» Poradna » Notebooky

Dá se nějak připojit 2 monitory do jednoho HDMI?

Dá se nějak připojit 2 monitory do jednoho HDMI? mám nějaký notebook od DELL a nevím jestli se to dá připojit...

Odpovědi na otázku

Dá, ale na obou bude stejný obraz (zrcadlení). 2 obrazovky z toho neuděláš. Pokud chceš 2 stejné obrazovky tak hledej HDMI rozbočovač.

Teoreticky asi ano, ale nevím k čemu ti bude mít na obou monitorech zobrazené to stejné.

Kupř. na pouštění filmů...

Nejak jsem nepochopil pointu. To jako ze bude mit ty monitory k sobe zady?

Pravděpodobně budeš momentálně nedostatečný, že si nedovedeš představit situaci, kdy je třeba většího stínítka. Jedeš ve svých zajetých kolejích a cokoliv jiného je pro tebe nepochopitelné.

Asi si sedíš na pytlíku

Opravdu neotřelý a ftipný argument.

Opravdu myslíš, že natvrdo rozbočené HDMI na dva monitory ti zajistí větší plochu stínítka? Nebude to spíš tak, že budeš mít dva totožné obrazy? ;)

Možná jsem se vyjádřil nejasně, možná máš slabší chvilku, ale ani ve snu mě nenapadlo, že v tomto případě bude na každém monitoru něco jiného. Myslel jsem to tak, že prostě někdy máš touhu koukat na větší plochu, než je monitor počítače, třeba tehdy, když se chceš s někým koukat na film. Tak si ho pustíš pomocí rozdvojky na TV, která má větší plochu a je na příhodnějším místě.

No nevím kdo měl slabší chvilku, ale kdyby šlo o to dostat větší obraz na televizi, tak se nebude shánět po rozdvojce, ale postačí pouhý obyčejný HDMI kabel ;)

A proč by ne? Přece nepoleze pokaždé někam pod stůl a nebude přehazovat kabely, když si bude chtít něco pustit na TV? Kabely se natáhnou napevno přes HDMI rozbočovač a jen na TV změní vstup. Případně to má nějak zapojené do zdi, TV má na držáku a podobně, nechce každý klopýtat přes provizorní kabely a raději to udělá pořádně, kabely zakrytuje a podobně.

Tak může být, ale notebook obvykle lidi nemají na zemi. Navíc ten kabel tam přece může mít trvale, to ničemu nevadí.

V celé diskusi dosud ani jednou nepadlo slovo notebook, já se tedy bavím o stolním počítači.

do zacatku je jasne, ze se jedna o notebook dell ...

Aha. No, na věci to stejně nic nemění. Požadavek na zrcadlení obrazu je zcela korektní, ať je už zdrojem cokoliv.

No super, ale na co to chce pytac?

Pekne slovo "pytač""Pravopis slova „pytač” v slovenských pravopisných slovníkoch:pytač -a muž. r.1. uchádzač o ruku dievčaťa: mala veľa p-ov a nevydala sa2. prostredník uchádzača o ruku dievčaťa: poslať p-ovpytačky -čiek žen. r. pomn. obrad, pri kt. pytač žiada o ruku dievčaťa"Myslis bod 1 alebo 2 ?

3./ pytač - človek čo má blbé otázky a stále dookola sa pýta ....

Vdaka, za vysvetlenie.Este poziadaj "Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV"nech si to tam konecne doplnia.http://www.juls.savba.sk/

To je naprosto základní věc ve všemožných učebnách a přednáškových sálech. Přednášející má jeden monitor před sebou a identický obraz se přenáší na projektor nebo na monitory pro posluchače. Konečně, já to mám i doma, u pevného počítače mám dva monitory a obraz jednoho z nich je přes HDMI splitter duplikován na velkou TV ve vedlejší místnosti.

Presne tak, neviem preco sa radcovia stavaju k tomu negativne.Doba sa zmenila a dnes su ine poziadavky.

To proto, že mnozí považují jejich podmínky (a požadavky) za jediné možné a cokoliv jiného považují za úchylku. Nedovedou si představit, že někdo by mohl (se opovážit) požadovat něco trochu jiného, než chtějí oni.

Pytlík : mam Ta rad a Tvojimi radami si nespornne prispel k rieseniu problemov.Ale "To proto, že mnozí považují jejich podmínky (a požadavky) za jediné možné a cokoliv jiného považují za úchylku"Je prave Tvoja vizia.

Dobře, a jak tedy vysvětlíš to, že někdo není schopen přijmout představu dvou stejných obsahů na dvou monitorech a považuje ji apriori za nesmyslnou? A to dokonce v případě, že se jim dostane příkladu, kde to smysl má?

"Doba sa zmenila a dnes su ine poziadavky". Doteraz sa k tomu pytac nevyjadril, tak ze ake su tie poziadavky? Vykazuje to znamky trola, trol polozi otazku, nasledne sa rozprudi debata a trol sa uz bez prispevku bavi.

Ches na toto hovno - 1 , mas ho mit.Mas radost.?

A mas aj ine ine argumenty , alebo len smrdis? .Prestan, nikto Ta nemarad,

to je celkem nebezpečné řešení, pokud nežiješ sám. Mnohem lepším řešením mi přijde buďto přepínač, nebo další samostatný výstup řešený externí grafikou přes USB3.0 nebo lepší verzí.

Nebezpečné? V jakém smyslu?

Napr kosostvorec cez cele 2 obrazovky

Jako že bude manželka v obýváku na televizi moci šmírovat, co se děje na počítači ve vedlejším pokoji? Proboha, tak na takové úrovni se snad nebudeme bavit, ne?

Je to jednoduché,nepotřebuji v případě grafického tabletu s obrazovkou rozšířené zobrazení,ale naopak stejné zobrazení. A oba mají HDMI vstup.