Da se doma vyrobit bezdrátová klávesnice ?

Dobrý den, sehnal jsem od známého komponenty z notebooku. Mezi nimi i klávesnici a bluetooth čip. Doma mám tablet . nešlo by z te klávesnice a čipu udělat bezdrátová klávesnici k tomuto tabletu ? Děkuji předem za odpovědi Operas

Odpovědi na otázku

Vyrobit se dá všechno - ale musí se to jednak umět, a taky záleží kolik by to stálo a jak by to nakonec fungovalo. Z tohoto důvodu uděláš jistě líp, pokud si klávesnici koupíš raději hotovou (není drahá a funkčnost je zaručena) a ušetřený čas věnuješ něčemu užitečnějšímu....

To vim ze by byli snazší ji koupit. Ale jakožto budoucí ajtak bych se s tím chtěl nějak poprat doma za nějaké pomoci či návodu.

To na co se ptáš není vůbec tak jednoduché, není to seskládat dvě tři desky dohromady. Klávesnice z notebooku jsou jen kontakty, potřebuješ navíc nějaký malý procesor (stačil by nějaký jednoduchý MCU, třeba od Microchipu), k němu tu klávesnici správně připojit, potřebuješ PullUp rezistory, ty některé MCU mají na některých GPIO volitelné pomocí konfiguračního registru...musíš k tomu napsat program, naspat nebo sehnat kus programu pro komunikaci s tím "modrozubem"...

tohle je ale záležitost spíš pro elektrotechnika a bastlíře, než ajťáka. Nějaké Arduino nebo PIC, programování MCU a pájení.

"Ale jakožto budoucí ajtak" Hezounký vtip!

Copak vy jste odmalička nechtěl být diskuzním trollem? A taky se vám to povedlo

Jenže tohle ajťáci nedělají. Jejich práce nespočívá ve vyrábění komponentů a příslušenství, to vůbec umět nemusí, protože jim to nijak nepomůže v jejich práci.

Výroba elektronických přístrojů nemá nic společného s ajťáky :) To je práce pro elektronika (elektrotechnika). Ty máš nějaké vzdělání v oboru? Rozumíš elektronice analog a digitál? Znáš jejich principy funkce? Umíš pájet?

NE.

si hoď do google "keyboard notebook arduino" a najdeš kvanta návodů jak postavit z notebookové klávesnice USBčkovou. Tím bych začal. Až se ti to povede, tak můžeš začít přemýšlet nad bluetooth.

jinak smysl to má asi jen u "magorů", co musí mít u všeho "old school" Thinkpad klávesnici. Ostatní klávesnice jsou obvykle na nic