Crash HDD

Zdravim...nevim jak ani co se presne stalo...ale sem nechaval notebook vypnout po skonceni stahovani. potom kdyz jsem se sel kouknout proc se nevypina tak mi to psalo ze nemuze najit OS.
HDD jsem mel rozdeleny na 3 casti. C: a E: jsou uplne vymazane( a hlasi mi to ze nemaji ani SYSTEM SOUBORU, D: zustal zachovany a system souboru zustal NTFS)
zkousim nejak pres LIVE edici WIN XP zachranit co jde....ale moc to nejde....
to co zbylo na D: skopirovat nejde... ze jsou nejake chybne soubory... a C: a E: mi zase nevydi zadny obnovovac souboru.
PORADI MI NEKDO JAK MUZU ZACHRANIT SVOJE STRACENE DATA? PROSIM PROSIM!!!!
dekuji moc

Odpovědi na otázku

Jak víš, že particie jsou vymazané, když ti nejede oS. Ty jsi vyjmul HDD a přes redukci připojil k PC? Je to hodně zmatené, co jsi napsal.

spustil jsem live xp a tam jsem si to nasel ve spravci disku. mi tam psalo ze C: a E: jsou bez particie a ze jsou prazdne. kdyby naformatoval cely HDD pujdou obnovit data pres nejakym programem na obnovu dat?zvladne to?

Po připojení do jiného PC neformátuj a nech prohlédnout nástrojem pro záchranu dat. Neobnovuj na ten poškozený disk, ale na jiný. Použij GetDataBack for NTFS nebo FAT, event. R-studio.
Také existuje Testdisk jako live CD, ale stejně potřebuješ HDD kam to budeš odkládat.
Postupuj pomalu a v klidu.

nevite proc mi nejdou spustit normalni Windows XP kdyz ten muj poskozeny HDD pripojim pres adapter do klasickeho pc. nedostanu se k nemu jinak nez pres LIVE CD windowsu....
a nefunguje ani kdyz ten poskozeny HDD pripojim jako externi USB disk... zadny program se mi s nim nespusti WIndows se ho jenom snazi najit...ale nic.

Jinak kdyby to chtel nechat odbornikum tak za zachranu dat zaplatim od 3000 vice!!!a to je uz trosku moc...
takze budu vdecny za kazdou funkcni radu...

Existuje Hiren's boot CD, funguje jako live CD. Dá se s ním udělat velmi mnoho, ale nevím, jestli to zvládneš.
Zkus si něco přečíst o Testdisku, ten je na tom CD taky.

Podle urovně dotazu bych to nechal někomu zkušenejšímu, prootže jinak uděláš víc škody než užitku....

Dať to skúsenejšiemu - program TESTDISK na 90% pomôže - pokiaľ nie je fyzicky poškodený HDD vo vačšej miere.

Len si povzdychnem : ako moze niekto nezalohovat cenne data ?

napríklad aj ja som taký lenivý somár a potom krvopotne vyrábam tabulky odznovaxixixi

vis jak....clovek si rekne: jeste stahnu a upravim fotky ve fotaku...a pak to za zalohuji...no a kdyz Tech fotek ve fotaku pribiva...zaloha se oddaluje....A PAK TOHO UZ MUZU JENOM LITOVAT