» Poradna » Programy

Čtverečky při přehrávání videa

Potřebuji poradit s videem. Koupil jsem grafickou kartu X1950GT a nainstaloval nejposlednější ovladače z webu a před tím jsem používal integrovanou od SISu PM800. Vše je v pořádku až na video. U klasického divx mám přes obraz v šikmých řadách čtverečky. Jako kdyby se na šikmo rozdělila šachovnice a jednotlivé řady se od sebe o něco posunuly. Při změně velikosti se jejich velikost nemění. Jsou částečně průhledné. Když jsem zkoušel funkci v PowerDVD Capture tak na výsledném obrázku nejsou. A pokud spustím PowerDVD a pauznu ho a následně spustím video v MediaPlayeru tak tam nejsou. U HD videa to nedělá. Používám K-Lite codec Pack. Před dodáním grafiky to nedělalo. Díky za případné rady.

Odpovědi na otázku

zkus nějaký přehrávač s vlastními kodeky - třeba SMPlayer nebo VLC. Problém může být právě v tom K-Lite, sám nepoužívám, preferuju CCCP kodeky.

Nainstaloval jsem nejnovější VLC Player a čtverečky tam jsou pořád..

Vážně nikdo neví? Mně je to jedno protože si na filmy zapnu i ten PowerDVD ale je to takové krkolomné a třeba se s tím někdo setkal...

mno, já bych podezříval buď ovladač grafiky a jeho nastavení (s tím nepomůžu - mám nvidii), nebo nějaký doplňkový soft, co běží spolu s přehrávačem - podíval bych se přes Systernals Process Explorer, zda tam neběží něco neobvyklého navíc.