» Poradna » Notebooky

Critical Events u notebookového disku

Mám problém s nb Fujitsu Lifebook AH502. Acronis Drive Monitor mi dal asi deset stejných hlášek o Critical Events. Než jsem si je stačil zapsat, zmizely, ani nevím jestli samy od sebe, nebo jestli jsem to nezpůsobil pohybem po menu Acronis Drive Monitoru. Místo nich se objevily 4 nové hlášky, tentokrát jen High Riscs Events detected:Risk HighEvent type: 1Event source: DiskEvent category: 0Event code: 7Date: 2013/12/25Time: 07:07:12Description:Zařízení \Device\Harddisk1\DR1 má chybný blok.(Tohle je tam čtyřikrát, liší se jen časem - vše během jedné minuty).A spolu s tím se objevila ještě tato méně závažná hláška:Risk LowEvent type: 1Event source: volsnapEvent category: 0Event code: 36Date: 2013/12/18Time: 20:46:21Description:Stínové kopie svazku C: byly přerušeny, protože z důvodu limitu stanoveného uživatelem se nepodařilo zvětšit úložiště stínové kopie.Přitom tyhle 4 hlášky ze dnešního rána a ta jedna méně závažná hláška týden śtará tam před hodinou ještě nebyly. Přehlédnout je snad není ani možné.Je tam ještě jedna podivnost. Disk Health bylo a je stálle na 100%, přičemž před půl hodinou tam bylo: Disk Health 100%, S.M.A.R.T. not reported (opakovaně spuštěno), a až nyní se tam objevilo, že všechny s.m.a.r.t. hodnoty jsou OK.Co z toho pro mě vyplývá? Můžu nb ještě vrátit, koupený byl 13.12.2013, ale jinak jsem s ním spokojený. Tentýž s Win7+ Win8 se právě přestal prodávat a je už na trhu jen ve verzi s Win 8.

Odpovědi na otázku

Acronis Disk Monitor odinstaluj a dej si tam CrystalDiskInfo. Potom budeš mít klid. (od falešných poplachů) Uvidíš !