» Poradna » Windows (a jiné OS)

D2D acer travelmate 2410

Dobrý den Dostal jsem do ruk od známých jejich starý notebook acer travelmate 2410, potřeboval bych ho přeinstalovat, jenže nejsem jediný kterému se to dostalo do rukou, někdo přejemnou dostal stejný nápad a taky ho přeinstaloval, jenže dal tam svoji (zřejmě nelegalni) instalačku. Já bych chtěl nainstalovat původní verzi která je pořád schovaná na disku PQSERVICE, problém je v tom že program eRecovery v tomto win. xp není a zkratka alt+F10 nefunguje (prý kvůli jiné verzi win. xp), zkusil jsem kontaktovat podporu jestli by mi neposkytli eRecovery jenže ti mě odpálkovali že si mam koupit jejich DVD recovery (a na to jim seru, nebudu platit za něco co mám na hdd v notebooku akorát to nemam jak spustit). dále jsem zkoušel zkopírovat oddíl pqservice na flash disk a najít ten eRecovery na něm ale nenašel (samé kraviny jako norton, cyberlink, atd. tam instalačky mají). Potřeboval bych poradit jestli vás nenapadne nějaký další postup, nápad jak spustit tento oddíl a nainstalovalo by mi to Windows xp. Děkujips. prosím vás nepotřebuji slyšet že je to přestárly notebook, pomalý a s mrtvým systémem, tohohle všeho jsem si vědom. ale přesto jsem ochotný věnovat tomu čas.

Odpovědi na otázku

Bez šance. Ten oddíl už je nenávratně nepoužitelný. Klidně ho odstraň, jen zabírá místo.Udělej čistou instalaci systému který tam byl původně. Lic. číslo máš na štítku.

Děkuji za snahu ale řešení už jsem našel, problém v tom proč nefungovala zkratka alt+F10 byl v jiném zavaděči který se nainstaloval s novým win. zavaděč od aceru byl uložený pravě v tom oddílu pqservise a tim že jsem si ho naklonoval na flash disk tak jsem k němu měl přístup, takže stačilo ho přes příkazový řádek překopírovat a restartovat systém a při bootovani držet alt+F10 a Aleluja , system již mam nainstalovaný a funguje takže recovery nebyl nijak poškozený.