» Poradna » Windows (a jiné OS)

CPU throttling

Nainstaloval jsem si Windows 10 a throttluje mi cpu. Na win 8 jsem normálně hrával na 92°C a bylo vše v pohodě. Teď na Windows 10 jakmile hraju hru a překročim 90°C začne mi to throttlovat a seká se to jak prase. Dá se to nějak vypnout nebo mám jít zpět na win 8?

Odpovědi na otázku

Vyřeš příčinu, né následek. ☺

Jakou příčinu...

Podle těch teplot předpokládám, že jde o notebook. Tak ho jen klidně duste dál ve vlastní šťávě, brzy se Vám za to odmění... (ironie)A příčina... Co asi může být příčinou přehřívání cpu? Že by nedostatečné chlazení, zaprášený/ucpaný chladič, vadný ventilátor chladiče apod.

Takový teploty mám už od začátku, je to normální. Procesor do mám má vydržet do 105°C. Tak nepotrebuju zadnej throttle

A jsi si opravdu jistý, že tu teplotu nepřekračuje? Ne vždy programy ukazují správnou teplotu.

Je jistě možné, že ve W8 měřila měřící utilita jinak než ve W10 i v případě, že je teplota procesoru v obou případech shodná.

Ale já jsem neříkal, že to procesor nevydrží, ale PC není tvořeno jen procesorem a co se týče ntb, zkuste si tipnout, co odchází vlivem dlouhodobého přehřívání časteji, cpu nebo mb? A to, že se Vám zobrazuje teplota 90°C neznamená, že na jádře můžete být přes 105°C, proto se cpu "brání"

Vysokou teplotu.