» Poradna » Ostatní

Ctrl+shift+a

Zdravím, mám jeden problém nejspíš se zkratkama.Hraju až nezdravě moc hry a moc se do počítačů nevyznám, ale potřeboval bych pomoct.Reinstaloval jsem svůj počítač a když držím shift + ctrl a přitom zmáčknu A, tak se Ačko jakoby neaktivuje a nenapíše se. Nevím jak bych to mohl opravit, protože jsem čekal že to bude nějaká zkratka např. v NVIDII nebo Razeru, ale všechno jsem zkouknul a nic jsem nenašel. Před reinstalováním, mi to jelo.Díky moc předem.

Odpovědi na otázku

A proč by se mělo jakékoli písmeno napsat při stisku CTRL+SHIFT a toho písmene?

Používám to při hraní, hraju různé tituly a onlinovkách a při těch jsem to používal až moc.Myslel jsem si že bude problém ve hře, ale není, nejde písmenko ani napsat, ale například Dčko, nebo jaké koliv jiné písmeno mi s touhle kombinací napsat jde.

Já Ačko píšu jenom takhle : A.

Já takhle A píšu taky, ale jde o něco jiného

Skvěle. Takže o co?

Prostě jednoduše, hraju onlineovky, ve kterých držím jak shift tak ctrl zároven a na pohyb používám WASD, jenže dnes, co jsem si reinstaloval počítač se mi děje to, že když držím shift a ctrl zárověn a zmáčknu A, tak se nepoužije, ale když zmáčknu se stejnou kombinací jaké koliv jiné písmeno, už to jede. Díval jsem se a ve hře problém není, tak nevím kde už mám hledat.

Onlineovky To se tak nepíše. A opravdu se při této kombinaci nemá žádné písmeno napsat. Prostě se má provést nějaká akce nastavená na tu zkratkovou klávesu, ale ne napsání písmene. Problém bude v té hře nebo v prohlížeči...jaké online hry to jsou?

Valorant a Krunker, nemyslím si že bude problém ve hře nebo v prohlížeči, ale i když se žádné písmeno nedá napsat, tak ve hrách to funguje tak, že písmeno se "aktivuje" a udělá pohyb jaký má, ale to A prostě fungovat nechce, i když ostatní ano, nevím zda je nějaká zkratka na shiftu ctrl a Ačku, ale pokud ano, rád bych to odebral.

1) Bude problém v té hře nebo prohlížeči2) I v té hře je to obyčejná klávesová zkratka, žádné písmeno se takto neaktivuje.

Tak si nastav ovládání ve hře místo WASD třeba na ESDF. Ctrl+Shift+A je běžně používaná zkratka pro různé odlišné funkce u více než 130 programů.