» Poradna » Windows (a jiné OS)

Daju sa pozriet chybove hlasky vo Windows 7?

Dobry den,mal som rano zapnuty pc,vecer ked som dosiel domov bol vypnuty,po zapnuti mi nabehol system windows(7) sa obnovil po neocakavanej chybe..moznosti nudzovy rezim,spustit normalne atd.da sa niekde zistit preco sa pc vypol?nejaky adresar alebo podobne.Dakujem.

Odpovědi na otázku

start -> ovládací panely -> nástroje pro správu

Dakujem za pomoc,nuz v logu je vypisane kernel 41 udalost.ak som spravne vycital je to problem zo zdrojom alebo z elektrinou.bud bol vypadok prudu alebo zdroj konci?mam Chieftec 500W.pc je asi 4 roky stare.

Hláška "Kernel 41" se generuje až po restartu PC a znamená jen a pouze to, že počítač (sresp. systém) předtím nebyl korektně vypnut a ukončen. Musíš hledat chybovou událost před touto hláškou. Pokud žádná není, jde pravděpodobně o HW problém - zdroj, RAM, deska. Anebo to třeba mohl být drobný výpadek či zakolísání elektřiny. Pokud se to nebude pravidelně opakovat, neřešil bych to.

Mohu se zeptat, proč necháváte přes den zapnutý PC???

Třeba něco většího stahuje? Nebo renderuje video? Nebo...? Taky jsem x-krát musel nechat PC zapnutý, aby dokončil svoji práci :)

Ano ako pise Jack cez den stahujem,kedze nemam moc rychly net na dedine.vecer to mam co potrebujem.

A proč by nemohl. I když na tom nic dělat nemusí. V zásadě není důvod to vypínat, až na účet za elektřinu a možná s ohledem na "zelenou". Počítači nijak chod bez vypnutí nevadí.