» Poradna » Ostatní

CS:GO trhanie obrazi

Zdravím,mám problém s hrou CS:GO. V podstate ide o to, že hra mi seká(trhá obraz). Trhá to väčšinou napr. počas streľby viacerých hráčov. Čiže keď idem niekde po mape sám, tak to ide viac menej plynulo, ale akonáhle sa dostanem do nejakej "akcie" tak už to seká.. Googlil som a vyskúšal som nieľko návodov no bezúspešne. Viete mi niekto prosím vás poradiť čo môže byť zle ?Hru hrám na medium-low nastaveniach ale tak sa mi zdá, že nastavenia nemajú až taký vplyv.Ide o notebook Acer V7-582PG - Win 10 64bit, GTX850M, I5-4210U 1,7GHz(boost na 2,5GHz)Čo som vyskúšal:-preinštalovať windows-nový driver na GPU-overclock GPU(tak sa mi zdá, že to niečo pomohlo)-odstránil som všetky workshop mapy-antivírus scanning-prečistenie ntb od prachu(teploty sú v norme)-rôzne in-game nastavenia- úprava nastavení cez Nvidia Control Panel- a ešte iné veci, ktoré taktiež nepomohliVopred ďakujem za rady.

Odpovědi na otázku

Ten stroj proste nestiha. A neni divu.Pokud v tom stale jeste mate jen 4GB RAM, zkusil bych navysit na 8GB. Ale jestli to nejak pomuze, to je ve hvezdach.

Je tam 8GB RAM a taktiež aj SSD disk.Hry ako Battlefield 3 alebo GTA V mi šli celkom dobre na low/medium detailoch(niečo bolo aj High). CSGO nie je zas najnovšia hra aby ten stroj nestíhal..

Otázka je na jaké detaily to CS jede. A jak jsou na tom teploty ntb, tam bych asi hledal problém.

Detaily sú nastavené všetko na low/medium.. niečo je aj offAko som spomínal, tak napr. také BF 3 mi išlo viac menej plynulo a nastavenia boli medium/high..Taktiež by som aj povedal, že hra veľmi sekala aj pred re-inštalom windowsu. Preto som sa rozhodol preinštalovať win aby som vyskúšal, či to niečo pomôže. Môžem povedať, že hra šla určitú dobu celkom dobre no po nejakom čase sa začalo objavovať trhanie obrazu..Spustil som záťažový test na Kombustore a teploty GPU neprekročili 70°C. Rovnako aj CPU.

RAM a SSD jsou bohuzel jedine veci, ktere jdou na noteboocich (vetsinou) rozumne upgradovat, bohuzel jsou to zaroven veci, ktere nemaji prakticky zadny vliv na to, ze se obraz trha v narocne scene. Na to ma vliv procesor a graficka karta. Zkuste stahnout detaily, treba to pomuze.

Ono ide že proste hrá ide takmer plynulo, no problém nastáva až keď je viac hráčov na kope. Vtedy to tak začne trhať. Ešte by som doplnil, že keď som začínal hrávať CS(asi rok nazad) tak som takéto problémy vôbec nemal.Poupravoval som si ešte nejaké nastavenia v Nvidia Control Panel a vyzerá, že to niečo pomohlo.. Ide to plynulejšie ale hra ešte sem-tam sekne.. Viem, že nemám silnú GPU ale zas najslabšia tiež nie je..

CS:GO je, co vim, spise CPU nez GPU intensive...

To je skoro jedno, v notebooku nevymeni ani CPU ani GPU. CS:GO je pomerne nenarocna hra, myslim si, ze pri dostatecne nizkem nastaveni by mela jet bez vetsich problemu. Jeste me napada, zda by nepomohlo vypnuti sledovani fps