokud poplatník Ukázat celý příspěvek

a když tu televizi vůbec nemám???

Je to tam uvedeno jako důvod vyvinění? Není, naopak je napsáno, pokud si to vybavuju správně, že kdo nesplní povinnosti vůči evidenci, tedy i odhlášení, bude "pokutován". Prostě ten zákon je napsaný ve stylu "pay up and shut up". Je věcí každého, aby si svá práva hlídal a ohlásil, že nemá TV, ani TV kartu v PC nebo mobilu atd. Jak by měli jednat s každým z cca 6 miliónů lidí? Je ale pravda, že kdybych ten zákon psal já, tak bych tam dal přirážku až při nezaplacení třeba do 15 dnů po výzvě a předtím jen třeba úroky z nezaplacených poplatků a třeba přirážku 1000 Kč.

Ona je to v tomhle případě asi trochu věc pohodlné ČT, která dříve byla trošku líná a ty poplatky nevymáhala/nedokázala vymáhat, respektive tam byly i trošku jiné zájmy. Na rozdíl od Rozhlasu, který to dokázal vždy a sám, protože po každém šel hned od začátku a dělal to tím způsobem, že poslal výzvu s upozorněním, a teprve pak případně sáhl po advokátovi. TV to různě prasila, asi na tom chtěla někomu dát vydělat, což zákon vylučoval, a pak asi přišla do parlamentu a trochu zalobovala, že potřebuje pořádnou páku atd. A bylo to.

Ale tahle historie, to je vedlejší, berte to jako projev mojí úchylky spočívající v tom, že je dobré jít ke kořenům věci/problému. Na řešení individuálních případů to ale nemá vliv.

P.S. Předem se omlouvám za brajgl, který tu způsobí pan M1 (garden, pool, peter, peterson, kejkl3 atd., IP 212.něco něco něco). Dva dny jsem tu nebyl, ale chtěl jsem trochu pomoct, když je to z mého oboru. Snad ten následující bordel a urážky za to stojí.

Nikdy tam (v provozovně) televize nebyla, neměla jsem co přihlásit ani odhlásit. Ale mám za to platit... Doma řádně platím!!!

Vyvinění? On ze zákona není poplatník, pokud neodpovídá určení poplatníka, ne?

No tak jasně, ale to musí doložit, tedy přinejmenším panu Kalcsovi napsat, že žádnou TV v podnikání neužíval.

Tady je nebezpečná jedna věc - bohužel je třeba na ten dopis reagovat a ohradit se. Pokud ne, tak může dojít na soud, což je zbytečná komplikace.

A je dobré promyslet, kde k tomu mohli přijít, často dochází v těch počtech k různým omylům, něco pošlou člověku, který se přestěhoval, na obě adresy apod. A někdy je to blbý výklad zákona.

Já ale ten dopis (naštěstí!) neviděl a neznám situaci každého, tak nemůžu radit konkrétně jinak, než zareagovat a ohradit se, když to poslali někomu, kdo má vše v pořádku.

zak č. 348/2005 v § 3 uvádí následující
Poplatník

(1) Poplatníkem rozhlasového poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní rozhlasový přijímač. Jestliže drží4) nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá rozhlasový přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.

(2) Poplatníkem televizního poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní televizní přijímač. Jestliže drží4) nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá televizní přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.

(3) Je-li rozhlasový nebo televizní přijímač příslušenstvím dopravního prostředku, poplatníkem je provozovatel dopravního prostředku.

(4) Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě5), považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi (dále jen "provozovatel vysílání ze zákona") po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.

(5) Práva a povinnosti právnické osoby, stanovené tímto zákonem, se vztahují na organizační složku státu a územního samosprávného celku obdobně.

Mylite se a mozna vedome.

Pokud nevlastnite zarizeni schopne reprodukovat TV vysilani nejste poplatnik. Pokud zijete ve spolecne domacnosti s poplatnikem, nejste poplatnik. Pokud mate elektrickou pripojku, jste povazovan za poplatnika a na vyzvu spravce jste povinnen se prihlasit nebo podat cestne prohlaseni, ze nejste vlastnikem takoveho zarizeni. Zadna povinnost hlasit, ze nevlastnite takove zarizeni neni - tedy az po vyzve - tedy az po te, co si CT zjisti, ze odebirate elektrinu. Muzete to nahlasit dobrovolne predem.

"...Pokud nemáte doklad/nedokážete, že jste vše řádně platil, případně doplatil, než přišla ta popsaná výzva, tak nemáte šanci vyhrát..."

Nemate pravdu. Ani v ceskom prave nie je napisane, ze tarcha dokazovania je na zalovanej strane. Obzalovany nemusi dokazat, ze je nevinny. To zalobca sa musi snazit dokazat, ze obzalovany je vinny. A to "nad akukolvek pochybnost". Pritom kazda pochybnost sa berie v prospech obzalovaneho. Je to jedna z hlavnych pravnych zasad kazdeho normalneho systemu: radsej prepustit desat vinnikov, ako odsudit jedneho nevinneho...

U mne se trefil do živnosti: Opravy elektrických strojů a přístrojů, ale telekomunikačních, žádná opravna ani prodejna TV. Navíc nemám provozovnu.V dopise je záměrně matoucí text : Pokud tuto činnost provozujete z místa bydliště není tím Vaše povinnost platit televizní poplatek dle výše uvedeného ustanovení dotčena. Asi chce říct že musím platit i když nemám provozovnu. Což je v rozporu s bodem (5) - má-li tato osoba provozovny......platí z počtu těchto provozoven. A všiměte si ještě v bodě(5) poslední věty, stejná jako v dopise, ovšem jiný konec, tedy i význam.
Zkusím-li z někoho podvodem získat 10000 mohu skončit u soudu.
Dám sem dotčený zákon §5. Může se Vám hodit (snad to admin nesmázne)

348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů
§5
Základ poplatků
(1) Poplatník, který je fyzickou osobou, platí rozhlasový poplatek z jednoho rozhlasového přijímače
a televizní poplatek z jednoho televizního přijímače, a to i v případě, že jich vlastní, drží nebo z
jiného právního důvodu užívá více včetně rozhlasového nebo televizního přijímače, který je
příslušenstvím jím provozovaného dopravního prostředku.
(2) Rozhlasový poplatek neplatí fyzická osoba žijící ve společné domácnosti12) s poplatníkem
rozhlasového poplatku, který splnil oznamovací povinnost uloženou v § 8 odst. 2. Televizní
poplatek neplatí fyzická osoba žijící ve společné domácnosti12) s poplatníkem televizního poplatku,
který splnil oznamovací povinnost uloženou v § 8 odst. 2.
(3) Poplatník, který je fyzickou osobou, která je podnikatelem13), platí rozhlasový nebo televizní
poplatek z každého rozhlasového nebo televizního přijímače, který používá k podnikání nebo v
souvislosti s ním; tím není dotčena povinnost platit poplatky podle ustanovení odstavce 1.
(4) Poplatník, který je právnickou osobou, platí rozhlasový poplatek z každého rozhlasového
přijímače a televizní poplatek z každého televizního přijímače.
(5) Poplatník, který je právnickou osobou nebo Ukázat celý příspěvek

Marku, nahlédni do svého ŽL, já si myslím, že tam provozovnu máš...

Dnes jsem byl na živnostenském úřadě a potvrdili mi že nemám provozovnu. Místo podnikání: trvalé bydliště

Zdravím mám úplně stejnej problém, ja podnikam na vedlejsi cinnost (prodej PC)-jinak jsme castecny duchodce, misto podnikani je moje trvale bydliste v RD.Za RD samozrejme poplatky platim,tak nechapu co mam jeste jako platit.Zadnou provozovnu jinde nemam.. Vubec nevim jak to mam resit,asi navstivim pravnika ,ale kdo me zaplati vylohy atd..

Je nutné napsat dopis, jinak to postoupí soudu a bude to ještě dražší. Hlavně přes vás nesmí jít tv a tvkarty.

Televize neprodava,ael pocitace jo a dnes na kazdem skoro PC a notebooku jde TV i radio standartne uz i pres internet,nepotrebujete ani TV tuner!!! Ale oto me nejde me jde oto ze jsme nebyl ani upozornen ze ma neco platit a ze neco dluzi. A jde o to ze to prodavam ve sve domku a na te adrese platim poplatky za TV i Radio...

V zákonu je televizní vysílání definováno, a bohužel vás nikdo nemusí upozorňovat. Naopak placení až po upozornění automaticky znamená ten poplatek 10.000,-
Všechno visí na tom, jestli spadáte pod některou z definic plátce.

Ok,to chapu,ale nemuzu nikde najit ,kdyz prodavam pocitace ve sve baraku,kde normalne platim poplatky, tak jestli je musim platit jeste za to ze ve svem baraku prodavam pocitace..To bych pak platil 2x a to je asi nesmysl ne??Dik za info

To si netroufnu říct, jak se bazíruje na slově provozovna. Jestli to je provozovna uvedená v ŽL, jak bych to doslovně chápal já, nebo se to budou pokoušet prokličkovat soudem na místo, kde se podniká.
Já už slyšel o případech, že mě nemůže pitomý rozsudek překvapit.

jak víte, jaké živnosti se to týká, mně přišel dneska jen neurčitý dopis, že kontrolním šetřením bylo zjištěno, že jako osoba podnikající jsem nesplnila oznamovací povinnost. A ještě bez přílohy, kterou uvádí. Nechápu nic. Místo výletu s dětma do Holandska jdu shánět právníka

zpravy.idnes.cz ...

