CZC doprava sestaveného pc.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenosti z dopravou sestaveného pc. Chtěl bych si u CZC nechat sestavit pc ale bojím se či se při převozu nemůže nic stát. Nemyslím si že v pc bude něco těžkého ale i tak raději napišu par komponent které jsou podle mě nejtežši. Asus GTX 1070 STRIX, Silentium Fera3.

Odpovědi na otázku

Je to risk. Těžká grafika může při nárazu rozlomit PCIe slot.

přesně tohle se mi stalo s českou poštou...

Tohle by snad v CZC měli vědět a zákazníka upozornit na takovou skutečnost.Jestliže počítač bude "cestovat" a není v sestavě použit boxovaný chladič, pak jej rozhodně nemontovat na desku a procesor.. To samé se týká dedikované grafiky.. Líná huba, holý neštěstí. Zavolej do CZC a domluv se s nimi.. případně napiš e-mail..

To je dobrá rada, ale pro laika může být dost problém namontovat pak doma uvedený chladič. Je nutné odpojit všechny konektory z MB a vymontovat jej ven z kejsu. Připevnit chladič a namontovat zpět MB. Tam může neznalý člověk nasekat plno chyb, pokud rovnou něco nepokazí. ☺

Popravdě z výměnou chladiče u cpu mám nulovou zkušenost.

Pak to bude kapánek problém.. Ono vůbec nej řešením by bylo nechat si poslat jen komponenty, nebo si je převzít v CZC osobně a přivézt osobním autem. No a potom nechat zkompletovat počítač v místním servisu.. A poté odvézt autem domů. Při tom převozu by nej řešením bylo položit počítač na sedačku tak, aby byla základní deska na dně a skříň s otevřenou levou bočnicí(která by byla de facto jako nahoře) .. a jen lehce přidržovat chladič. Tenhle úkol by měl spolujezdec... Tuhle variantu s převozem v osobním autě lze provézt s připraveným(zkompletovaným) počítačem rovnou z CZC.. No, snažil jsem se o nějaký nápad..

Kdo se bojí, nesmí do lesa ...Jinými slovy: když po někom něco chci, musím mu to nějak sdělit

No já jsem jako student pracoval na brigádách v depu PPL a DPD - po tom co jsem tam zažil jsem jeden čas měl fóbii cokoliv objednávat ... a i nyní preferuji u dražších věcí osobní odběr na prodejně.A třeba minulý týden jsem objednal plastové boby (ty na sáňkování) s doručením do Zásilkovny ... a místo bobů jsem obdržel krabičku Ajurvédského čaje. Připadal jsem si jako Vlasta Burian, který chtěl bahno na revna a dostal zubní protézu. Balíček se po několika urgencích našel na druhé straně republiky a doputovavl s 5ti denním zpožděním ... nevím co si prožil, ale u nového PC bych byl nervózní ...

Jako v rukavičkách zacházejí s balíky jen UPS, solidně u DHL a FedEx. Z českých společností není destrukčním týmem pouze Toptrans. Věci, co mi doslova rozjebalo na kaši PPL a DPD dávno nepočítám - i Česká pošta se k tomu chová lépe. Sice existuje pojištění, ale trvá to a výsledek nejistý.Buď do CZC.cz napiš, že chceš, aby po smontování a zahoření odmontovali chladič a grafiku a zabalili je samostatně, nebo aby skříň vyplnili balícím materiálem. Některé značkové workstationy se prodávají tak, že je uvnitř speciální transportní kartón/plast, který se nasadí tak, aby zafixoval chladiče a karty. Také výrobci chladičů pro LGA2011 výslovně uvádějí, že před transportem je třeba odmontovat chladič.

DPD nic moc, ale u Geis to bylo jeste horsi - tam taky hodne zalezelo na trase. Nekteri ridici se k balikum chovaji jako prasata, jak to vypada v depu, netusim.

Toptrans údajně třídí veškeré balíky ručně, ono je to hlavně tím, že jeho zisky nejsou závislé jen na dovozu balíků, ale dalších službách - jako třeba montáž nábytku.Odboráře bych sice věšel na potkání za koule do průvanu, ale něco na tom jejich tlaku na důstojné pracovní podmínky bude. Nevím jak kde, ale údajně jsou místa, kde ti kurýři jsou tlačení k dodávání nesplnitelného počtu zásilek (jestli je tohle lež nebo ne a kurýři jsou jen lemplové, tak to nejsem schopný posoudit):http://zpravy.idnes.cz/dorucovatele-amazonu-vyko...

Tlak na kvantitu je skoro vsude, a o to vic tam, kde maji v papirech slovo kvalita zvyraznene i 2x tak velkym pismem jak zbytek textu. O Amazonu si rozhodne iluze nedelam, proc by se jinak sem cpali (na odkaz podivam).

