» Poradna » Počítačové sítě

Da se zjistit, jestli mě někdo skenuje ip nebo pinguje?

Dobrý den, přes nmap jsem omylem naskenoval víc ip adres, proto bych se chtěl zeptat, jestli to někdo může zjistit, popřípadě jak by se to dalo zjistit a jestli u toho můžu mít problém děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

jistě, třeba v logu firewallu

Z jednoho scanu problem pravdepodobne mit nebudes, ale vrele nedoporucuju to opakovat. V nekterych zemich je to dokonce ilegalni. Skenuj jenom adresy ktere vlastnis a nikdo ti nic nerekne*, ale to uz ted asi vis.*s vyjimkou zemi, kde nmap povazuji za hackersky nastroj a vsechny takove se snazi postavit mimo zakon.

Jistě, že se to dá zjistit, tak doufej, že nenarazíš na nějakou rozkacenou Linuxačku, která by ti pak třeba za trest smázla půlku operačního systému http://forum.mandrivalinux.cz/index.php