To ten novinář nemohl sesmolit dřív? Určitě nevolal advokátovi ve 2 ráno. Ale to by mu to ukradla jedna televize...

Nezaplatiť nič. Nedaj sa.

Zrovna se o tom diskutuje i tady
list.hw.cz ...

zpravy.idnes.cz ...

Volal nekdo na ta cisla a dovolal se? ja to zkousel asi pul hodiny a porad obe obsazene (stejne tak pobocka v HK).
Nejak mi unika souvislost za to za co mam platit. Jestli za to ze jsem jako malej zivnostnik prodal v loni asi 5 LCD TV, nebo ze jsem prodal par TV tuneru? Prece nebudu platit za TV tuner, kterej budu mit dva dny na sklade v krabici? to by bylo divne ne? Jinak zadnou TV ani TV tuner v podnikani nemam.

Tak Křesomysle, je to nesmysl, ale zrovna ty máš platit ze zákona. Jsi prodejce, máš provozovnu - platíš. Jedině, že nemáš provozovnu, tak snad. A ten zákon platí od roku 2005. Stačí si ho přečíst. A právě na tobě se napakujou, aby se vyplatily ty zbytečné dopisy.

Kdyz jsem malej zivnostnik, kterej ma jako provozovnu misto bydliste (jako 90% malejch zivnostniku), kde se platej TV poplatky, tak prece nebudu platit jeste jednou. Ja nemam zadnej obchod.

No me dneska prislo, ze vlstnim firmu, ktera v ramci sve cinnosti vyrabi, opravuje nebo prodava televizni prijimace a chce po me taky 10135.-. Pricemz, ja sem nikdy neprodaval nevyrabel a ani neopravoval TV ,ma firma zanikla v roce 1993 a to jsem provozoval Maso-Uzeniny. A tvrdi, ze ma podklady pro mou cinnost, to bych chtel teda videt, ja to rozhodne necham dojit az k soudu. Jinak nevim.

Já nevim proč to tolik řešíte. Je Vás dost zde a i jinde. Domluvte se na víkend na akci a jděte navštívit pana "právníka"... případně uspořádejte demonstraci před ČT... já se i klidně přidám, byť mi žádný takový dopis ZATÍM nepřišel (píšu zatím, neb jak tak koukám, může to opravdu přijít komukoliv... evidentně tam funguje nějaký generáto adres)...

mrkněte sem: www.podnikatel.cz ...

Můžete někdo ten dopis naskenovat a dát ho k dispozici ostatním "neplatičům", kterým zatím nic nepřišlo? Diskuse je zajímavá, ale pořád jsem neviděl a nečetl onen dopis.

Kam ti ten sken mám ale vložit?

To mas fuk. Treba na ulozto.cz nebo jako obrazek na imageshack.us

bambas.unas.cz ...

zpravy.idnes.cz ...

Podnikatel.cz je hodně rychlej, už si ten Tvůj scen dali do článku: www.podnikatel.cz ...

Díky. Moc zajímavé. To jsem zvědavý, jestli mi také něco přijde. Pak to snad zkusím řešit jako křivé obviněné, poškození dobré pověsti, pokus o podvod apod.

jeden článek o Daliborovi a jeho praktikách:
www.podnikatel.cz ...
Pokud ten člověk takto chybuje, tak doufám, že bude zákonně postižen a vzdá se své praxe, ke které v tom případě nemá předpoklady. Jeho dopis mě stál už 5 hodin času (sepisování odpovědi, návštěva pošty, konzultace na živnostenském úřadě, konzultace s lidmi z oboru) a dost stresu.

...zastreliť

Mám stejný problém s panem doktorem.Mám přerušenou živnost od roku 2001 a nikdy jsem nepodnikala s něčím takovím jako jsou televize takže fakt přestřelil. Nejradši bych na něj podala trestní oznámení,vždyť co si to dovoluje obtěžovat a vyhrožovat lidem vymáháním soudní cestou. Mám před dovolenou a na poslední chvíli tady běhám jak magor po advokátech a živnosťáku o nervech ani nemluvím.Fakt mám na něj vztek.

Lenko,

tyhle nervy jsme si zažili asi všichni. Já byl na tom úplně stejně, tenhle "slint" od doktora Kalcsa jsem si vyzvednul v pátek před víkendem, v 6 hodin odpoledne a taky mě to to stálo dost nervů a rozčílení. Ale chce to zachovat klid, přečtěte si můj příspěvek na konci fóra z dnešního dne a v pohodě odjeďte na dovolenou . S ČT a doktorem Kalcsem zatočíme jindy a jinak, jak se říká... boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

No, každému, kdo může jen trochu prokázat, že se ho to netýká, můžu jen důrazně doporučit napsat dopis, kde to odmítne, případně si vyžádá zaslání podkaldů, na základě kterých pan doktor došel k příslušnému závěru. Jestli totiž každému poslal stejný dopis - tedy jeden dlužný poplatek plus přirážka - tak je to křivárna nejenom z jeho strany, ale i ze strany ČT.

Věřím, že hodně lidí prodává TV karty, tunery apod., zabalené, v obchodě nemá TV puštěnou. A nevšimnou si, že mají za svůj "obchod" platit jeden poplatek měsíčně (myslím § 5 odst. 5 zákona). Dobře. Ale nevěřím tomu, že po 2,5 letech platnosti zákona ti lidé dluží jen jeden měsíční poplatek.

Jestliže ten doktor má všechnu tu evidenci, což předpokládá zákon, že mu ČT zpřístupní a on jí zpětně bude dodávat údaje, kdo ještě dluží a kdo už ne, tak by měl psát individualizované dopisy. Tedy pan Novák 27 poplatků + přirážka, pan Novotný začal prodávat v květnu, tak dva poplatky + přirážka atd.

Pokud tedy "účtuje" jen jeden poplatek plošně každému (aby si ušetřil práci, nebo proto, že ta zvláštní evidence mimo rejstříku živnostenských úřadů neexistuje), tak tvrdím, že tím on i ČT porušují zákona. Podle něj má ČT vymáhat všechny poplatky od každého.

Případnému dlužníkovi poplatků to nepomůže v tom smyslu, že by ho to zbavilo povinnosti platit přirážku atd. Ale dá se to využít takticky a psát stížnost jak panu doktorovi, tak i ČT. A v ní ne se přiznávat, že dlužím více, ale že chci znát obsah oné evidence.

A pokud byste se někdo chtěl pustit do nějaké petice nebo znáte nějakého novináře, třeba i tady z Computeru (oni tam teď mají rubriky i na tahle témata - nedávno bylo "výpalné" pro sdružení OSA), tak jim zdůrazněte tenhle faktor, což může ČT donutit, aby to trochu stáhla a začala jednat o něco lidštěji a hlavně aby to zbrzdilo pana doktora.

Opakuji, že povinnosti zákonem uložené to nikoho zbavit nemůže. Ale každý právní spor je i taktickou záležitostí a má i své mimoprávní pozadí. A pokud chci něco vymáhat, Ukázat celý příspěvek

Prodejci mobilů budou muset také brzy platit koncesionářské poplatky,protože jsou již na trhu mobili umožňující televizní příjem.

jeb vám je to podvod,,napsal mi že mám firmu..s elektro a mám zaplatit... to co jiní....10000kč+ 135...firmu nemám.....kdysi jsem měl živnost,, prodej elektro...3 dny provozovnu nemám a ani jsem neměl a už vubec ne televize!!!!!!!!.....tu mám doma a řádne platímmmmmmmm

www.impuls.cz ...

Co je to za mamrda, vyhrožovat mi exekucí za něco co nedělám, ať už jde do prdele i s celou Českou televizí za kterou platím jako obyčejný smrtelník a stejně na ty kokotiny nečumím. Tak si milá ČT toho vola porychtuj nebo ti přestanu platit i to co ti platím. Až mi dokáže že podnikám v tom co mi napsal a mám dokonce i provozovnu tak se můžeme bavit dál. S pozdravem velmi nespokojený divák (spíš nedivák jen platič)

hledal jsem tohoto advokáta v živnostenském rejstříku dle jeho identifikačního podnikatelského čísla .V tomto rejstříku tento subjekt není registrovaný a nenašel jsem ho ani v registu advokátú.Zná někdo jeho pravou ideintitu

zkousel jsi ARES? ( wwwinfo.mfcr.cz ... )

Vykon advokacie neni zivnost, tam hledas marne...

cak.aquasoft.cz ...

www.on-lineastrology.com ...

