» Poradna » Ostatní

Dá se obnovit zformátovaný disk

Dobrý den omylem když jsem vytvářel instalační usb stck na linux tak se mi povedlo místo flash disku zadat 500 gb usb hdd ten byl zformátován a na to aby ho pc našel jsem musel z disku odstranit všechny partitiony a znovu formát PŮJDE DATA OBNOVIT ? kromě toho linuxu

Odpovědi na otázku

Většina dat ano.

Samozřejmě, stačí připojit k pc to na čem máš ty data zálohovaná

Když už se "zadaří" a kdokoliv - přes dotaz, zda "teda dovopravdy jo" - destrukci povolí, je to vždy na pováženou, protože to jednoznačně vypovídá o míře svéprávnosti (nikoliv intelektu).Protože ale destrukce pokračovala dalším stupněm, který samozřejmě nebyl nutný, nejde už o zdrogovaného nebo vožralého jedince, ale vola.Nikoliv zoufalce.

problém vyřešen naštěstí to byl druhý disk z dvojice stejných samsungů takže pouze 500gb filmů v řiti

Při tomhle bordelu se ti to příště už povede neboj

Pokud byl ten disk formátován jen rychlým formátem a nebylo na něj zapisováno, tak ano. Měla by jít obnovit všechna (nebo alespoň většina) dat.Pokud se ti povedlo na disk zapsat i ten instalátor linuxu tak buh ví, možná něco obnovíš, ale zda to budou kompletní a použitelná data nevím.

Tady bys mohl být o třídu přesnější. Už samotné formátování je ZÁPIS na disk. To za prvé.A pokud byl - jak ty říkáš - použit pouze tzv. rýchlý formát, má to vliv jak loňský sníh v krytém bazénu.Jinýmy slovy - ani "nerychlý", tedy plný formár na data nemá vliv. Vliv má pouze LLF. )To by tam ten náš nešťastník nenalezl "kámen na kameni" - co to plácám - "bit na bitu".

A nejhorsi je Format C: -to se vsechno smaze

Lumir co ti jsi zas za blbecka, ty tvoje komentare to je ostuda ...

Už jsem měl obavy, že se aspoň DVA blbečkové neozvou. Jsem rád, že jsem mýlil a svět je v pořádky. Volů se prostě nezbavíme.

Skús SW na obnovu dat a buď to pôjde aspoň z časti, alebo vôbec. Ale data musíš obnoviť na iný disk. Avšak sa môže stať, že data sa obnovia, ale súbory nebudú pôvodné (bude v nich iný obsah). Do akej miery sa to podarí zistíš len sám. Ak došlo k zrušeniu particii, veľmi na obnovu neverím. A slušný SW na "inštaláciu" inštalačky win na USB pevné disky ani nevidí

Su na to vhodne tri programy:1. TestDisk2. TestDisk3. TestDiskAle neni to ziadna klikacka a urcite znalosti su potrebne.

Jo ještě jednou, TestDisk! Ovšem to není pro někoho, kdo si "splete" zařízení, nehledě na to, že mít připojen při takové akci disk se "zálohami", není rozumné, ba naopak.