Cúvacia kamera v BMW

kamoš si chce dať do BMW notebook s dotykovým displejom (10´´), s tým, že pri cúvaní sa na displeji zobrazi video z cuvacej kamery na full screen..a pri zaradení sa na displeji zobrazí desktop..ako na to? myslím ako naprogramovať noťas, aký OS použiť? a ako prepojiť cuvaciu kameru s cuvacimi svetlami a nasledne s noťasom..dakujem za rady

Odpovědi na otázku

no beznej notas nema obvykle zadnej video-vstup, takze budes to muset nejak poresit. Treba tv-usb-stick s video-in. Ale nejdriv se podivej, jakej ma ta kamera vystup. Vic informaci najdes na google, dej si vyhledavat "carputer" (car+computer)...

kamera ma usb vystup

to chces pouzit beznou web-kamerku? no nevim jestli je delana do takovych podminek (vlhkost, otresy, atd). Jinak pro tyto "carputer-y" existuji i specielne pripravene distribuce linuxu, vhodne na ovladani pres dotekovou obrazovku, zvladnou kamerku, prehravani multimedii, nebo treba i navigaci. Urcite najdes neco vhodneho...