Kalcso Dalibor, JUDr. P: advokát; AF: 500 02 Hradec Králové, Škroupova 719; N: Nový Bor, 14.09.1956; JM: JUDr. Blanka roz. Bátrlová; D: Blanka (1981), Denisa (1984); V: 1976 gymnázium Česká Lípa, 1977-81 UK Praha, fak. právní, 1983 rigorózní zkouška; K: 1976-77 Severka s.p. Cvikov, 1981-83 okr. soud Pardubice, koncipient, 1983-87 okr. soud HK, předseda senátu, 1988-92 krajský soud HK, soudce, předseda senátu, civilní soudce, od 1992 soukromá advokacie, přednášková činnost, školí ředitele a managery v obchodním právu; S: Sdružení advokátů; H: rekr. lyže, historie, literatura, historické filmy.

vy blbouni - a za co by jel soudruh Janeček, a jeho "melodyboys" na úplně zbytečnou Olympiádu do Číny ???
No za co?? - za naše vaše prachy.
Jinýmy slovy - brečíte sice dobře - ale na cizím hrobě.
Brečet - pokud možno z vidlema v rukách, musíte jít do bordelu, který se u nás jmenuje - Poslanecká sněmovna.

Neni člnem advokátní komory.

To je zajímavá a dost podstatná informace....v tom případě nechápu jak mohly dozorčí orgány ČT dopustit aby vymáhání "tv poplatků" vyřizoval nějaký nýmand, který notabene není ani v advokátní komoře!!!!Tu to smrdí či spíže rovnou hnije korupcí!!!!!

Kašli na ně. Hacknem jim televizi a budem si tam pouště porno freee :D

Čestné prohlášení právnické nebo podnikající fyzické osoby

https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/doc/prohlaseni_p...

Tak jsem čekal že to bude na Nově jako hlavní zpráva .... a nedočkal jsem se.
Tak buď jsou oblasti kde spolu naše televize drží basu (co kdyby se něco podobného stalo u nás) nebo jsou jejich investigativní reportéři tak neschopní že jim to uniklo.

blbost jen skouší

Pokud Vám byla v období po 1. srpnu 2008 doručena Výzva k zaplacení dlužných televizních poplatků a přirážek k poplatkům od advokáta v plné moci JUDr. Dalibora Kalcsa, nevolejte, prosím, do České televize.

V útvaru televizních poplatků Vám nemůžeme podat jiné informace, než spojení na advokátní kancelář JUDr. D. Kalcsa:

tel.:

email:
info@ctprirazka.cz

korespondenční adresa:
JUDr. Dalibor Kalcso - advokát
K Červenému dvoru 3269/25a
130 00 Praha 3

Veškeré připomínky prosím sdělte JUDr. Kalcsovi, který je zplnomocněn Českou televizí ke všem činnostem souvisejícím s odesláním výzvy, další komunikací s oslovenými a vyřizuje i reklamace.

JUDr. Dalibor Kalcso, který s Českou televizí spolupracuje, jednal v případě těchto výzev zcela v rozporu se smlouvou a písemným pokynem klienta (České televize). Bez souhlasu televize rozeslal dopisy s obsahem, který rovněž nebyl s Českou televizí konzultován.

Za této situace zvažuje vedení televize další postup a nevylučuje ani vypovězení smlouvy. Přesto Vám Česká televize doporučuje na výzvu písemně reagovat na adresu JUDr. Kalcsa.

----------------------------------------------------------------------------------------

krásné vyjádření čt,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Vloni mě přišla výzva k zaplacení tel poplatků na částku 10 135kč..Odepsal jsem,jelikož televizor nevlastním v žádné provozovně.Po roce dnes přišel od soudu platební rozkaz na 12 156kč.Poradí mě někdo co mám dělat?

Je to ostudné. Od uvedeného postupu se distancuje i Česká televize. viz https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/faq.php

Mně taky obvinili za neplatičství poplatků Čt ,ale neoprávněně . Jistě je nas víc .Je to přeci křivé obvinění bez jakýchkoliv důkazů a podkladů. Chce to odvetu. Spojit se s celou skupinou křivě obviněných a podat hromadnou žalobu? Asi zavedu diskuzní forum ČT KŘIVÉ OBVINĚNÍ .

Dobrý den,

pojďme do konkrétní akce, jejímž výsledkem by bylo znepříjemnění života Kalcsa i Janečka!
Především je potřeba dát dohromady platformu všech nás neoprávněně oslovených, kterým oba zmínění kmotři vyhrožovali výpalným.
Protože asi každý nerad dádá všanc svou e-mailovou adresu, dalo by se to udělat formou nějaké WWW stránky, kde by se dalo přispívat a kam by se postižení zatím anonymně mohli vyjádřit. Tato stránka bude současně místo, kde by se zveřejňovaly aktuální informace. Jakmile nás bude dost, spustíme konkrétní akce: hromadná stížnost, petice žádající odvolání Janečka, trestní oznámení...
Pustil bych se do toho, ale za pár dní odjíždím pryč a nemohl bych reagovat. Najde se někdo další, kdo by se toho ujal? Taky by bylo dobré, kdyby se do týmu přidal někdo s právnickým vzděláním. Je někdo takový v této diskusi nebo nemáte někoho známého, kdy by se toho nezištně ujal?
Odpovídejte sem nebo na uvedený e-mail.
PS: i když si o těch dvou myslíme svoje, bude dobré zůstávat u slušného nevulgárního vyjadřování.

Jirka

Ještě ten e-mail: antikalcso@email.cz

Jirka

Tento panflet mi dnes přišel rovněž. Přesné znění druhu mé živnosti nyní zní " Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení", což do 01.07.2008 bylo "Výroba, instalace a opravy elektronických zařízení". Tento živnostenský list byl díky novele zákona prostě přejmenován. Legrační je, že jej mám na stavbu a opravy počítačů, nikoliv televizí a navíc v současné době nemám provozovnu. Takže nevím, proč mě pan Judr Xerox otravuje s televizními poplatky. Už se těším, až mi příjde soudní předvolání a bude muset zacvakat soudní výlohy. A nebo, že bych na něj podal trestní oznámení pro podvodné vymáhání něčeho, na co rozhodně nemá právo. Kdo do toho jdete se mnou ??

www.ceskatelevize.cz ...

nevím zda se to zde již objevilo ale -
zdrojem všeho je změna živnostenského zákona k 1.7.2008
kdy některé volné elektro živnosti byly spojené do jedné - kde je v názvu živnosti uvedeno
"Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení"
no a dotyčný to asi zkouší - a pokud ho dáte k soudu, tak se asi bude úspěšně bránít, že z názvu není poznat že neopravujete televize.

Určitě je "náhoda" že ke změně došlo k 1.7. a všichni dostanou upomínku k 1.8. na nezaplacený měsíc.
Já bych řekl, že to má dobře promyšlené - a on někdo určitě zaplatí - a po 10 000 to hezky naskakuje.

koukněte na www.rzp.cz a svoje IČO

doplňuji
pokud dotyčný umí opsat adresy z živnostenského zákona k uvedenému názvu živnosti platného od 1.7., určitě to uměl i k 30.6. a tedy uměl vybrat "opraváře televizí"
To není omyl, to je záměr, určitě to zase vyšumí a jemu zbyde balík na účtu od těch, co raději zaplatí.

Až se všichni dotyční vyvztekají v diskuzích a na lampárně, tak tu mám několik vět pro vychladlé hlavy.

Neprávem osočený má v zásadě 3 možnosti obrany
a) nedělat nic, jak mu to doporučuje mluvčí ČT a na událost zapomenout (www.ceskatelevize.cz ...
b) odpovědět doporučeným dopisem JUDr Kalcsovi a přednést důvody, proč nejste poplatníkem, můžete si pažádat o písemnou omluvu.
c) předat záležitost právníkovi, který učiní totéž co vy v bodě b), ale navíc bude požadovat odškodnění pro vás a náhradu svého palmare.

Přestože všechny 3 možnosti povedou k cíli, z hlediska vyššího principu mravního by ale měla být správná možnost c). Obětujme dočasně tu pětistovku, podpoříme tím advokáta slušného a Kalcsa trochu zkasírujem.

Kromě obrany je možno a dokonce žádoucí přejít i do útoku. Lze podat trestní oznámení na neznámého pachatele (nemusíte zjišťovat, která konkrétní osoba je viníkem, což u firmy je vždy obtíž) z podezření ze spáchání tretných činů:
§ 206 odst 1 Pomluva
§ 209 odst 1a Poškozování cizích práv
§ 235 odst 1 Vydírání event. + odst 2b (2-8let)
§ 250 odst 1 Podvod
Je možno podat na Policii ČR, státním zastupitelství nebo nebo prostřednictvím svého právníka.

Dále je možno oslovit kárnou komisi České advokátní komory nejlépe na Oddělení pro věci kárné - vedoucí JUDr. Jan Syka (syka@cak.cz)
www.cak.cz ...
Podání, které jsem posílal já je na
zpravy.idnes.cz ...

Je možno též poslat bonz na ÚOOÚ z důvodu zneužití databáze ARES min. financí
Ten můj je zde:
zpravy.idnes.cz ...

Vše jsem posílal zatím pouze mailem, s dopisem k právníkovi se chystám dnes odpoledne.

Jinak je ještě možnost malé občanské neposlušnosti a posílat Kalcsovi na jím uvedené konto (raději nevyplňovat var symbol) příspěvek 0,1Kč. Tento příspěvek ho bude stát tak 3,80 za příchozí platbu.

