» Poradna » Mobily

Cryptonbox 702T

Ahoj všem,nevíte náhodou někdo na co má Cryptonbox 702T výstup pro kabel Rj-45 ?Menu Cryptonboxu jsem procházel důkladně, ale nezjistil jsem k čemu tam tedy ten výstup Rj-45 je.Cryptonbox jsem měl samozřejmě propojený s modemem a jen mi televize ukázala mou IP adresu a Mac adresu a že jako připojení ok 😕, ale na co jako ?No kdyby někdo náhodou věděl.Předem díky, Vladimír

Odpovědi na otázku

Je tam přehrávač na DLNA ze sítě. Funguje to, ale je to dost mizérie.

Dle diskuze na CZC to funguje jen se zastrčenou flaskou https://www.czc.cz/ab-cryptobox-702t/251013/...

To je pičovina. To pak není přehrávání z DLNA, ale z flashky a není na to třeba RJ45.DLNA přehrávač je v menu naprosto debilně umístěn někde jinde, než by ho člověk čekal. Takže ho možná pisatel nenašel. A nebo myslel wifi do USB. To je druhá možnost připojení k síti, když nejde (=je člověk líný) zapojit kabel.

Jo, DLNA v menu vidím, ale když dám ok tak se na televizi objeví flash disk a nápis čeká na připojení. Ale tedy teď nevím, jaký flash disk žádá 🤭 Nejsem doma a ani žádný flesh disk tady nemám. Doma jich máme hafo. Jakou flešku to prosím chce ? Děkuji za radu.

Nevím, jakou flashku to chce, po mě to žádnou nechtělo. Prostě jsem to připojil na kabel, zkusil přehrát pár filmů přes DLNA a odvezl to k našim. Mrkni se, zda v tom máš aktuální FW. Ale asi jo, protože výrobce na to sere a ten poslední, co rozhodně není ok, je z 2019.

Kde jsi měl ty filmy ?

ze by na DLNA serveru?! Proste potrebujes nejaky stroj ktery ti bude delat sitove uloziste a DLNA server

Kde asi? Na serveru. K tomu to DLNA je.

DLNA je mizerie sama o sobe..

Už to zjišťuju, ale nedaří se mi notebook propojit se setboxem

DLNA samo o sobě je nedodělek. Ale to, co je ve Windows, to je vyloženě zmetek. To si raději nainstaluj nějaký jiný. Bohužel pro Windows žádný opravdu použitelný neznám (můj server běží na Linuxu a používá MiniDLNA).

Prosím čekejte )))) už 10 minut.. set box ani nejde vypnout ))

Filmy jsou na televizi vidět, ale nejdou přehrávat (((

No jo no, snažíš se zprovoznit dva nedodělaný settopbox přes nedodělané DLNA s nedodělaným serverem ve Windows. Nejde očekávat nic než problémy. Zkus najít nějaký lepší DLNA server. Víc toho asi vymyslet nejde.

Zřejmě jsi nečetl můj odkaz z CZC. Cituji:"Kus zakoupený včera (FW je podle webu AB Com nejnovější - z července 2019) vidí na NAS všechny soubory, u skladeb mp3 i některé jejich vlastnosti, ale nepřehraje je. Při pokusu o přehrání videosouborů dokonce vytuhne tak, že je nutno STB úplně vypnout.Stačí však do USB portu zasunout sebeblbější flashku a přehrávání funguje. Smysl to skutečně nedává, ale koneckonců, co dnes dává smysl? :) "

No vidíš a jak já jsem psal nahoře, tak mi to s aktuálním FW jelo i bez tohoto nesmyslu.A teď kontrolní otázka. Pokud by měl uživatel v USB wifi, kam zapojí flashku?Každopádně výrobce by to měl dát dohromady, ale nejspíš na to už sere. Hlavně že se to prodává.

