» Poradna » Počítačové sítě

D-Link DSL-2641R - Firmware nelze nainstalovat

Ahoj, kamarád mi donesl starší router D-Link DS-2641R s verzí HW: C1 s tím, že chce upgradovat firmware. Router jsem resetovat, mezitím stáhl nejnovější dostupný fw ze stránky http://tsd.dlink.com.tw/downloads2008detail.asp, router připojil LAN kabelem k notebooku, otevřel uživatelské rozhraní a po nahrátí fw souboru a pokusu fw upgradovat mi prohlížeč vyhodí následující hlášku: Vybraný soubor není soubor s firmwarem - https://ibb.co/nAGZwR. Jediná věc, kde by mohla být chyba je podle mě jen to, že verze hw na routeru je C1 a v popisu fw za typem routeru vidím B1. Ale nikde na internetu jsem fw pro hw C1 nenašel, z čehož jsem usoudil, že by neměla hrát hw verze až takovou roli. Nějaké tipy? Díky.

Odpovědi na otázku

Bud rad, ze ti to hodi tu chybovu hlasku, inak by si z toho routra urobil tehlu.

ten firmware je určený pre hardwarovú revíziu OR.1.2,takže treba hladať upgrade firmwaru pre presnú revíziu/verziu routra,bohužial tá hw verzia je až príliš dôležita