Doufám, že to zatím někomu poslouží, zbytek uvidím po poradě s §.
Zdarec HaryFotr resp. iPOZÍTŘÍ( na iDnesu)

Pokud jde o ten příspěvek 0,10 Kč, svoje konto mi asi nepůjčíš, viď? Já jen, že nikdo asi nemáme anonymní konto, už pár let jsou jen na jméno (fyzické či právnické osoby). Takže ten variabilní symbol moc nechápu, když se mu u příchozí platby objeví číslo úču a název, třeba Josef Novák atd. Ale jinak dobré.

Pokud jde o zneužití databáze ARES, tak si nejsem moc jistý, když to je veřejná databáze. Ale je fakt, že zákon o ochraně osobních údajů je spolu s cizineckým zákonem ZCELA nesrozumitelný, takže není vyloučeno, že to je porušení této normy.

Tu kárnou komisi AK ČR bych doporučil, protože to vypadá, že pan advokát posílá paušální dopis každému, jakoby každý dlužil jen jeden poplatek.

protoze panu Kalcsovi nejde o těch 135Kč, ale o oněch 10tis. By mě zajímalo, kolik lidí to už ze strachu zaplatilo, než se dneska objevila ta "horká novinka" (mimochodem jsem poctivě sledoval zprávy na Nově a stále o této kauze ani slovo... nevím jak na Primě, bo jsem čučel na House...)...
živě si dokážu představit, že tohle neni první akce pana Kalcsa a možná kdyby se v tom někdo začal šťourat, našlo by se někdy v minulosti úplně stejně obeslaných třeba 15tis důchodců, který raděj zaplatěj "protože už si hovno pamatujou, tak co kdyby...a voni problémy mít nechtěj...", než aby lezli po netu a sháněli si informace...

No jo, ale vy to nechápete v celém rozsahu. Jednak těch 10 tisíc musí připadnout ČT a on dostane nějakou (NEMALOU) "paušální" odměnu za celou akci. Ale, a to je důležitější, je způsob provedení pochybný a poškozuje ČT ve vztahu k velké vysílací radě (RRTV), potažmo Poslanecké sněmovně. Protože ČT ze zákona musí vymáhat všechny poplatky a nemůže si jen tak říct "aha, teď jsme se probudili, tak ty, misticjoe, protože jsme si tě všimli až teď, nám dlužíš jeden poplatek, a pak budeme přičítat".

Ne ne, hoši. Ta ČT by se měla nejenom omluvit a vyhodit osobu, která to má na svědomí, ale především by měla vysvětlit, proč těm dlužníkům odpouští ty předchozí poplatky, když jí to zákon neumožňuje. V tu chvíli jej porušuje, nechová se hospodárně atd. A chová se nepoctivě vůči těm "dlužníkům" i dlužníkům, protože nejenom, že tahá za delší konec lana, ale ještě v té přetahované sama chce určovat pravidla.

Takže to byste měli, pokud můžete, nějakému novináři vysvětlit, a měl by námět na takovou skoroinvestigativní reportážičku. Asi by se pan Janeček pěkně kroutil, kdyby mu na stůl položili zákon, kde se píše o všech poplatcích, a on měl vysvětlit, proč dává amnestii, na kterou nemá pravomoc. Co myslíte?

No když to ten dopis tak pročítám kolem a kolem tak mě zarazila jedna věc:
Nezaplacené televizní poplatky 135,- Kč ( v aktuálním měsíci)
To podle mne to je do 15 srpna a na to je ještě dost času to zaplatit a když budu mít v ruce doklad o zaplacení 135,- Kč v měsíci srpnu tak ho pak ještě mužu žalovat a mam docela dobrou šanci to vyhrát co myslíte?

Ne, to se bohužel pleteš. Mrkni se hodně nahoru, tam jsem dal výňatky ze zákona. A v něm se také píše, že přirážku 10 000 neplatí ten, kdo zaplatí předtím, než dostane upomínku. Takže bohužel.

mimochodem "a na událost zapomenout" -> takže co se změnilo od dob komunismu, kdy platilo držet hubu a krok?... mě někdo říct "hele, jako měl si se mnou nervy, ztratil spoustu času a málem poslal zbytečně peníze, ale zapomeň na to a šoupej dál nohama", tak se v mžiku válí v krvi na zemi... ta drzost je neuvěřitelná... navíc to není žádná pořádná omluva, ale prostě canc hodný Paroubka "plaťte, my rozkazujeme! my jsme Česká Televize"...

Ještě mě napadla jedna věc, jak se s panem doktorem vypořádat. Vzpomněl jsem si na školní léta a za trest napíšeš 100x: Nebudu házet houbou po učiteli. Necháš podepsat rodiči.

Požadovat o ručně psanou vlastnoručně podepsanou indivduální omluvu. Žádné kopie, žádné mailmarge funkce.
Stačilo by oslovení a jednovětová omluva.

Je-li nás postižených 15000, mohl by pan doktor začít trénovat rukopis.

pridam se k vam , takovahle lumparna nesmi ! projit. v pondeli jdu na policii, podat trestni oznameni

toto jsem napsal
jsem velice rozlobena, jakeho "odbornika" si ceska televize objednala k vymahani poplatku. jak si muzete dovolit mi napsat, ze neco dluzim, ze mam neprihlaseny 1 tv prijimac !!!
jestlize radne nevysvetlite co vas vedlo poverit tohoto vymahace a radne se neomluvite, jsem rozhodnuta odhlasit i ten jeden tv prijimac, ktery radne platim asi od r.1980.
zaroven vas zadam, abyste mi poslali podklady(kopii), z nichz vyplyva, ze nemam prihlaseny tv prijimace zcela v souladu se zakonem, pak zvazim podani trestniho oznameni.
a odpoved
obdrželi jsme Vaši reakci na výzvu k zaplacení dlužných televizních poplatků a přirážky, kterou Vám zaslal JUDr. Dalibor Kalcso, advokát v plné moci.

Česká televize považuje postup advokátní kanceláře a vyhledávací agentury, pověřené vyhledáním neplatičů a rozesláním výzev za nešťastný a především nekonzultovaný s Českou televizí. Televize veřejné služby si je pochopitelně vědoma své odpovědnosti a omlouvá se Vám.

Současně Vám oznamujeme, že platnost této výzvy je zrušena a nehrozí Vám žádný postih za nezaplacení ve výzvě uvedené částky. K Vašemu chybnému oslovení došlo z důvodu odeslání údajů z databáze, která neprošla jinak běžně prováděnou kontrolou.

Ještě jednou prosím přijměte omluvu České televize.

Děkujeme
S pozdravem

JUDr. Otmar Skopal
Vedoucí odd. vymáhání tv poplatků
Česká televize

nic platit nemusíte,mně to přišlo taky !

zpravy.idnes.cz ...

Právník Dalibor Kalcso by tuto funkci neměl vůbec dělat když si neumí ověřit zda podnikatel na prodejně má televizy či ne.Vytáhnout z obchodního rejstříku údaje dokáže i malé dítě.ČT u nás skončila protože poplatky platíme řádně.Nidky jsem televizy v obchodě neměl ať si ten advokát přijede zjistit sám jestli jí tam mám nebo ne.
Platím OSE za rádio a kdyby tam byla televize tak bych za ní taky musel platit.

Teď říkali v televizi že to asi bude omyl

informace:

Umístěna širokopásmová rušička v provozovně nebo doma, kvůli možným odposlechům nebo možným únikům informací zaměstnanci.

Zelený laser poškozuje zrak.

Nic neplaťte, hlavně ne tomu vydřiduchovi, více viz www.ceskatelevize.cz ...

ale to "nic nepacení" se vztahuje pouze na lidi, kteří takovou provozovnu opravdu nemají... ty co ano, nebo jim přišlo to druhé znění dopisu, kde není tato živnost přesně vypsána, musí dál prokazovat, že je pan právník obvinil falešně...

Ani se tomu nechce věřit.
Z vyjádření ČT je zcela patrné že všichni kdo mají co společného s výrobou, prodejem nebo servisem televizních přijímačů bez ohledu na to zda něco dluží nebo ne dostali výzvu k zaplacení dlužných televizních poplatku oprávněně a na vlastní náklady se musí proti této výzvě bránit. Která skupina podnikatelů bude další, nemůžou přeci naštvat všechny najednou?
Je evidentní že dopisy jsou rozesílány plošně a že ČT ve spolupráci s AK v teto věci hodlá postupovat i nadále stejným způsobem.
Bez pochyb 25ti členný tým právníků pod vedení JUDr. Kalcsa jsou odborníci na slovo vzatí. Mýliti se je lidské. Nakonec se zpletli jen v několika tisíci případech?
Doufám, že ČT zařadí svou kauzu, o tom jak některé organizace podvodem získávají osobní údaje a nehorázným způsobem vymáhají neexistující dluhy, do některého ze svých pořadů.

25ti členný tým právníků? No nevím, dle cak.aquasoft.cz ...
je tam Kalcso + 3 koncipienti.
Navíc, když vyhrál to pochybené výběrové řízení, tak to byla advokátní kancelář s jediným koncipientem.
online.euro.cz ...

