» Poradna » Notebooky

Dala by se v tomto notebooku vyměnit grafická karta ?

Chtěl bych se zeptat jestli by se u tohoto notebooku dala vyměnit grafická karta, popřípadně za jakou a jestli by se vůbec upgrade vyplatil.Toshiba Satelite L50-A-19N Windows 10 Pro.procesor 4. generace Intel® Core™ i7-4700MQ s technologií Intel® Turbo Boost 2.039,6 cm (15,6") , displej s vysokým jasem Toshiba TruBrite® HD TFT, s poměrem stran 16 : 9 a podsvícením LEDPevný disk 750 GBUšlechtilý černý povrch s proužkovým vzorkem, černá klávesnice8,192 (1x) MB, DDR3L RAM (1,600 MHz)NVIDIA® GeForce® GT 740M with CUDA™ Technology and NVIDIA® Optimus™ Technologymaximální životnost : až 4:00 h (testy Mobile Mark™ 2012) Windows 8.1 (předinstalovaný) - Společnost Toshiba doporučuje systém Windows 10 Pro.procesor 4. generace Intel® Core™ i7-4700MQ s technologií Intel® Turbo Boost 2.039,6 cm (15,6") , displej s vysokým jasem Toshiba TruBrite® HD TFT, s poměrem stran 16 : 9 a podsvícením LEDPevný disk 750 GBUšlechtilý černý povrch s proužkovým vzorkem, černá klávesnice8,192 (1x) MB, DDR3L RAM (1,600 MHz)NVIDIA® GeForce® GT 740M with CUDA™ Technology and NVIDIA® Optimus™ Technologymaximální životnost : až 4:00 h (testy Mobile Mark™ 2012)

Odpovědi na otázku

Ne

jj dal bych tam 1080

Rozpísal si sa pekne :D hlavne ten posledný údaj je pre nás dôležitý. Ale k tvojmu problému, nie v notebooku sa GPU vymeniť nedá. Iba pridať modul RAM.

Jsou notebooky, kde se vyměnit dá, proto musíš být konkrétní, že u tohoto nedá ;)

U notebooku se dají vyměnit grafické karty ale nevím jestli se to vyplatí. Jenom pro info v NTB není grafická karta ale jenom čip napevno na MB. Ale jediný kdo ti řekne cenu je firma která se na to specializuje. Ale většinou se dají měnit za stejnou nebo podobnou. Protože se mění v případě nefunkčnosti stávajícího čipu. Cena cca 3000 + cena čipu.

Můžeš měnit ty, které jsou v MXM slotu.Když bude stíhat chlazení + prostor pro novou, tak už potřebuješ naprogramovat vBIOS karty, aby ji notebook vůbec detekoval.Ale některé MSI GT řady tyto vyfikundace nepotřebují, protože mají možný upgrade už počítaný z výroby.Cena za novou GPU je samozřejmě vyšší, ale sníží se o prodej původní karty.Jinak mobilních grafik je plný ebay.