Crossfire nebo nova karta?

Ahoj lidimam takovy problem chci dokoncit svoji masinu ale nevim jak se mam rozhodnout. Vypada to asi takhle:MB: Asus Sabertooth 990FX Military (TUF)CPU: AMD FX 8120 eight core 3.11 GHzRAM: Corsair Vengeance DDR3 1600 MHz 1x 8 GHz (v planu mam dokoupit alespon jeste 1x8gb akorat soucastna cena 2k mi prijde dost vysoka...)GPU: AMD Sapphire HD7770 OC 1GHz EditionHDD: 5x SATA, 1x 1TB, 1x 500GB, 2x 300GB, 1x 30GB (misto te sata 30gb bych chtel koupit SSD do 1,5-2k pokud vite doporucte, preferuju rychlost zapisu okolo 400mbs).........tak ze takhle... no a muj problem spociva v tom ze jsem premyslel o hozeni 7770oc do crossfiru ale v dnesni dobe 2gb pameti pro gpu je takovy prumer coz mi prijde u upgradu docela nic moctak ze dalsim resenim me napadlo se 7770oc zbavit (prenechat za symbolickou castku) a koupit novou kartu do 5k mezi favority sem si vyhlidl tyto1.misto: http://www.alza.cz/sapphire-r9-270x-dual-x-o...2.misto: http://www.alza.cz/sapphire-r9-270x-toxic-bo...3. misto http://www.alza.cz/gigabyte-r927xoc-4gd-d158...dalsim resenim me napadlo koupit nejaka dve levnejsi karty do crossu (alespon s pameti 2gb)diky vam vsem za rady a nazory nebranim se ani nejakym jinym resenim pokud vas napada a pokud znate lepsi kartu za tyto penize jenz tu zminuju nevahejte se tu taky ozvatrad si vyslechnu vsechny dobre nazory a rady diky cau

Odpovědi na otázku

"Sem jste asi nechtěli " Skús skracovatko bit.lySkôr asi 1 lepšia ako 2 horšie. Novšie aj menej žerú a je predpoklad, že aj dlhšie vydržia. A máš 2x PCIex 16x?

3x

http://www.czc.cz/sapphire-r9-280-dual-x-3g... Tahle výkonově převálcuje všechny r9 270x, a 2x HD7770 tuplem.

a neni uz lepsi ta 4gb verze? http://www.alza.cz/sapphire-r9-270x-dual-x-o...

ted koukam ze ta r9-280x 3gb ma sbernici 384bit je lepsi koupit 3gb se sbernici 384bit nebo tu 4gb verzi se sbernici 256bit vykompenzuje ta vetsi sbernice ten mensi vykon???

lepšia zbernica Ti povolí 4K monitor (alebo aj 2 monitory so 4K?)

Pamět u GK bohatě stačí 1GB.... Dál by bylo dobrý znát zdroj aby novou GK vůbec utáhl..

Blbost, pro R9 280 je 1GB málo...

4 GB paměti ti budou k ničemu, pokud je GK nevyužije... Kartě R9 270x stačí ve hrách 2GB paměti.

pozor napr nova hra watch dogs na ultra detajly vyzaduje grafickou pamet 3gb... tak ze si myslim ze pamet je dulezita navic upgrade delam proto abych nemusel zas tak alespon 3 roky upgradovat jinak zdroj mam nejakejho Chieftech 950W+

Pokud má GK nedostatek vlastní paměti tak si paměť vezme z ramek... Zajímalo by mě jak jste se k této sestavě dostal ?.. stavěl si ji sám nebo vám ji někdo dporučil ?..

Nečti blbosti na nějakém pochybném serveru... Kamarád hraje watch dogs v pohodě na grafice R9 270x 2GB na ultra ve full HD. R9 280 se 3GB pamětí ti bude bohatě stačit.

Hraju taky s 2x R9 270 ;) a blbosti nečtu

Ano sestavu sem si stavel sam a sem na ni hrdy :)) a je rozhodnuto r9 280x :)

Reakce také nebyla pro tebe, to, že příspěvek je řazený pod tvým, neznamená, že na něj musíš odpovídat. To byla reakce pro Ultraslow...Hra nevyžaduje určitou paměť, ale výkon, a s výkonem se pojí paměť. Pro R9 280(x), bbohatě stačí 3GB. Paměť 4GB je k zbytečná.