Nezaplatit televizní poplatky už není jen lehkovážnost. ČT vůči nedisciplinovaným divákům přitvrzuje. V červnu na ně chystá další velkou vlnu exekucí - o část majetku přijdou až tři tisíce lidí. Právníci televize přitom nejdou jen po "velkých rybách", nejnižší vymáhané částky začínají na 150 korunách.
ČT tvrdí, že by ji nevymáhání dluhů ohrozilo.foto: iDNES.cz

ČT tvrdí, že by ji nevymáhání dluhů ohrozilo.

MF DNES to řekl královéhradecký advokát Dalibor Kalcso, který v pětadvacetičlenném týmu právníků dluhy pro Českou televizi vymáhá.

Taky mám živnosťák na výrobu a opravy elektronických zařízení (který jak jsem se dočetl byl v tichosti přejmenován). Na poště tu obálku mám, ale protože mi na dovolený ukradli jak pas tak řidičák a občanku a je to s dodejkou, tak si to budu moct vyzvednout až za 14 dní, až budu mít hotovou novou občanku. Doufám že do tý doby ta kurva advokátská mě stihne osolit a třeba i odosudit trestním příkazem Docela rád to dám svýmu právníkovi ať z toho hajzla potažmo z celý skvělý český televize vydřou duši - ušlý zisk, platba právnímu zástupci, ověřené kopie ŽL atd. Taky jsem byl ve stresu a mám psychickou újmu. A musel jsem čekat na poště, kde mi stejně nic nedali. Asi mu začnu posílat na mejl kapku spamu, ať si hoch užije aspoň viagru a rolexky

móc zajímavá info jsou teď na podnikatel.cz:
www.podnikatel.cz ...

správně je to
www.podnikatel.cz ...

To prase bolševický mi dnes v pondělí 11. 8. zaslalo nový, už nedoporučený dopis stejného obsahu. Za čí prachy to ten Hajzl posílá? Financuje to snad ČT za peníze soukromých koncesionářů? Vždyť i takovýto dopis dnes stojí 10 Kč a je li jich 25 tisíc stojí to někoho čtvrt melounu. I na tohle by se měl někdo konečně podívat

Ano, i mě poslal tento pán stejnou upomínku, s plnou mocí České televize ze dne 15.11.2007 !!!
Pochopitelně s výhružkou, že pokud částku nezaplatím, bude se konat právní řízení. Upomíná mě jako podnikatele, který vyrábí, opravuje nebo prodává televizní přijímače, což pochopitelně je slušně řečeno pomýlené. Upomínka se nevztahuje na televizor umístněný v domácnosti, ale ve firmě. Celé to zavání podvodem a zneužitím osobních údajů, neboť je v dopise uvedeno mé IČO. Hodlám tento dopis postoupit České televizi, panu Janečkovi, který je podepsám v plné moci, zda vůbec byl někdo pověřen vymáháním poplatků a touto formou, kdy plá moc je "nestandardní". A v kopii zašlu na hospodářkou kriminálku České policie za pokus o podvodné vymáhání.

Dobrý den,

byl jsem naprosto stejným způsobem postižen tímto výplodem, pravděpodobně stejně jako spousta jiných, poctivě vydělávajících a řádně daně platících živnostníků, nejspíš jen na základě toho, že vlastníme živnostenské listy na výrobu, instalaci a opravu elektronických zařízení, což však nutně nemusí znamenat "televizí". Po konzultaci se dvěma mými známými advokáty mi bylo doporučeno výzvu ignorovat, nebo možná ještě lépe napsat JUDr. Kalcsovi krátký dopis, že televizory nevyrábíte, neopravujete ani neprodáváte a tudíž jste žádnou povinnost uloženou zákonem č. 348/2005 Sb. neporušil. Jasně tím tak dáte najevo své stanovisko.

Musím říct, že mě tahle záležitost taky dost pobouřila, neb mám pocit, že v téhle době už ČT opravdu neví, jak z koho sedřít i tu poslední korunu, kterou má. O kvalitě vysílání a kvalitě jejich práce ani nemluvě.

Tak jsem si ten "dáreček" dnes vyzvednul z pošty. Jak jsem si prolítnul diskusi, obdrželi jsme to většinou my, co máme v ŽL slovo "elektonických".Pan advokát podniká se svoji manželkou Blankou.......asi se sekla.Já mám živnost zrušenou, žádnou upomínku jsem nedostal a nikdy jsem TV neopravoval, nevyráběl() ani neprodával.Odpovím doporučeným dopisem, ale mám s tím náklady a psychyckou újmu.Nepodal už někdo trestní oznámení - rád bych se přidal.

Ráda se připojím také,mě tento dopis přišel už podruhé, tentokrát však ne doporučeně.

Pokud se Vam (stejne jako me) nedari kancelar p. Kalcsa kontaktovat, doporucuji navstivit ho osobne u neho doma.
Adresa je: K Rybniku 178 (Roudnicka), Hradec Kralove 11, 500 11.
Na vyzadani zaslu souradnice a foto jeho rezidence.

Osobne jsem ho byl navstivit a dozadoval se vyreseni jeho dopisu a choval se velice podrazdene. Myslim, ze kdyz on zneuziva nase osobni udaje, tak mame pravo zneuzivat jeho soukromi.

Co vy na to?

">www.zive.sk ...

img src="www.zive.sk ...

Slovo "elektronických" v ŽL být nemusí. Mám ŽL na „Nákup zboží …“ a prodávám dámské oblečení. Přesto jsem tenhle dopis také obdržela. Přitom dvakrát – jako doporučený asi za 26 Kč a jako obyčejný za 10 Kč. Dohromady to dělá 36 Kč. Vynásobíme tuhle částku počtem zaslaných dopisů… Slušné peníze, že? K čemu vůbec jsou televizní poplatky, když ČT je utrácí na téhle blbosti?

Nechápu, proč se rozčilujete. Advokát postupuje podle (blbého) zákona, který odsouhlasili (zkorumpovaní) poslanci a senátoři. Budete-li výzvu ignorovat, nanejvýš vás (podjatý) soud odsoudí a (bezohledný) exekutor zničí. To je realita v ČR.

Jediné, co můžete udělat, je: zaplatit a zamyslet se, kdo za to může.

Přede dveřmi máme senátní volby. Předkladatelem toho (blbého) zákona byl senátor Talíř (KDU-ČSL).
Pro (blbý) zákon hlasovali senátoři takto:
www.psp.cz ...

Poděkujte jim za to ve volbách.

Prozatím ho žádám o ručně psanou omluvu (ať to nemá jen tak jednoduché):

Doporučeně do vlastních rukou:
JUDr. Dalibor Kalcso
Advokát
Škroupova 719
Hradec Králové, PSČ 500 02
IČ 66212162
Doručovací adr. K Červenému dvoru 3269/25a
130 00 Praha 3

ko: (obyčejná listovní zásilka)
Česká televize, Praha 4 – Kavčí hory, PSČ 140 70,
IČ 00027383
Vladimíra Vocetková, vedoucí právního úseku

Věc: Výzva k zaplacení dlužných televizních poplatků a přirážek k poplatkům.
(dále jen Výzva k zaplacení)
(Vaše podací číslo ..........., písemnosti č. ..................)

Vážený pane doktore,

ve své Výzvě k zaplacení mě viníte z nesplnění zákonných povinností dle §5 odst 5 zákona 348/2005 Sb. Dále uvádíte:
- že máte k dispozici podklady, z nichž tato skutečnost vyplývá,
- že mám nepřihlášeno TV přijímačů 1 ks,
- že mám ke dni 30. 7. 2008 u České televize dluh v celkové výši 10 135 Kč.
Navíc vaše plná moc neuvádí pověření ke správě či přístupu do evidence poplatníků dle §8 odst. 1 zák. 348/2005 Sb.

Žádám vás Vás
- o předložení kopií písemností dokládající všechna Vámi uváděná tvrzení, zejména dokládající, že jsem poplatníkem
- a zároveň kopii plné moci opravňující Vás k nakládání s osobními údaji poplatníků TV poplatků dle 348/2005 Sb
- nebo o zaslání originálu rukou psané inividuální písemné omluvy Vámi vlastnoručně podepsané, kterou bude mi učiněno zadostiučinění.
obojí ve lhůtě do 15 dnů od marného doručení této výzvy.

Pokud požadované písemnosti nebudou mi doručeny ve stanovené lhůtě, budu nucen reagovat na skutečnost, že Výzva k zaplacení Vámi podepsaná uvádí o mně nepravdivé údaje, které jsou způsobilé značnou měrou ohrozit moji vážnost u spoluobčanů, narušit mé rodinné vztahy nebo způsobit mi jinou vážnou újmu. (140/1961 Sb. v akt. znění).

Asi za vše můžou na lampárně.

Takto mi Kalcso odpověděl na mail.

Vážený pane,
chci Vás ubezpečit, že přes veškerá halasná prohlášení pana mluvčího ČT je prostě faktem, že ČT mi spolu s vyhledávací agenturou poslali vadnou databázi. Jelikož je pod výzvou mé jméno, v první fázi bylo nejjednodušší osočit svého právníka s odkazem na jeho hloupost. Jistě chápete, že nemám z čeho vymyslet 25 000 jmen, adres a údajů o živnostnících a že nejsou v evidenci ČT.

