» Poradna » Počítačové sítě

Dá se připojit ke 2.4 GHz i 5 GHz wifi síti současně z jednoho PC? Jediný router

Mám jeden wifi router:Netgear WNDR4500 - 900 Mbps (450 na 2.4 GHz a 450 na 5 Ghz)Zároveň mám dva wifi adaptéry:Tenda W322P - 300 Mbps na 2.4 GHzNetgear WNDA4100 - dualband 450 Mbps na 2.4/5.0Je možné, abych na jednom PC využíval obě sítě (2.4 i 5 GHz, jedná se de facto o jednu síť), nějak je „sloučil“ a zvýšil tak datový přenos? Potřebuji co možná nejrychlejší síť kvůli NAS serveru -> nejde mi o rychlost připojení k netu. Předpokládám, že by router přidělil tomuto PC jedinou IP adresu, ale nevím, jestli by windows neměly nějaký problém s tím, že dvě zařízení (adaptéry) využívaji stejnou IP adresu. Bylo by něco takového možné?

Odpovědi na otázku

"Je možné, abych na jednom PC využíval obě sítě (2.4 i 5 GHz, jedná se de facto o jednu síť) ... a zvýšil tak datový přenos?"Ne, tohle není možné.

Kup pořádnou dvoupásmovou síťovku, např. http://www.asus.cz/Networks/Wireless_Adapter... a pak jo.

No, ty jsi myslitel...Ještě mu poraď, jak připojí síťovku 802.11ac k acces pointu 802.11a/b/g/n

Ta karta by sa oplatila kupit uz len kvoli tym antenam.Vynikajuco vyriesene anteny.

POKUD by měl už 802.11ac acces point, tak to určitě stojí za zvážení.

Asus robi aj 802.11ac router, akurat zatial to nema za ludovu cenu.Narazal som na vyriesenie tych anten, pretoze PCI karty maju zvycajne anteny priamo na konektoroch. Vzhaldom na to, ze konecne niekoho napadlo, ze anteny maju byt umiestnene na najvyhodnejsom mieste, by som si trufal povedat, ze kombinacia rotra a tejto kary nebude prepadak. Zasluhu na tom budu mat prave tie anteny.

"802.11ac router, akurat zatial to nema za ludovu cenu"To jsem měl na mysli

Kabel vážně není možný?