S Amazonem není problém, pokud se mu servilně neleze do zadních partií. Ve výsledku by to bylo tak, že by měli z ČR dojnou krávu a udělali ze silnic tankodrom - chybí tu odpovídající infrastruktura a jeho současná inzerce nabídky práce vypadá jak nábor do HitIerjugend.Na druhou stranu, kdyby místní samosprávy Amazonu nabídnuli desetileté daňové prázdniny výměnou za to, že ze zisku zafinancuje stavbu dálnic a silnic v hlavních tazích, tak bych s ním problém neměl, protože by to byl určitý druh zpětné vazby - nebudou riskovat, že je vyrazíme za hrubé porušování zákoníku práce aniž by si odnesli jakýkoliv zisk.

A co když si nechám složit pc a řeknu jim ať mi nemontují chladič a gk a pak to nechám jen servisu ktery je asi jen 2km ode mě.

a nebylo by lepší se domluvit se servisem rovnou a koupit to u nich / koupit to u CZC a nechat si to za ten litr smontovat, když to sám nezvládneš?

Dáš si zložiť PC , poslať domov a potom ideš s ním do 2km vzdialeného servisu nechať si namontovať chladič a GK/samozrejme s inštaláciou SW/. Tak to naozaj nemá logiku , alebo nevieš čo s peniazmi. a. plazí iba blomba CZC na záruku. b. u nás v servise sa platí za otvorenie a zatvorenie skrine PC 10€ a urobenie "kuk do PC. Za prácu sa učtuje osobitne.

Neposielať poštou , ale nejakým dopravcom . Dovezú až domov, zachádzajú slušne s balíkmi. A hlavne nie je to anonýmne. Také PC posiela kde kto a nie sú problémy. Vždy je možnosť reklamácie , je to poistené.....

Zkušenosti nemám, ale osobně se taky bojím, aby se těžká grafika nevylomila ze slotu, nebo něco nezpůsobil i těžký chladič na CPU. Viz ta aféra s Intel Skylake procesory, které se ohýbají.Z toho důvodu si to vždy sestavuji sám, tam vím co mi hrozí a taky vím že to mechanicky nepoškodím.Pokud už ti to budou přepravovat, tak doporučuji přepravovat na placato. Tam nejméně hrozí že když auto rychleji vjede do nějaké díry nebo na zpomalovací pás že se s tím něco stane. Rozhodně lepší než když to přepravuješ na stojato, síla gravitace je mrcha.

Vždy je to risk. Je to jen o lidech a tom jak se řidič vyspí a jak moc s tím tříská. Dopravu CZC neovlivní, bývá to pojištěné, pokud to někdo po cestě rozbije, většina eshopů to bez řečí zašle znovu.Nedávno mi tu dorazil na oko nepoškozený PC s nápisem na krabici - KŘEHKÉ a "opatrně manipulovat".Složené ve Fractal Define R5 - bez poškození. Zapnu a nejede, jen BIOS a nevidí žádné disky.Kouknu dovnitř - kabeláž někdo pěkně uklidil a zapáskoval "na míru".Na obou SATA kabelech visely vytržené SATA porty ze základní desky. Vycvaklá GTX 1070 ze slotu a a ohnutý - zkřivený 12cm chladič CPU.Marně jsme si s kolegy lámali hlavu nad tím, jakou silou s tím někdo musel prásknout, aby vytrhl SATA porty z desky a zároveň viditelně nepoškodil case.Výrobce složil nový PC, za dva dny ho dovezl ten stejný dopravce, ten stejný šofér a vše OK. Rozbitý si odvezl.

Hlavně rada pro tazatele :Když koupíš PC a PC nebude fungovat zapomeň na Živě a radit se tady, nebo do toho šťourat, prostě hned volat prodejce ''PC nejde'' a nepatlat se v tom, Jinak dopravy se nemusíš bát to bys nekoupil nikdy nic, všechno se musí vozit,

Ano to jsem nezmínil, hlavně do toho nelezte a nepřerušte si plombu!Já mám s dodavatelem jakési smlouvy a certifikáty, takže mohu..

I když tam plomba nebude stejně neriskovat, nedávno tady byl borec co koupil nové PC a místo zvednutí telefonu nebo nastartování auta, sundal chladič od procesoru a vytahal všechny kompomenty jestli jsou ''správně''mno než mít problémy s prodejcem tak prostě sedat do auta a třísknout s pc o hlavu prodavači :))))

Ok díky všem za rady, asi to udělám jak to zde píšete. Když nepojede tak holt reklamace. Když tak jim napíšu ať nemontujou gk. Tu si dokážu namontovat sám. Samozřejmě prvně vyzkoušim pc s integrovanou gk než otevřu pc jestli je vše ok a až pak tam dam tu gtx.

