» Poradna » Ostatní

Čtečka PocketBook - nejde ukládat knihy

Dobrý den, mám čtečku PocketBook zakoupenou před několika lety. Po delší době jsem chtěla přes PC do čtečky uložit soubory ke čtení. Čtečku připojím do PC, vidím, jaké knihy tam jsou připojené. Zkopíruji nové knihy, staré vymažu. V PC vidím změny, nové knihy jsou nahrané, staré vymazené. Takto jsem vždy postupovala. Čtečku odpojím, ale jsou zde stále staré knihy, nové nikoliv. Když staré knihy vymažu rovněž ve čtečce, po chvíli se mi tam znovu zobrazí. Prosím o informaci, v čem je chyba. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Poškozený souborový systém. Zkus zaazálohovat staré knihy, v menu Nastavení/Údržba zresetovat čtečku do výrobních nastavení a naformátovat vnitřní paměť.

Zkoušela jsem oboje

Zrejme poskodena vnutorna sd karta. Da sa z nej len citat, ale zapisovat uz nie. Mam rovnaky problem. No v citacke mam este strasne vela knih, takze mozem dalej citat. Dalsie si mozem dat na externu SD kartu. Horsie je ze si nepamata, kde som skoncil s citanim a tak si to musim zapisovat. Pomoze len servis.

mluvíš o interním úložišti čtečky? Nebo tam máš vloženou microSD kartu?

Interní

mno, můžeš zkusit poptat servis, ale jestli je interní paměť napevno na desce (což bývá běžné) a odešla podobně jako se mi bohužel už stalo u několika microSD karet, tak se s tím bohužel nedá dělat nic. Leda zkusit, nakolik jde čtečka používat po vložení microSD karty - pokud máš nějakou k dispozici. Já třeba používal nějakou starou z odloženého hloupého telefonu, co na dnešní smartphony už nemá dostatečnou rychlost ani kapacitu.

Ja mam Pocketbook 614 a vnutri je 4GB SD karta zasunuta. Len je softwarovo upravena podla serioveho cisla citacky a cisla SD karty. Takze obycajna vymena nepomoze.

Použij klasickou microSD kartu a počítám, že nebude problém.