» Poradna » Ostatní

ČVUT nebo VŠE

Dobrý den,
jsem si jist, že tento dotaz sem moc nepatří, ale zkusím a popřípadě požádám a přesměrování na příhodnější web.
Mám již po maturitě a rozhoduji se, kterou následující vysokou školu si vybrat. Jsem přijat na obě dvě: ČVUT FIT (obor: Informační technologie) a VŠE FIS (obor: Informatika). Mým takovým snem je věnovat se IT právu a věcem kolem toho a ne být, někdy programátor s „mastnými vlasy“. Též netoužím jednou létat v helikoptéře a mít někde vlastní ostrov, ale přeci jenom bych chtěl jednou mít jistotu slušného finančního ohodnocení a hlavně nemít problém s hledáním zaměstnání. Chtěl bych vystudovat právě techniku na jedné z těchto dvou škol, a když to půjde tak rovnou do toho od příštího roku zkusit studovat práva. Vím, že si beru velké sousto, ale chci si za svým snem jít. Proto požádám o radu, jestli spíše VŠE nebo ČVUT. Popřípadě i o jiné rady do života.
Děkuji moc za odpověď Ondra Jurij

Odpovědi na otázku

Rady do života dávají rodiče, ne ŽivěCZ. Volil bych VŠE.

na FELu je strašnej systém, VŠE má zase pitomý kreditní systém ale dobrý prostředí ale ne FIS, tam vládne absolutní totáč, jedině Národohospodářská fakulta je good, na VŠE neexistuje nic jako paralerka (třída), každej sám za sebe
volil bych FEL a pokud to nepůjde tak VSE za rok, případně lehčí kombinaci obou s o 1000% lepším prostředím v Suchdole na Technický univerzitě zemědělský univerzity (pokud bys měl pocit že to je moc)
takže teď ČVUT a když to nepůjde tak za rok si dej přihlášku na VŠE Národoh. + Zemědělka - ale Technická .
(je to ,,lehčí" ČVUT - hlavně je tam příjemný prostředí protože se tam děsně snaží děkan, což neni případ F4 VSE a FELu - tady se nikdo evidentně nesnaží)

Vloni jsem byl na ČVUT FEL - Otevřená informatika. Prvnák mám hotový, ale mám jiné cíle, takže aktuálně přerušeno. Letos jsem na VŠE FIS - Informatika a cílům se to teda blízí víc. Jsou podobné jako tvé (tedy až na ty Práva :)).
FEL vychovává code monkey. Člověka, který je zavřený v laborce a maká. Vědce, nerdy (v tom dobrém slovasmyslu).
VŠE je volnější, nemusíš škole věnovat tolik času, takže máš čas na praxi, která je zrovna v IT nenahraditelná.
Sice tě tam toho zdaleka nenaučí tolik, ale osobně se radši kdeco všechno naučím po škole (nebo v práci), než sice umět hodně ze školy, ale mimo mé primární preference.

Také lidi jsou na VŠE asi 100x pohodovější. Příspívá tomu také to, že hodně předmětů má celá škola, takže člověk není jen s nerdama, ale běžně chodí na cvika třeba se slečnama z Diplomacie.

Na FEL se už nevrátím. Sice je škoda zahodit rok na přestižní OI kvůli "nejtěžšímu gymplu v Praze", ale dneska to (a hlavně v IT) není o škole, ale o tom, jak je člověk schopný. Na VŠE mám čas růst...

Děkuji, s největší pravděpodobností budu volit FIS VŠE