Ahoj všem, ano MoNoM tvůj odkaz jsem opravdu včera nečetl, maluji náš byt, takže toho mám všeho nějak víc, takže vše nestíhám )Jen tedy ještě informace pro ostatní, dnes po zastrčení USB s filmy do Cryptonboxu 702T se dají pouštět filmy díky funkci DLNA s notebooku ve kterém mám staženy filmy, ta zasunutá fleška do Cryptonboxu tu funkci DLNA prostě aktivovala.Je to opravdu tak, jak je ve druhé odpovědi od uživatele MoNoM.Díky všem a držte se !!

OK, hlavně že to šlape

Chudáci ti s wifi Jen by mě zajímalo, čím je to způsobeno, protože mě to s MiniDLNA běhalo normálně. S jiným DLNA serverem jsem to nezkoušel.

Ja jsem DLNA prestal resit pote co jsem trosku vice pronikl do taju KODI... a KODI jsem postupem casu nahradil Emby mediaserverem (ale bezi mi tu i Plex, ktery je znamejsi)... precijen, KODI je fajn samostatny prehravac treba na RaspberryPi nebo necem jinem, ale kdyz tech prehravacu je vice a jsou na vice mistech (nejen v ramci jedne domacnosti/site) tak uz to chce neco jineho...

U AB Cryptobox 720T není problém připojit WIFI a flashku. Má dvě USB.

A k čemu je tato informace majiteli 702T s jedním USB?

Říkám, že 702 T má USB 2x

Řeší se tu 702T a ty stále meleš o 702T mini.

Mám 702T a má 2x USB, jedno vzadu a druhé vepředu za dvířky!

Ok, dvířek jsem si nevšiml. Hrál jsem si s tím křápem naposledy v lednu, kdy jsem to nastavovat u našich. Omlouvám se.

O 702T Mini tu nikdo nic nepíše. Pouze jsem si nevšiml, že je vpředu něco schovaného (možná už jsem to zapomněl) a když jsem se koukal do manuálu na stránkách AB, tak ten je stejně kvalitní jako FW v settopboxu a o druhém USB tam také nic není. Jen o tom zadním.

No já si toho taky vůbec nevšiml, až teď co jsem si ještě četl tohle vlákno, ta dvířka/přední panel tam je a po otevření člověk zjistí že tam to druhé USB opravdu je.

Omlouvám se WiQiX... Vycházeje z toho, že jsi psal o pouze jednom USB, domníval jsem se, že píšeš o MINI. Až teď jsem pochopil, že jsi jen přehlédl umístění jednoho USB.

Jasně ok chápu, ale na co se dá třeba využít to druhé USB ? Díky )

2x USB umožňuje na př. současné připojení paměťového média (flash, USB HDD) a WiFi dongle (třeba https://www.czc.cz/ab-cryptobox-wifi-adapter... ). Ono i občasné přepojování těch dvou doplňků časem omrzí.

Tak pokud DLNA funguje jen při zapojení flashky do USB, tak jsou 2 USB nutné pro ty s wifi. Nečekám, že by to výrobce opravil.

V pohodě, moje chyba.

Ahoj, ještě se prosím zeptám, máme hloupou televizi Hannspree se třemi HDMI vstupy + scart. V jednom HDMI máme chromcast, ve druhém HDMI je přes HDMI zapojen ab Cryptobox 720T a v něm je fleška s filmy + tv anténa a kabelem Rj-45 je propojen ab Cryptobox 720T s modemem. Jaký by měl smysl zapojit do ab Cryptoboxu 720T ještě Wifi adaptér ? https://www.czc.cz/ab-cryptobox-wifi-adapter... ten tam někdo dal v odkazu ale už je to smazané.Podle mě není potřeba, nebo se pletu ? Díky všem za případnou radu a přeji pěknou neděli.Vladimír

* HiHiHi tam dal ten odkaz, omlouvám se, smazaný není, nějak jsem to přehlédl )) díky.

Když máš Chromecast, nevidím sebemenší důvod se trápit s tím settoboxem a používat ho na něco jiného, než na DVB-T2.Kabel + wifi smysl nemá. Celkově tam ten net k ničemu není. Jen na to DLNA a to ti bude na Chromecastu fungovat milionkrát lépe.