» Poradna » Počítačové sítě

Dá se nastavit dočasné heslo na wifi?

Zdravím.Dá se nějak nastavit dočasné heslo na wifi, např. pro souseda? Aby za určitou dobu vypršelo?Abych nemusel, když soused přijde, měnit heslo, připojit ho a pak, až zase odejde, změnit heslo na původní...V routeru jsem nic takového nenašel.. (obyč Zyxel NBG-418N )

Odpovědi na otázku

Tak logicky, pokud jsi to tam nenašel, tak to tam asi není Nikde jinde, než v routeru to nenajdeš.

Pokud to tvůj router neumí, tak to neumí :)Některé routery mají funkcionalitu guest wifi, kde vytvoříš právě takovouto wifi, která je typicky oddělená od vnitřní sítě a směřuje rovnou do internetu (s možností nějakého QoS).Umožnit nastavení hesla a jeho expirace bych spíš čekal o nějakých semi-enterprise řešení, které toto mají například pro recepce / hotely...

Vytvoř mu paralelní wi-fi. Podporuje to většina routerů i těch levnějších a zvol mu vlastní heslo. Z bezpečnostních důvodů je to lepší , protože si navzájem neuvidíte do sítě. Jo a změna přístupového hesla do routeru předpokládám, že proběhla a nemáš tam admin / 1234...

Změna hesla byla hned při prvotním nastavení routeru Jinak se obávám, že paralelní wifi neřeší problém.. Musí být na stejné síti, protože s mojím synkem občas hraje Minecraft "přes LAN" ...No nevadí, děkuju všem za odpovědi. Tušil jsem to...Bude tedy muset probíhat změna hesla..