CSM nebo UEFI

Zdravím,potřebuji poradit, po delší době jsem se dostal zase ke stavbě počítače. Mám základní desku MSI B450 Mortar Max, která umožňuje nastavení pro Windows ve variantě CSM a UEFI . Snažil jsem se si o tom něco přečíst, ale úplně jasno v tom nemám. Přijde mi, že CSM je vlastně UEFI s některými zachovanými funkcemi původního BIOS. Je tomu tak ? A co je vhodnější nastavit ? Disky bych chtěl mít GPT, jde to pod CSM nebo ne ? O co přijdu když nastavím UEFI ? Přináší to nějaké problémy, které budu muset řešit ? Předem díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Proč bys pro W10 používal kompatibilní mód pro starší systémy? Dej tam normálně UEFI a GPT a je to. http://www.servispckupka.cz/rozdil-mezi-bios-a-uefi.php

To jsem právě četl a úplně jistý jsem si volbou nebyl. Dobrá, díky, dám tam UEFI a nebudu to řešit