Čtečka SD karet na Windows 7 64bit

Dobrý den,
nedávno jsem si do svého PC koupil univerzální přední panel s USB, SD čtečkou, FireWire, Audio atd. Potíž je právě se čtečkou SD karet. Vše jsem zapojil podle návodu do slotů na desce, ale když se pokusím přečíst nějakou SD kartu z foťáku, Windows ji rozpozná, ale není z ní schopen přečíst jakákoliv data. Tvrdí, že zařízení používá jiný proces a že je momentálně nedostupné. Když ale ve správci zařízení kartu vysunu (a zvolím ignorovat varování, že je používaná) a poté jí vyndám a zpět zandám do čtečky, je vše v pořádku a data jsou normálně čitelná. Tím se proto musí ukončit nějaký záhadný proces, který mi ke kartě nedovolí přistupovat. Zajímavé na tom je, že když Windows přepnu do driver signing test mode (testovacího režimu, kde se dají spouštět i Microsoftem nepodepsané ovladače), žádný problém nenastává a karta je normálně čitelná bez jakýchkoliv problémů. Schválně jsem se podíval, jaký mám pro kartu ovladač a zjistil jsem, že je to obyčejný generický USB SD Card Reader ovladač od Microsoftu. Zkoušel jsem najít na internetu program, který by mi dovolil prozkoumat, které procesy využívají jaké zařízení. Problém byl ale v tom, že program, který toto umožňuje (www.nirsoft.net ... funguje na 64bitovém systému pouze ve Driver Signing Test mode, ve kterém s kartou problémy nejsou. Taky jsem panel testoval na 32bitových Windowsech, kde problém nenastává. Pro jistotu jsem zkoušel i kompletní kontrolu systému proti virům, spywaru, rootkitům a ostatnímu malware, ale na žádné problémy jsem nenarazil.

Předem moc děkuji za rady,

Matěj Postolka.

Odpovědi na otázku

Pri pouzivani USB flash pameti neni zadny problem?

Ne, USB port funguje bez problemu. Na panelu je jeste CF, MD a SM, jenze dane karty nemam, takze nemuzu vyzkouset, jestli tyto rozhrani funguji.

Mohl bys zkusit pripojit ten panel na jiny USB header v zakladni desce? Zkontroluj, jestli neni nektery z konektoru nejak povytazeny. Jakou mas zakladni desku? Muzes sem hodit link na ten panel?

Právě jsem kartu přehodil na druhý USB header na desce, po zapnutí počítače nastal stejný problém . Jinak zákl. desku mám Asus M4A79T (Deluxe/US232 edition, ale to není potřeba). Panel jsem bohužel kupoval v kamenném obchodě a je to nějaký no name, takže v podstatě neznám ani výrobce, ani model (od prodejce jsem dostal jenom návod, jak zapojit konektory na desku, ale žádný oficiální návod od výrobce, nebo jiný znak ohledně původu výrobku, na panelu taky nic není).

Mas nainstalovane ovladace k chipsetu z prilozeneho CD k MB?

Ovladace na chipset mam stazene z webu Asusu a pokud vim, tak jsou dokonce i aktualni...

Kdyz manipulujes s kartou, nevyskoci ve spravci zarizeni nejake nezname zarizeni?

Bohuzel ne, taky jsem se zkousel divat, jestli se neobjevi nejake nove nerozpoznane zarizeni, ale spravce ukazuje pouze generic usb sd card reader, nic noveho.

Zkus jinou kartu.