Přesto se Vám omlouvám, vymazávám Vás z nešťastné databáze a přeji Vám, aby se Vám vždy dařilo vidět věci tak jak jsou, a ne tak jak si někdo přeje, aby byly.

S pozdravem
JUDr. Dalibor Kalcso
advokát
vyřizuje R. Obzinov

Jistě chápete, že nemám z čeho vymyslet 25 000 jmen, adres a údajů o živnostnících a že nejsou v evidenci ČT

Tak jsem obeslal všechny otipované živnostníky a podnikatele, takovím způsobem, aby museli na svoje náklady odpovědět.

Podle vrácených ohlasu a děkovných dopisů databázi opravíme a mohu ji prodat ČT.

list.hw.cz ...

personální propojení ČT s vymahačema viz
www.podnikatel.cz ...

o tom, že Kalcsovi jsou čiperná rodinka svědčí průzkum jednoho investigativce na

www.podnikatel.cz ...

Okamžitě ho zažaluj.A jestli máš trpělivost budeš spokojen.
Kauza je dost známá a čím dřív tím líp

Me se stalo to same, premrstene poplatky poctive platim a prislo me, ze nemam zadnou televizi prihlasenou na ICO. Jak si vubec muze nekdo neco takoveho dovolit, je mi z toho na bliti, ze se chce nekdo jeste vice obohacovat a pridelavat starosti...

Vážení postižení,

v dnešních dnech připravuji na pana doktora hromadnou žalobu. Pokud se chcete připojit, tak prosím zašlete kontakt na Vás na mail: petr.petrasek@gmail.com

Budu Vás kontaktovat v co možná nejkratším termínu.

S pozdravem
Petr Petrášek

ketty§market

napsal jsem 14.8. a nic... žeby sbírání osobních údajů?

Pokud je pan vedoucí české televize slušný člověk tak to vezme na sebe a odstoupí.

Na internetu na teto adrese ma pan Kalcso fotku s horoskopem. Kdybych ho potkal nahodou v Praze, tak ho poznam a muzu ho nakopat do...

link: www.on-lineastrology.com/encyclopedia/09-14.html

Byla jsem také obeslána,pro neplacení poplatků Čt a pokutu 10000.-Kč.
Nevím kam se náš právní systém musel dostat,aby mohl něco podobného dovolit,Já jsem, již 3 roky v důchodu a před tím jsem pracovala 5 roků jako zdravotní sestra na LDN v nemocnici.Je pravdou ,že jsem se pokoušela živit v drobném podnikáni.tj.točila jsem zmrzlinu v malém stánku je tomu asi 9 let. Je docela možné ,že právník Čt usoudil.že zmrzlinový stroj je velice podobný televiznímu přijímači a lidé vlastně platí místo zmrzliny za jeden kouk na televizor.
I přes tento ironický článek ,chci touto cestou upozornit na fakt.že mám chuť vymáhat nyní stejnou částku od "Váženého" právníka,či od osob které toto podporovali. Věř člověče, je možné mezi lidmi potrápit jedince i celou společnost a to bez vážné nemoci u kterých jsem na LDN v nemocnicí byla přítomná a nebyli to hezké chvíle,ale snažila jsem vždy pomoci co bylo v mých omezených možnostech.Kdo nyní pomůže mě -od hloupostí podobných lidí.????

Byla jsem také obeslána,pro neplacení poplatků Čt a pokutu 10000.-Kč.
Nevím kam se náš právní systém musel dostat,aby mohl něco podobného dovolit,Já jsem, již 3 roky v důchodu a před tím jsem pracovala 5 roků jako zdravotní sestra na LDN v nemocnici.Je pravdou ,že jsem se pokoušela živit v drobném podnikáni.tj.točila jsem zmrzlinu v malém stánku je tomu asi 9 let. Je docela možné ,že právník Čt usoudil.že zmrzlinový stroj je velice podobný televiznímu přijímači a lidé vlastně platí místo zmrzliny za jeden kouk na televizor.
I přes tento ironický článek ,chci touto cestou upozornit na fakt.že mám chuť vymáhat nyní stejnou částku od "Váženého" právníka,či od osob které toto podporovali. Věř člověče, je možné mezi lidmi potrápit jedince i celou společnost a to bez vážné nemoci u kterých jsem na LDN v nemocnicí byla přítomná a nebyli to hezké chvíle,ale snažila jsem vždy pomoci co bylo v mých omezených možnostech.Kdo nyní pomůže mě -od hloupostí podobných lidí.????

Byla jsem také obeslána,pro neplacení poplatků Čt a pokutu 10000.-Kč.
Nevím kam se náš právní systém musel dostat,aby mohl něco podobného dovolit,Já jsem, již 3 roky v důchodu a před tím jsem pracovala 5 roků jako zdravotní sestra na LDN v nemocnici.Je pravdou ,že jsem se pokoušela živit v drobném podnikáni.tj.točila jsem zmrzlinu v malém stánku je tomu asi 9 let. Je docela možné ,že právník Čt usoudil.že zmrzlinový stroj je velice podobný televiznímu přijímači a lidé vlastně platí místo zmrzliny za jeden kouk na televizor.
I přes tento ironický článek ,chci touto cestou upozornit na fakt.že mám chuť vymáhat nyní stejnou částku od "Váženého" právníka,či od osob které toto podporovali. Věř člověče, je možné mezi lidmi potrápit jedince i celou společnost a to bez vážné nemoci u kterých jsem na LDN v nemocnicí byla přítomná a nebyli to hezké chvíle,ale snažila jsem vždy pomoci co bylo v mých omezených možnostech.Kdo nyní pomůže mě -od hloupostí podobných lidí.????

Napíši mu ať mi obratem pošle omluvu a zaplatí jeho capinami ztracený čas a ihned do 31.8.08 na můj účet zašle 1000,-Kč. Pokud se chce soudit najmu si advokáta a na soud přijedu letecky ze zahraničí a veškeré náklady i ušlou mzdu si necham proplatit. To se prohne!!!
Je to ........!

kokot! No co ine? :)

Náhodou jsem zabloudil na www.podnikatel.cz ... kde jsem se dověděl, jak se od dluhu distancovat. Nejsem právnicky vzdělaný, ale věřím, že by to mohlo fungovat. Tak jsem to udělal a dopis jsem poslal nejen doporučeně, ale také jsem jej pojistil na 20000.- Kč. To jen proto, kdyby se dopis „náhodou ztratil“. Jsem invalidní důchodce a 20 „litrů“ se může hodit.

Dobrý den i my jsme obdrželi tento e-mail, hodte jej do koše CT tuto akci zastavila viz
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/faq.php

clanek
Vzhledem k tomu, že podle dostupných informací mohla být mylně oslovena větší skupina lidí, rozhodla Česká televize o zastavení této akce.

Česká televize proto oznamuje podnikatelům, kteří byli v těchto dnech osloveni pověřenou advokátní kanceláří JUDr. Kalcsa, že nemusejí na tuto výzvu reagovat, jestliže nevyrábí, neopravují či neprodávají televize nebo při svém podnikání nepoužívají televizní přijímače. Nehrozí jim žádný postih.

Děkujeme za pochopení.

To je sice hezké, že to ČT zastavila, ale přesto by se měla podat hromadná žaloba.
Ten hajzl to jinak bude zkoušet znova a znova a když mu to projde, jistě se objeví následovníci.
Požadovaná kompenzace by měla být minimálně těch 10 tisíc Kč za každého žalujícího
a veřejná omluva v ČT, kde by musel osobně přečíst jména všech, komu se omlouvá.
Kdyby se k žalobě připojilo všech 25.000 obeslaných a jedno jméno by četl 2 sekundy,
bylo by v ČT konečně na co koukat (25000 x 2 sec = 13 hodin 53 minut 20 sekund ).
A Janeček by mu mohl obracet listy ....

DNES JSEM SI TAKY VYZVEDLA POZDRAV OD PANA KALCSA JSEM OPRAVDU ZNECHUCENA A JE VIDĚT ŽE V TOMTO STÁTĚ SI MŮŽE KDOKOLI COKOLI DOVOLIT.VZTOUPILA JSEM DO ŘAD ŽIVNOSTNÍKU V OBORU PRODEJ DĚTSLÉHO POUŽITÉHO ZBOŽÍ TAKŽE TELEVIZE ANI NEOPRAVUJI ANI NEPRODÁVÁM.PŘEČETLA JSEM SI CO TADY VŠICHNI PÍŠETE A ZÁROVEN JSEM SE SPOJILA S PRÁVNIČKOU.BYLO MĚ ŘEČENO ŽE SE MUSÍM PANU KALCSOVI VYJÁDŘIT A SPOUSTU Z VÁS TO TADY I PÍŠE.JE TO OPRAVDU ÚŽASNÉ A KDO NÁM TO VŠE ZAPLATÍ KDYŽ UŽ NEBUDU HLEDĚT NA TEN ČAS A PENÍZE KTERÉ DO TOHO MUSÍM INVESTOVAT TAK TY NERVY KTERÉ JSEM MĚLA NĚŽ JSEM SE DOSTALA TADY NA TY STRANKY A ZJISTILA ŽE JE NÁS VÍC BYCH OD SRDCE PANU DOKTORU PŘÁLA.JSEM ZVĚDAVÁ JESTLI PAN KALCSO ZA NAŠÍ FINANČNÍ ÚJMU SPOJENOU S PRÁVNÍ PORADOU A VYJÁDŘENÍ NA JEHO DOPIS BUDE POTRESTÁN A NEBO TO ZASE VYŠUMÍ DO STRACENA JAK JE TO V TÉTO ZEMI ZVYKEM.CHTĚLA BYCH VIDĚT JEHO FINANČNÍ ODMĚNU ZA TAKTO ODVEDENOU PRÁCI!!!!!!!POTAŽMO KTEROU ZAPLATÍME MI VŠICHNI S PLATEB PRO ČT.