Jo a napadla mě ještě jedna věc. Co když si to nechám poslat na pobočku a pak to odvezu autem domu ? Kde se vlastně to pc montuje, mají nato nějaký specialní servis a nebo to dělají na pobočkách ?

Většinou se to montuje podle toho který sklad nebo prodejna má čas,,,můj PC montovali v Alze v Praze v Holešovicích ale kámoš co pracuje v jiné malé prodejně na Stodůlkách kde i já bydlím, tak říkal že i on montuje počítače když to nějaká jiná prodejna nestíhá,, to ti nikdo neřekne kde se to bude montovat, btw klidně se to může montovat i v jiném městě ...atd

Stodůlky..???Proč se musíš opičit i s místem bydliště..??? .. Tvůj kámoš pracuje na pobočce v obchodním centru na Lužinách..???

Psal jsem to jenom proto že Alza montuje na všech prodejnách (nebo většině) a přímo jsem jim volal a říkal kde bydlím a že si PC odvezu sám,,, kamarád tam pracuje,,ale to PC montovali stejně jinde přitom to mám na Lužiny co bych kamenem dohodil,,, a když jsem volal zase tak, mi říkal technik že to je těžký a že ať jsem rád že to montují v Praze, že to bude aspoň rychlejší a že někdy to montují i v jiných městech,,, je to podle toho kde mají komponenty,, který sklad je má skladem,,, který technik má čas atd atd,,,prý se může stát že ALza mi bude montovat PC klidně i na druhém konci Česka ... to vím že to takhle funguje,,, jenom chci říct tazateli že mu nikdo neřekne kde se to bude montovat atd ale možná že řeknou co já vím zvedni mobil a zeptej se

Takže vlastně když si to nechám poslat na tu nejbližší pobočku tak i tak si vlastně nemusím nijak pomoct. Škoda že jsem takový lempl s pc. Kdybych alespoň věděl kde co patří tak by to bylo o dost lehčí :D

To video je o ničem.. Každý alespoň průměrně inteligentní člověk musí v pohodě ten svůj počítač poskládat sám.. Musí mít o počítače trochu zájem. Není to o tom si k počítači jen sednout, tupě zírat na obrazovku s vyplazeným jazykem a hrát stupidní hry.. . Ještě dovedu pochopit osoby ženského pohlaví, že je obecně technika prostě moc nezajímá.. Ale chlap, který třeba ani neví, jaký má počítači nainstalovaný operační systém..???.. Ano, i tací jsou mezi námi..

A takovych chlapu je hromada a uplne je chapu.I kdyz mam zajem se denne dobre nazrat, tak stejne nejsem reznik a nikdy jsem se o to nezajimal - do klepnouti a rozporcovani prasete bych se pustil opravdu az v pripade poradneho hladu, kdyz bych byl na pustem ostrove a nikdo toho schopnejsi nebyl kolem (a nedelam si zrovna iluzi, se by se to obeslo bez problemu). Jestli to zvladnete, tak co treba bydleni a i kdyby to, co treba vyroba elekriny?

Samotný kompletování počítače není nic tak složitýho i pro naprostého laika. Stačí si jen uvědomit z čeho se ten počítač vlastně skládá.. Nic na tom není.. Na tu práci potřebuješ jen klid..

Edo jsou lidi co si neumí nastavit ani mobil nebo TV :))takovým bys dal montovat PC za 30-40 tisíc ?jsou i lidé co nikdy v ruce neměli šroubovák :)))bys měl vidět co za kluky jsem už v práci potkal takovým bych určitě doporučil montovat i7 a gtx 1070 .)))ani bych jim nepůjčil svoji vrtačku,,, by si něco udělal a pak by mně někdo zmr,dal že to dávám do rukou dětem :)))mám vrtací kladivo co do panelu jde jako do másla :)))tohle bych nedal ani bráchovi do rukou .)))

Tak ja bych to možná zmontoval. Grafiku,RAM,HDD,SSD,DVD/CD,Hlavní panel skříně. To všechno umím zapojit. Ale zdroj,základní desku,CPU a chladič jsem nikdy neměnil takže s tímto mám obavy. Přeci jen ty komponenty do PC nejsou nejlevnější a nechci riskovat špatnou montáž CPU Van a nebo špatné zapojení zdroje. A taky nevím co by se mělo dělat po složení PC. Můžu už instalovat OS nebo musím ještě nastavit něco v biosu. O tom taky nic nevím. Prostě mám obavy aby jsem při zapojování něco nepokazil.

Kašli na to Tome normálně to dej zmontovat v obchodě jestli se rozhodneš pro Alzu nebo CZC chybu neuděláš i když já osobně jsem za Alzu,,a až bude PC doma počkáš 2 hodinky než ho zapneš,,, je zima ...a přijdeš do poradny a řekneme ti jak nastavit bios jak nahodit systém, a další věci, lidí je tady dost a radíme zadarmo

Souhlas..