Ctecka kodu predava znaky s hackami a carkami

Ahoj,mam tady pred sebou ctecku carovych kodu Honeywell MS5145 Eclipse za 1400,-Kc.Cekal jsem, ze mne po skenu kodu bude predavat ciselne udaje, ale mam tady takoveto nacteni:áříčééžáěýéč+ěM+ýéžé+éřááíáééřšířéš+SPA+Géé+šCYHYC+QšéNCtecka ma byt urcena na skeny carovych kodu z potravin.Poradite nekdo v cem je problem?Diky

Odpovědi na otázku

jedna se o ctecku carovych kodu.Ctecka byla zkousena na dvou PC se stejnou funkcnosti.

Ctecka neposila znaky, ale virtualne "macka klavesy na klavesnici". Takze bud zmen klavesnici v pripojenem PC, nebo zmen nastaveni ctecky. Detialy nevim, ale nedavno to tady nekdo resil, tak pohledej.

Čtečka je konfigurována pro anglickou klávesnici. Lze to tedy řešit tím, že se na počítači, ke kterému je připojena přepne na toto rozložení klávesnice.Dále si můžeš sehnat manuál s konfiguračními kódy a pokud to FW čtečky podporuje (u této snad ano), tak ji přepnout ji do režinu české klávesnice.Dále je možnost nakonfigurovat tzv. ALT mode, kdy čtečka vypisuje znaky prostřednictvím jejich kódů. Ale to se občas nesnese se SW a je to pomalejší. Také se to nedá použít třeba v LINUXu.Další možností je (podpora opět závisí na konkrétním modelu čtečky) aktivovat psaní čísel na numerickém bloku místo na horní řadě kláves (ale řeší to jen číslice a ne třeba prohození Y/Z).

Poděbradka lesní plody jemně perlivá? Viz kolegové, prostě přepni klávesnici.

Mínus jsem dal já. Jelikož čárový kód neobsahuje diakritiku , tak přepnutí na en klávesnici sice pomůže, ale je to velmi nepraktické . Mně čtečka funguje normálně i při CZ klávesnici. Jediný problém je Z Y. Z Y by šlo vyřešit na nastavení české klávesnice na qwerty , ale jelikož kódy , které načítám já obsahují pouze čísla , tak to neřeším.

Mám ji taky, stačí naskenovat čárový kód pro nastavení klávesnice, je to někde v manuálu. Pokud ho nemáš, tak jukni na Google. Pokud nechceš nic nastavovat, tak si jen přeměň rozložení klávesnice na En

Sice mám čtečku jiné značky, ale máš pravdu poprvé jsem načetl kód pro nastavení, který byl dodán s čtečkou. Přepínat klávesnici kvůli čtečce je nepraktické, jelikož by jsi se upřepínal. Doporučuji pořádně pročíst manuál ke čtečce. Skenují kódy normálně s CS klávesnicí.

Je po dlouhé době doplním. Řešil jsem to stejné na čtečce Escipse MS5145 LS USB. Přepnutí na EN klávesnici samozřejmě pomůže ale není to šikovné. Takže řešením nakonec bylo najít manuál s nastavovacími kódy pro čtečku. Tak jsem "Czech Keyboard" nenašel. Ale pomohlo pípnout si nastavení nazvané "Send Numbers as Keypad Data". Poté to funguje ideálně. Česká klávesnice funguje, čtení číslic čtečkou také bez nutnosti nějakého přepínání.Jen je mi záhadou, že ta četečka do jisté doby normálně fungovala a najdnou přestala a bylo nutné udělat výše uvedené. Že by nějaké Win aktualizace?