» Poradna » Ostatní

Cvakani HDD

Mam dotaz,kdyz restartuji PC tak mi 2x po sobe cvakne HDD,zacalo to delat pri vymene zdroje,pred tim to nedelalo.Je to chyba ve zdroji,HDD nebo to je normalni?Mam zdroj 250W ATX,HDD Quantum Fireball 15Gb.Dik za pripadnou odpoved.

Odpovědi na otázku

Disky obcas cvakaji pri vypadku napajeni, nemuze byt spatny kontakt na konektoru ? Cvakne pouze pri startu, nebo cvaka i nekdy pozdeji pri behu pocitace ? Me toto delal take, cvaknul pri stardu, pak obcas nahodne a kdyz jsem na nej pustil scandisk, tak ke konci cvakal pravidelne po 2 vterinach, nakonec se mi ho povedlo vyreklamovat.

2x cvakne pri restartu PC a jednou cvakne kdyz vypinam PC jinak behem prace necvaka vubec.Kdyz se restartuje PC,prerusi se i napajeni do vsech komponentu?

Napeti by se prerusit nemelo, pri startu si Bios osahava komponenty, muze to byt i tim, zkusil bych ho jeste tim scandiskem. Pokud to se starym zdrojem nedelalo, mohl by byt problem s napajecim konektorem, ale pokud to  v provozu nedela, nemusi to byt snad problem, ale nejake testy bych na nej rozhodne pustil a poradne ho zatizil.

me to delalo taky nakonec jsem zkontroloval konektory a zjistil, ze ten napajeci konektor co je na disku pripajenej se trochu uvolnil z tistaku a obcas se to rozeplo, je to dost o hubu, protoze ti to parkrat udela za chodu a nejen ze zhavarujou windowsy, ale za par dni sem nasel blbej cluster a milej disk sem naformatoval na 95% a prodal. Predtim sem ho ale opravil, pokud neumis dobre pajet, taxe na to vykasli, pokud jo a mas antistatickou pajku (s hrotem a termostatem) tak zkus propajet ten konektor. pokud mas jako ja trafopajku, tak si ten disk poloz na neco kovovyho (treba na kastlu, bacha at ti nekapne cin dovnitr do komplu nebo na harddisk), uzemni si hrot na pajce (treba k te kastli- je to nejlepsi) a zkus to. Nejlip na tom samozrejme budes pokud mas disk v zaruce, v tom pripade zapomen co sem psal a zkus to reklamovat, pokud je chyba v disku, tak ti ho vymeni, pokud je chyba ve zdroji, tak mas asi smulu. Cau jura

ATX zdroj napajeni prerusi. Me pri resetu hrozive cvaka Teac 32x CD-ROMJinak jakmile zacne cvakat jindy nez pri startu, je v prdeli.

To cvakají všechny CD-ROMky!!! A to i na AT zdrojích. Nejspíš cvakají ty vyvažovátka nebo tak něco, ale dělají to všechny (mě teda jo).

TEACy se vždy při resetu snaží "zasunout" plotnu, zkus ji někdy nechat před resetem otevřenou a uvidíš proč se tak děje. Tohle chování je u TEACů normální a nemá vliv na jejich funkci ani na spolehlivost (ne nadarmo jsou TEACy bezpečně nejspolehlivější). /jde jenom o to, že jiné mechniky se zavírají trochu tišeji/

To bys mel slyset ten koncert zvuku co predvadi moje Dvd Pionner a vypalovacka Taec pri startu ( restartu ) Pc, delaly to samozrejme vzdy  a staci tam nechat CDcko a je ticho.

Cvaká při resetu tlačítkem nebo i při resetu z Windows?Zkus odpojit datový kabel a proveď reset, napiš výsledek.

Cvaka pri resetu s Windows i pri resetu na skrini,odpojit kabel sem jeste nezkousel ale zkusim to a dam vedet.

Co máte za chipset ?Co to je za řadič na který je zapojen ten HDD?Napadá mně ,že to má souvislost s power managemantem  a resetování sběrnice.

Chipset mam Intel 440BX,HDD mam samostatne na jedne ksande IDE na druhe mam vypalovacku Teac a CDRomku Sony.HDD mam rozdeleny na virtualni disky,na jednom mam Win 98 a na druhem Win 2000.Dost casto se stava ze po restartu nebo vypnuti pocitace se po dalsim spusteni automaticky spusti Scan disk jako kdyby nebyl pocitac korekne vypnuty.

No máte ten disk na tom řadiči co je součástí  BX chipsetu nebo tam máte "na desce" jinej (Promise, abit atd..)?Podívej te se do prohlížecě událostí v Win2000 jestli tam jsou chyby s odkazem na ACPI?Je na vaši desku novejší BIOS?

Mam ho na radici ktery je soucasti BX chipsetu,kde najdu presne ten prohlizec udalosti ve Win2000?Novejsi BIOS uz neni.Zajimave je ze to zacalo delat kdyz sem vymenil zdroj,predtim sem mel ten vadny od Morexu tam to nedelalo a ted co mi ho vymenili za novy tak to zacalo delat.

kde najdu presne ten prohlizec udalosti ve Win2000 .. Nástroje pro správu nebo správa počítače.

Takze sem se dival do Prohlizece udalsti a zadne chyby tam nejsou,jak sem psal nize i datovy kabel sem zkousel odpojit a cvakalo to porad.Tak to vypada na spatny zdroj nebo HDD?

Když zapojím PC do sítě, tak mi taky v HDD ( WD 7200 ot.) cvakne nebo když mi PC přejde do SB režimu, když na něm dloho nedělám a pak ho aktivuji např. klávesou, tak taky. Teda jenom jednou, ale nepovažuji to za nic mimořádného. Zkuste nějakou utilitku od výrobce, např. Seagate DiscWizard, WD LifeGuard, ... a disk otestovat. Samozřejmě dělá-li to během provozu neznačí to nic dobrého. S.

Tak sem zkousel odpojit datovy kabel a cvaka to porad,scandiskem sem to taky projel a nic nenasel.

Zdenek radil dobře, cvaká-li bez kabelu, bude příčina v napájení. Při výměně zdroje mohlo dojít k poškození napájecích kabelů nebo je někde špatný kontakt. Nebo to způsobuje zdroj. Možná to je normální jev. Radím pečlivě zkontrolovat napájecí kabely (opatrně!) a taky si půjčit dobrý zdroj a vyzkoušet.  Zdar. Lojzmen.

timto padem ti disk odchazi. vlastni zkusenost zalohuj sec to jde.

Také jsem si myslel, že mi cvaká HDD a pak jsem zjistil, že zvuk vychází z reproduktorů.

Mam disk Maxtor DX740 a pri behu winXP se mi obcas stane, ze se zapne a vypne a windowsy spadnou, nevite cim by to mohlo byt?

Mému taťkovy se to dělá od té chvíle když se odvezl k pánovi aby mu nainstaloval win 7,8.10...To nešlo protože můj taťka má 785 MB paměti (RAM)...Jestli se ptáte proč má 785 MB tak to je tím že ten PC je windows xp...