» Poradna » Ostatní

Dá se hrát na xbox s pc?

Dobrý den, mám dotaz. Nedávno jsem si koupil konzoly xbox 360 a nevím zda se dá v onlinu hrát s někým na pc.

Odpovědi na otázku

Nedá. Některé hry to umí na XO, seznam máš tady https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_games_...

S nějakým cross-platform hraním moc nepočítej. Už je to dávno co to vývojáři testovali a vždy zjistili, že i průměrný počítačový hráč s klávesnicí a myší rozseká konzolového profíká s gamepadem levou zadní s prstem v nose. A proto se cross-platformní hraní neprosadilo, protože by to bylo velice nevyrovnané a nikdo by s PC hráči nechtěl hrát když by každého tak drtili

Neprosadilo se to, protože sony odmítá sdílet servery s microsoftem....btw: u které hry že ho to rozseká kromě fps? To by mě teda velice zajímalo...

Ano správně u FPS je to jasná věc, ale i u TPS. Také u RPG a RTS nemají konzolisti moc šancí kvůli přesné myši a spousty tlačítek na klávesnici. A tím nám vypadlo velké množství multiplayerových kompetitivních her. Už zbývají pouze tahové strategie a sportovní hry, ale díky snadné modulárnosti periferií na PC není problém k PC připojit gamepad, joystick, volant, VR atd. Takže není oblast kde by konzole v kompetitivním hraní byly lepší. Spíš je otázka proč si myslíš, že existuje (a pokud ano tak jaká) nějaká hra kde by měl konzolista vyloženě navrch vůči počítači.

Proč se tedy neprosadilo cross-platformní hraní v rámci XBOX a PC když obě platformy má pod palcem Microsoft?Tady se přeci nejedná o smluvní problém ne? Neděje se to, protože to Microsoft už testoval a zjistil to co jsem psal víše.

Nesmysl.- Spousta her vubec neni PvP.- Spousta hernich zanru timhle vubec netrpi, jde to uveritelne ovladat i na konzoli.- Ani MS si nechce kanibalizovat umele separovane zlate doly.

To je fakt výblitek nějakého poberty... u pc hraju zásadně s xbox ovladačem a myslím si, že hraju docela dost her na to abych to mohl posoudit. Třeba takového Zaklínače a pod. bych teda na klávesnici nehrál ani smykem.. Prostě ovladačem se to ovládá pohodlněji.. Stejně tak sem na xBoxu dohrál original Sin atd. U konzolí mě zajímá vše jen ne kompetitivní hraní...Samozřejmě cross platfrom MS u nějakých her má, ale větší rozšíření shořelo na to na tom, že Sony to sabotuje (něco si o tom dohledej než začneš plácat zase nesmysly - cílem bylo hlavně mít Xbox vs PS, což prostě nevyšlo)Takže pc rádoby master race prská, ale ve finále jen plácá svoje domněnky :)btw: Třeba oba xComy sem dohrál na Pc na ovladači a ovládá se to tím o mnoho lépe než na klávesnici.. (overwatch je třeba vždy na Y a nestěhuje se po číslech atd..). A to mám doma několik pc, klávesnic, myší, X1, několik x360 a Xone controlerů, T500 volant atd. Takže si prostě vybírám na čem se mi hraje lépe...btw2: Abych byl přesný, to o čem mluvíš ty se ale skutečně stalo a to byl případ Overwatche od Blizzardu kde Blizzard usoudil, že to fakt nepůjde. O jiném případu nevím.

Z meho pohledu Vam prekvapive vyhovuje ovladac i na veci, ktere bych na nem vubec nebyl ochoten hrat, respektive ktere jsou bez mysi podle meho nazoru utrpenim. Ale znam par lidi, kteri to vidi podobne jako Vy. Dulezite je, ze je stale vic titulu, kde si kazdy muze vybrat metodu ovladani.

Různá PC mám 20 let a dá se říct že sem ortodoxní PCmaster race... ale prostě od releasu X360 sem si zvykl na ovladač a neřeším co kde jak, prostě řeším co je pro mě pohodlnější... (stejně tak sem dohrál Nier automata, Kingdom come, Zaklínače3, Bioshock Infinite (trochu pain), Xcomy, Original Sin2, Life Is Strange, RDR2, atd. vše na ovladači. Mno a třeba Forzu Horizon bych nikdy nehrál na volantu, protože arkády se dají hrát jedině na ovladači.. nejde to říct kategoricky)btw: jako fanda tropica, nedávno jsme zkoušel i 6. tropico na X1 a tam teda taky trpim :DMno a stále tvrdím, že ona "hádka pc vs konzole" je jen v hlavách pobertů, normální dospělý člověk prostě volí co mu vyhovuje..

Tak zrovna u tech autickovych arkad to chapu. Ty se kupodivu daji kolikrat slusne hrat i na joysticku(!).To Tropico ... to uz je drsny extrem. :o))))))Je fakt, ze jeden z duvodu rozdilu v nasich preferenci patrne je, ze muj skill s ovladacem neni zdaleka tak vysoky, leta praxe chybi. Tudiz bych ho pouzil jen na takove ty typicke zalezitosti.Jiste, hadky PC vs. srandabedny jsou konickem pro pitomce. Kazdy normalni clovek chape, ze oboje ma vyhody a nevyhody a ze realne jde stejne o osobni preferenci ruznych hernich zanru.

Určitě je to i o tom zvyku, to nepochybně. Začínal sem na X360 ovladači, teď používám ten "facelift" z Xone a sem s ním velice spokojený ( 3 force feedbacky u závodních her jsou fajne, třeba simulace "kopání" ABS v levém triggeru (brzda) luxus )A to Tropico bylo spíš z edukativních důvodů a spíš teda ne, jak jo...

OP se ale ptal na PC a XBOX. XBOX vs PS si vytáhl ty tak co to tady na mě házíš? Navíc to, že ty hraješ na gamepadu vůbec nic nezmanená a stejně tak, že se něco hraje pohodlněji neznamená že to hraješ lépe. A jen tak pro informaci pokud se nebavíme o kompetitivním hraním tak to má asi takový smysl jako bavit se o stavbě závodního auta co nikdy nebude závodit... prostě zbytečnost.https://gizmodo.com/were-pc-gamers-too-good-f... https://www.techspot.com/news/39738-microsoft-kill...