» Poradna » Ostatní

Dá se pájet na baterku?

Zdravím,dá se nějakým způsobem pájet na knoflíkovou baterií konkrétně například cr2032? Zkouším to a cin se nechce chytit.Děkuji

Odpovědi na otázku

Poškrábej to místo pilníkem. A pak nezapomeň použít kalafunu.Ale je to čunárna.

a je radno letovat pokud možno fofrem.

Kdyby sis to před tím trochu ojel pilníkem nebo smirkovým papírem, tak by to pravděpodobně chytlo, ale jak píše kolega, je to prasárna a hlavně riskuješ, že ti to bouchne do ksichtu.

Kde jsou doby kdy jsem si doma pajel 6-clanky Sub-C do RC auta... bohudik (nebo bohuzel) do xichtu neboulo nic

Kdo takové věci nedělal, není elektronik :D Já jsem takto pájel na tužkové Ni-Cd Tesla 450mAh a bůhví na jaké ještě baterky :) Holt tenkrát nic nebylo, člověk nekoupil baterku s přibodovanými pájecími kontakty :)

Neni lepsie za par korun kupit drziak a aj vymena bude na par sekund

Neni lepsi oupit rads itohle nic to nestoji.

Moc to nedoporučuji, velkým zahřátím ta baterka nejspíš ztratí ztratí kapacitu, takže zahřívat co nejméně.Vyrábí se pájecí kapalina na nikl https://www.gme.cz/pajeci-kapalina-ni-30ml nebo univerzální pájecí pasta https://www.gme.cz/pajeci-krem-razant-75g Tu pastu Razant používám i na nikl a cín chytá naprosto perfektně při minimálním zahřátí, prakticky na dotek zahřáté páječky.

Děkuji všem, povedlo se ☺️Bylo to do obvodu s jedním R a 3 ledky, požadavek byl aby to bylo co nejlehčí, má to 5gramů. 😜