MONIKA BRNO - 1. vlevo na klávesnici máš klávesu CapcLock - tak ji zmačkni, a piš normálními písmeny.
2. právnička stojí za starou belu, když ti nedovedla poradit, že veškeré výdaje, a dokonce i čas, máš možnost, na "rádoby advokátovi" vytáhnout zpět. V případě soudu, i soudní výlohy a ztracený čas tím soudem. A když ta tvoje právnička bude chytrá / a o tom po tvém vyjádření pochybuji /, tak i "duševní" újmu.

Tak to se tedy omlouvám za velikost písmen netušila jsem že zde tak moc záleží na tom jak je to napsáno ale hlavně že jsem jedna s těch která se k tomu vyjádřila.zdravím pisatele +++

Já jsem se již sice uklidnil a vyvztekal, ale přes to doporučuji, podívat se na „Zápis z 12. jednání Rady ČT (13.08.2008)“, viz. www.ceskatelevize.cz ... Zde se dovíte, jak je honorován pan ředitel ČT. Je to 892667.- Kč jen na prémiích. Zajímalo by mne, jelito i za nás 25000 podnikatelů, kterým spolu s Kalcsem zamotal hlavu?

Pan ředitel je honorován na základě smluv, které s ČT má, na základě sledovanosti a jiných ukazatelů, které, zdá se, splnil. I když mi, stejně jako pravděpodobně řadě ostatních, připadají jeho prémie poněkud přemrštěné, je to interní záležitost ČT. Co však není interní záležitostí ČT, je rozeslání tisíců vyděračských dopisů drobným živnostníkům. Je zcela lhostejné, že ČT tak učinila pomocí najaté firmy, neboť této firmě k tomu dala plnou moc a právní platnost je tak stejná jakoby je ČT rozesílala sama (no možná to tak lhostejné není - kdyby to náhodou "nevyšlo", lze to hodit na onu najatou firmu, prohlásit, že jednala bez vědomí ČT, vypovědět jí smlovu ... no a slavná ČT zústane "čistá"). Kdybych v této kauze byl jedinou (nebo jednou z mála obětí), dalo by se to považovat za omyl / překlep ... nebo prostě "zanedbatelnou" chybu, zjevně tomu ale tak není. ŽL mám na "poradenství v oblasti IT" a prakticky dělám správu systémů a databází. Činnost vykonávám převážně přímo u zákazníků, zbytek vzdáleně odkudkoliv přes internet. Přesto jsem nařčen z výroby,prodeje či oprav TV a nepřihlášení TV přijímače na provozovně, kterou nemám. No ale abych se vrátil k výši odměn pana ředitele: ve funkci ředitele takového kolosu, jakým ČT bezesporu je, má člověk obrovskou zodpovědnost a tomu odpovídá jak plat tak i prémie. Člověk v této funkci si nemůže dovolit skandály obdobné tomuto - i za ně je odpovědný !!! Pokud k nim přece jen dojde, pak zjevně selhal, žádné další prémie si nezasloží a (v civilizovaném světě) by měl sám okamžitě odstoupit (pro neschopnost).

tohle je jasnej podvod nějaké bandy puberťáků. Získali odnekud kopii Plné moci a takto ji zneužila. Myslím, že je to evidnentí již z toho, že dopis byl poslán z Českých Budějovic, pričemž ani pan Kalcso, ani ČT s Budějivocema nemají nic společneho. ale je to hezkej podvod, prvotřídní.

víte o někom, kdo to zaplatil?

a ještě neco:

JAko první krok bych navrhoval, aby postižení nebo ti co s nimi solidarizují odmítali veškerou spolupráci s ČT (účinkování v pořadech a vystupování před kamerou, poskytování práv, práce pro ně atd.) event - pro ty co to nevydrží - základní honorář za cokoliv chtít 10135 kč (a třeba denní nasazení, učinkování před kamerou ...) Já bych do toho šel. Našel by se ještě někdo..?? A nebo zvítězí zase česká zbabělost .??? DOufám, že ne.

Byl bych moc rád, kdyby to nešlo do ztracena a Čt - konkrétně vedení s p. Janečkem + jejich advokát to pořádně odnesli. Moc rád bych se přidal k hromadné žalobě. Ale je třeba vědět kdo se toho reálně ujal. A pak jen cesta k odvolání ředitele a jeho kamarádů. Zatím jen píšu dopisy a jak se zdá rada Čt se rozhodla že ho bude krýt a dál odmněňovat. Hrůza. Hrůza. Hrůza. Hrůza.
Jsem přesvědčen, že to co se stalo je jen málo z toho co se dostalo nad hladinu. Až lidé ztratí strach, to budem asi koukat. Tvůrci snažící se něco v ČT uplatnit by mohli vypovídat.
Pojďme jim za to zatopit.

Mam stejný problém s D.Kalcsem, sleduji to již měsíc, podala jsem odvolání a zatím žádná reakce. Je na tom někdo také tak? Pokud se bude podávat hromadná žaloba, ráda se připojím. Jinak po dořešení mého dluhu-nedluhu, hodlám podat stížnost na advokátní komoru.

Vážený pane řediteli Janečku, co jste si to najal za agenturu?
Jako řádný koncesionář dle Vašeho nesmyslného příkazu platím jako podnikatel pravidelně řádně ročně více než Kč 10.000,- (deset tisíc korun) koncesionářské poplatky. Před nedávnem jsem dostal doporučený dopis odeslaný z Č.Budějovic od nějakého doktora Kalcsa s licencí v Hradci Králové se sídlem na Praze 3. (Už tato skutečnost mě zaujala svou nedůvěryhodností).
Dlužím prý z celkové částky Kč cca 13 tis částku Kč 270,- a proto musím doplatit ještě pokutu Kč 20.000,-!!!
Nechtěl jsem, protože mám platby v pořádku. Ukázalo se, že bordel tam má doktorova sekretářka.
Omluvila se, ale je stejně podivné, jak lehce může slušný plátce k tak vysoké pokutě přijít.

Dobrý den,
jsem redaktor business serveru Podnikatel.cz a celou kauzou se zabýváme , mohl byste se mi prosim ozvat na mail moravek@podnikatel.cz? Rád bych scan dopisu pana Kalcsa.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Daniel Morávek

Zdravím všechny. Jednání pana Kalcsa je opravdu nestandartní. Bohužel dost smutné je, že je pod patronací České televize.Také nám přišel doporučený dopis, že neplatíme TV. Udajná kontrola přišla do našeho penzionu a pod záminkou, že fotí katalog pro školící agenturu. A získal tak podklady, že máme tv v penzionu. Problém je v tom že jsme na výzvu reagovali, ale žádná odezva! Pak jen platební rozkaz od soudu. A to navíc pan Kalcso uvadí, že kvuli velké agendě může vyřízení trvat dlouho.
OMYL PŘÁTELÉ OD PRVNÍ CHVÍLE SE SNAŽTE VĚC DOTÁHNOUT DO KONCE A DOLOŽTE VEŠKEROU DOKUMENTACI, ŽE TV POPLATKY PLATÍTE! ! !
Jinak Vás čeká dopis od soudu jako nás. A bohužel to, že podstivě platíte nikoho nezajímá!
Česká televize od toho dává ruce pryč a pro pana Kalcsa jsou to peníze tak dělá co může!
Ostuda České Televize!

Jo pánové,to by pan generální ředitel Janeček pak nemohl mít tak vysoký plat,nemluvě o odměnách a jiných prebendách,viz přestavba jeho kanceláře,prý za pět melounů.
Hlavně,že nás ČT stále krmí přiblblou reklamou,bez ohledu na uváděné vysílací časy počadů!

