» Poradna » Mobily

Dá se hrát Minecraft PE na normálním serveru?

Zdravím, mám koupený Minecraft na Androidu a rád bych si zahrál na serveru s kamarády, kteří to hrají na PC ale mám problém s připojením.Když zadám veškeré potřebné údaje pro připojení k serveru, tak mi hra hlásí, že server nebyl nalezen...Na servery, které mi hra sama nabízí mi připojit lze, ale když si chci přidat jiný server, tak prostě hlásí že nebyl nalezen.Četl jsem jeden článek z roku 2017, kde psali že už je možné hrát na jednom serveru s různými platformami (včetně Androidu), takže doufám že jenom něco dělám špatně... Má někdo nějakou radu?Předem díky.

Odpovědi na otázku

Pokud tvoji kamarádi mají Java edici (klasický Minecraft), tak si spolu nezahrajete (leda že by MCPE hráli přes nějaký emulátor). Pokud hrají Minecraft pro Windows 10 (bedrock edice), tak s nimi hrát můžeš.

Geyser funguje dobře :)

Ahoj jsi programátor na bedrock na 1.18? Pokuď jo tak bych potřeboval že serverem na aternosu ale nám to na android

děkuji