Dobrý den,
jsem redaktor business serveru Podnikatel.cz a celou kauzou se zabýváme , mohl byste se mi prosim ozvat na mail moravek@podnikatel.cz? Rád bych scan dopisu pana Kalcsa i popis celého vašeho případu
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Daniel Morávek

Zdravím všechny "postižené" a zúčastněné,

bohužel jsem se i já stal obětí této vlny. S panem doktorem jsem si vyměnil cca. 2 dopisy , poté přišla odmlka v podobě čekání mé platby ve výši pouhých a proklamovaných 10135 Kč což bylo ještě dobré ve srovnání se součásnou situací kdy mám před sebou již platební rozkaz na částku poněkud vyší vzhledem k nemalým nákladům pana doktora. O své kauze se nechci zde do podrobna rozepisovat, ale jedno vám povím - za tu produkci co předvadí ČT si nezaslouží ani korunu a pokud ano tak 1 slovy jednu celou. Podle pravidla vlk ať se přežere a koza ať si trhne nohou vesele dál vstříct lepším zítřkům a přátelé - nerad to říkám, ale bude hůř Ale možná něco vás uklidní - nikdo z nás tu nebudeme věčně tzn. že ani oni ne a jak říkal můj nebožtík děda víc jak 2 řízky stejně nesním ...

TOTO JE KOPIE ORIGINÁLNÍHO PLATEBNÍHO ROZKAZU, KTERÝ JSEM OBDRŽEL a MŮŽE HO MÍT ZÍTRA VE SCHRÁNCE KDOKOLIV Z VÁS - VĚNUJTE MU MAXIMÁLNÍ POZORNOST a DEJTE SI POZOR KOHO POUŠTÍTE DO BYTU, NEMUSÍ MÍT VŽDY ČESTNÉ ÚMYSLY. Raději pusťte čerta s Mikulášem než tyto novodobé čerty!

http://img14.imageshack.us/img14/2567/platebnirozkaz... ...

Berte to jako odstrašující příkaz kam až to může dojít a teď babo raď - soudit se nebo platit ?
Oboje skončí stejně - platit budeme všichni akorát někdo méně a někdo několikanásobně více
Věřím, že tento člověk ( dá-li se tak nazývat ) má vše perfektně domyšlené a našel si více než lukrativní
zakázku, která je stejně bezedná a nekonečná jako studnice vědomostí národní knihovny. Zkrátka tento pán nemá co ztratit, nemůže prodělat, jediné co ho čeká jsou zisky a to nedozírné. Když by se nějakým nedopatřením stalo, že nějaký spor prohraje tak stejně dostane "své jisté" od své klientky ČT a tudíž se nemusí obávat opravdu o nic. Řeknete si není mu hanba vydělávat tímto způsobem ? Odpovím za vás - rozhodně není, vše je po právní stránce v naprostém pořádku, posvěcené z míst nejvyšších a nějaké remcaní pár diskutérů ho Ukázat celý příspěvek

Dobrý den,
tak se bohužel musím rovněž připojit do této fronty na vraždění neviňátek.
Obdržel jsem téměř identický platební rozkaz, přestože můj právní zástupce podnikal určité kroky v počátku komunikace s "panem doktorem". Je evidentní, že to nemělo žádný vliv a OS pro P-4 v zastoupení paní samosoudkyně rozhodl, že jsem vinen, povinen, atd...
Sojím, rovněž jako vy, před otázkou, co tím...zaplatit, nebo podat odpor, vyjádřit se k žalobě, zaplatit svého advokáta, další soudní poplatky... nevím.
Opravdu marasmus na zvracení.
Jak jste dopadl vy?
Děkuji

Dobrý den,
jsem redaktor business serveru Podnikatel.cz a celou kauzou se zabýváme , mohl byste se mi prosim ozvat na mail moravek@podnikatel.cz? Rád bych scan dopisu pana Kalcsa i popis vašeho celého případu.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Daniel Morávek

ovolání jsem podal a jdu k soudu tak se uvidí nemám z toho dobrej pocit uvidíme

Jo zapomněl jsem přidat link na jednoho kvalifikovaného a levného pravníka a modří již vědí ...

Pokud chcete napište mu nějaký hezký email, on rád čte, ale i píše tak třeba si dobře pokecáte

http://www.firmy.cz/detail/710601-judr-dalibo... ...

Pan Kalsco nasral dost lidi v teto republice. To ze je to ubozak, kterej si najima pokoutne fotografy, kteri foti provozovny a prodejny, kde jsou neprihlasene televizory a potom jim posila desetitisicove pokuty je vlastne to , ze lidi udava a tim si vydelava pekne penize. Na kazdou svini prijde jednou reznik .

Ano presne tak - udavani je dneska v mode. Jenze praskaci nebyli oblibeni za zadneho rezimu, byli pouze vyuzivani po urcitou dobu a pak likvidovani. Pracovat to ne, ale tohle to by mu slo. A navod jak na to ? Najdete si podobne vhodnou oblast kam jeste cesky vychytralek nevstoupil a ve stylu pana Kalsca zacnete -> Pruvodni vyhrozovaci dopis nebo spis pamflet rozmnozil mnohokrat na xeroxu z vyprodeje, takze kdyz to sectete - trocha toneru, nejaky ten papir, obalky s dorucenkami ( troufam si rict nejdrazsi polozka cele akce ), zalozeni uctu v bance ( dnes Vas jiz vetsina banka obdaruje, ze jdete vubec k nim a v pripade jedne nejmenovane banky neplatite temer zadne poplatky ), najmuti bandy otroku s lacinymi digitalnimi fotaky, diktafony a mozna i kouskem papiru a pak uz jen cekani na rybicky co uviznou v siti a ze jich nebude malo ... zatimco jini vsak lovi ryby na prut, mnozi do siti tak za nemcu se lovily ryby za pomoci granatu ve stylu hromadne likvidace a to je to oc tu bezi - finalni doreseni otazky drobneho podnikani v cechach aneb zabte je vsechny panbuh vybere ty nevinny ....

Dalibore, Dalibore, kdyby to byly jen ty poplatky, ale vy se tak chováte i v jiných věcech. Správně tu někdo uvedl, že na každou svini se vaří voda a jen doufám, že ta na vás - a nejen na vás - je řádně horká!

http://www.denik.cz/z_domova/pocet-zalob-za-n... ...

Farmaceutické a kosmetické firmy se rozhodly že z humanitárních důvodů nebudou vyvíjené léky a přípravky testovat na zvířatech ale na právnících.

Dobrý den ,
Česká televize vysílá zhruba 700h měsíčně za 135,-Kč , z toho cca 30% klamy za které dostane zaplaceno !
135 - 30% = 94,50 Kč
Co dál dodat ?

Přátelé, kteří jste obětí pana Kalcsa...máte někdo opravdu osvědčený a funkční recept na obranu proti jeho platebnímu rozkazu? Díky...jeden z Vás

pakliže jsi platil dej to k soudu dřiv než oni

Stalo se mi to samé a nejsem vůbec spokojen s vyjádřením, které mě bylo předloženo a s žádnou možností, doplatit poplatky bez možnosti vyhnout se přirážkám.. já jsem nezaplatil cca 2 měsíce provozu ,ale deset tisíc zaplatit musím.. chtěl bych se připojit k případné hromadné žalobě a velice rád.. pokud je někdo kdo se z toho dokázal vykroutit, rád si vyslechnu návod.. se mnou se totiž ve firmě moc nebaví.

dám vědět tet se soudím já...pak se uvidí co s tím

dobry den porebuji poradit ,,mam zaplatit 1000kc,,a chteji p me 8500kc..vubec nevim co delat a jsme sama s dcerou ,kterou vychovavam sama ,,dekuji za pomoc

Jsem v podobné situaci a uyž mi to přišlo i soudně tak jsem se odvolal a budu se soudit 11 1. 2011 pan doktor ani televize nekomunikuji a chvají se jakotak mi držte palce jo poplatky jsem řádně platil uy 8 let aniž bych musel mějte se Matějka PS je to na delší vyprávění dám vědět jak jsem dopadl

mam prozbu prosím dostala jsem soudne že mam zaplatit tv ale nevim kam dekuji

Dobry den po me chce skoro 24.000kc za rok 2008 až 2009.nesmysl.kde a jak se branit?

Je to kripl

Pokud to bylo uhrazeno kontaktujte Ruskou mafii nebo Italskou nechte toho pána Kalaso odvést a bude kouřit pinďoury na aby si vydělal to výpalné ,soudy u nás nejsou a nefungují jen tvrdá pomsta zlodějům.

Dobrý den,chci se zeptat, jestli musím platit koncesionářské poplatky, když jsem koupil chalupu, ale trvalý pobyt na ní nemám. Bydlím stále u rodičů u kterých mám rovněž trvalý pobyt. Jen bývalá majitelka chalupy zemřela, tak jsem musel elektřinu napsat na sebe abych mohl chalupu zrekonstruovat.

i po mě chce česká televize a pan advokát částku 10135 + náklady spojené s exekucí které jsou v astronomické výši 40319,45. Když mám dokonce u české televize přeplatek 210kč. A bez upozornění mi peníze prakticky ukradli z mého soukromého i podnikatelského účtu a to neoprávněně. Prosím o nějakou pomoc pro odvolání proti tomuto jednání. Předem moc děkuji s pozdravem Hyclová

přišel mi taky dopis,že mám zaplatit 15000kč

nevite nekdo kde bydli ?

dobry,mužete mi řic jak to vypada s panem Kalcsou,taky jsem dostala od neho dopis že mam zaplatit dluh,stale nevim jestli už nekdo dal na neho trestne oznameni....

hledám racionální možnost....poradíte?děkuji Procházková Zdenka